Opinia o aucie

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Opinia o aucie

Post autor: baxior »

Robkoz pisze: 16 sie 2021, 16:52 Na 1 miejsce zero szans. Byłem dzisiaj po raz kolejny w serwisie vw. Jak pisałem wcześniej, sprawa dotyczy brzęczenia czy też dzwonienia z okolic skrzyni biegów. Dowiedziałem się, że manual 6-cio biegowy tak ma. Ponoć centrala o tym wie ale nic nie robią bo nie ma akcji serwisowej. Dziwne tylko, że tak mało ludzi jeżdzi na reklamacje tej usterki. W każdym razie mówią, żeby jeżdzić i słuchać jak dzwoni. Super.
Też tak mam, przy zamkniętych szybach nie słychać, okna otworzysz i czy policjant czy krawężnik to dzwoni. Byłem w serwisie, odp, że ten typ tak ma. Nie odpuściłem, przegląd i jazda próbna. Nic nie zyskałem, bo w środku nie słychać, a przełożenia wchodzą bez problemu. Aaa, zyskałem, nowy soft wgrali😉
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Opinia o aucie

Post autor: Wahacz »

Tak jest jak piszesz mało gdzie w naszych ASO podchodzą po ludzku i przejmują się twoim problemem,zawsze starają się przekonać wyłącznie do swojej racji,jest dużo słów a mało treści, a ten który cokolwiek zgłasza to "mały intruz"który zawraca "gitarę" którego należy szybko zbyć takie odnosimy wrażenie ?.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Opinia o aucie

Post autor: Pado »

Bo za części/usługę wymienione niepotrzebnie ASO nie dostaje zwrotu więc nieoczywiste przypadki wolą odsuwać w czasie...
Sławomir14
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2021, 15:32

Re: Opinia o aucie

Post autor: Sławomir14 »

Witam. Mam pytanie czy też tak macie, że wchodząc do tego auta często uderzam kolanem o konsole. W miejscu gdzie są te cholerne przełączniki od świateł. Jest według mnie bardzo mało miejsca między przednim fotelem od strony kierowcy a deską rozdzielczą.Jeździłem do tej pory fiatami i czegoś takiego tam niema.Mam cholera, całe kolano obite.
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: Opinia o aucie

Post autor: funtchomas »

Sławomir14 pisze: 27 wrz 2021, 15:52 Witam. Mam pytanie czy też tak macie, że wchodząc do tego auta często uderzam kolanem o konsole. W miejscu gdzie są te cholerne przełączniki od świateł. Jest według mnie bardzo mało miejsca między przednim fotelem od strony kierowcy a deską rozdzielczą.Jeździłem do tej pory fiatami i czegoś takiego tam niema.Mam cholera, całe kolano obite.
Nie, nie mam. Normalnie się mieszczę, mam 174 cm. Może jesteś bardzo wysoki i samochód jest dla Ciebie za mały?
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Opinia o aucie

Post autor: elk84 »

Sławomir14 pisze: 27 wrz 2021, 15:52 Mam pytanie czy też tak macie, że wchodząc do tego auta często uderzam kolanem o konsole. W miejscu gdzie są te cholerne przełączniki od świateł.
Ja z początku też się ciągle obijałem (mam prawie 2m wzrostu), ale po prostu nauczyłem się inaczej wsiadać :D
NowyX
Posty: 56
Rejestracja: 17 sie 2021, 18:17

Re: Opinia o aucie

Post autor: NowyX »

Sławomir14 pisze: 27 wrz 2021, 15:52 Witam. Mam pytanie czy też tak macie, że wchodząc do tego auta często uderzam kolanem o konsole. W miejscu gdzie są te cholerne przełączniki od świateł. Jest według mnie bardzo mało miejsca między przednim fotelem od strony kierowcy a deską rozdzielczą.Jeździłem do tej pory fiatami i czegoś takiego tam niema.Mam cholera, całe kolano obite.
U nas podobnie. Co prawda kolano nie obite i to jest ta dobra wiadomość. Mnie się nie zdarza ale żonie bardzo często. W konsekwencji następuje ,,niechcący" zmiana przełącznika świateł.No i na to trzeba zwracać uwagę. Przerobiliśmy razem kilka autek i fakt, nie było do tej pory takiej sytuacji.
No i za każdym razem gdy zamieniamy się sterami muszę sprawdzać światła.Ot, specyfika gatunku... ;)
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Opinia o aucie

Post autor: Ufek »

T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Opinia o aucie

Post autor: elk84 »

No fajnie, ale taka pozycja w rankingu dla aut 2-3 letnich niewiele znaczy. Ten mercedes z pierwszego miejsca, wśród aut 4-5 letnich spada na 10-tą pozycję. Ogólne widać, że każda kolejna kategoria wiekowa ma spore przetasowania względem poprzedniej (częściowo wynika to pewnie stąd, że część aut wypada z kolejnych klasyfikacji, bo jest za krótko produkowana). Taka np. Dacia Logan w 2006 też znalazła się w czołówce najmniej awaryjnych aut (przed Toyotą!), a dzisiaj zamyka klasyfikację, jako auto najbardziej awaryjne! (choć ja jeżdziłem nim 14-lat i miałem tylko jedną poważną awarię wtryskiwaczy). Niemniej jednak chyba możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość.
Robkoz
Posty: 21
Rejestracja: 13 kwie 2021, 17:36
Lokalizacja: SD

Re: Opinia o aucie

Post autor: Robkoz »

Ale bzdurny raport. Ciekawe czy uwzględnili setki reklamacji z szarpiącymi (kangury) silnikami przy starcie. Nie wspomnę o rzegocących manualnych skrzyniach biegów. Zobaczymy za kilka lat, jak się odbije całkowity brak zabezpieczenia podwozia. Goły lakier i płyty plastikowe.
T-roc
ODPOWIEDZ