Badanie techniczne (hamulec elektryczny)

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
adrian-24
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2018, 8:00

Badanie techniczne (hamulec elektryczny)

Post autor: adrian-24 »

Witam, czy może się ktoś podzieli swoimi doświadczeniami z przebiegu pierwszego badania technicznego (SKP), a dokładniej mi chodzi o sprawdzanie hamulca elektrycznego na rolkach, jak to wyglądało?
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Badanie techniczne (hamulec elektryczny)

Post autor: paulr »

Ja byłem w maju. Diagnosta sam "opanował" co i jak nie wiem patrzyłem ale wyniki wyszły dobre;-)
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: Badanie techniczne (hamulec elektryczny)

Post autor: Tiggy »

Wygląda to tak samo jak przy ręcznym hamulcu - diagnosta ciągnie za przycisk P, auto blokuje koła i wyskakuje z rolek :)
adrian-24
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2018, 8:00

Re: Badanie techniczne (hamulec elektryczny)

Post autor: adrian-24 »

Jadę w przyszłym tygodniu na przegląd więc i ja się przekonam na własnej skórze jak to wygląda, czytałem o wjechaniu na rolki i samochód sam rozpoznaje po prędkości funkcje testu, ale czytałem też o standardowym sprawdzeniu czyli roli i zaciągamy ręczny, nie wiem czy to zależy od stacji kontroli w której się to robi, czy też od osoby która to robi.
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Badanie techniczne (hamulec elektryczny)

Post autor: elk84 »

adrian-24 pisze: 06 sie 2021, 16:16 czytałem o wjechaniu na rolki i samochód sam rozpoznaje po prędkości funkcje testu
No raczej nie! To byłaby kolejna afera podobna do dieselgate! Gdzie wyczytałes takie rewealacje?
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: Badanie techniczne (hamulec elektryczny)

Post autor: Tiggy »

adrian-24 pisze: 06 sie 2021, 16:16 czytałem o wjechaniu na rolki i samochód sam rozpoznaje po prędkości funkcje testu
W jakim celu miałby to robić ? :)
marcin255
Posty: 495
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Badanie techniczne (hamulec elektryczny)

Post autor: marcin255 »

Koledze chyba się pomyliło z homologacja przy badaniu spalin.
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
adrian-24
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2018, 8:00

Re: Badanie techniczne (hamulec elektryczny)

Post autor: adrian-24 »

Znalazłem coś takiego ale odnośnie Passata

"Do tego celu VW Passat został wyposażony w automatyczne rozpoznanie funkcji testu na rolkach hamulcowych.

Układ hamulcowy zostaje przełączony w modus „HU/TÜV Modus”, jak tylko rolki zaczynają się kręcić z prędkością 2,5 km/h do 9 km/h i równocześnie oba koła przednie pozostają w stanie spoczynku.Moduł kontrolny sygnalizowany jest również na desce rozdzielczej poprzez błyskającą kontrolkę układu hamulcowego.

Następnie należy 5 razy uruchomić przycisk elektrycznego hamulca postojowego - co również można skontrolować wzrokowo na desce rozdzielczej. Przy ostatnim naciśnięciu powinno nastąpić otwarcie hamulca postojowego. Po wyjechaniu z rolek należy koniecznie skontrolować działanie elektrycznego hamulca postojowego poprzez wciśnięcie przycisku i ponowne zwolnienie."
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Badanie techniczne (hamulec elektryczny)

Post autor: paulr »

adrian-24 pisze: 07 sie 2021, 8:48 Znalazłem coś takiego ale odnośnie Passata

"Do tego celu VW Passat został wyposażony w automatyczne rozpoznanie funkcji testu na rolkach hamulcowych.

Układ hamulcowy zostaje przełączony w modus „HU/TÜV Modus”, jak tylko rolki zaczynają się kręcić z prędkością 2,5 km/h do 9 km/h i równocześnie oba koła przednie pozostają w stanie spoczynku.Moduł kontrolny sygnalizowany jest również na desce rozdzielczej poprzez błyskającą kontrolkę układu hamulcowego.

Następnie należy 5 razy uruchomić przycisk elektrycznego hamulca postojowego - co również można skontrolować wzrokowo na desce rozdzielczej. Przy ostatnim naciśnięciu powinno nastąpić otwarcie hamulca postojowego. Po wyjechaniu z rolek należy koniecznie skontrolować działanie elektrycznego hamulca postojowego poprzez wciśnięcie przycisku i ponowne zwolnienie."
To niemożliwe. To ma działać po naciśnięciu guzika. Jak by to była jakaś procedura i nawet opisana w instrukcji to ile osob czyta dokładnie instrukcje. Ile osob by to zapamiętało po 3 latach i ile aut nie przeszło by przeglądu przez to że jak w moim przypadku to diagnosta prowadził auto przez cały przejazd i on też niekoniecznie musi znać "te" procedury. Tym bardziej że o ile sprawdzał wszystko bardzo dokładnie i skrupulatnie to sam powiedział że t-roc ma 1 raz na stacji. ;-)
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Badanie techniczne (hamulec elektryczny)

Post autor: elk84 »

A przede wszystkim dlaczego auto miałoby wykrywać ze jest u diagnosty a nie na drodze. Poza tym jeśli u diagnosty zachowywałoby się inaczej niż na drodze, to jeszcze powtórzę, mielibyśmy powtórkę z dieselgate. Kolego Adrian-24 możesz podać link do całego artykułu z tymi rewelacjami?
ODPOWIEDZ