Ravenna Blue... Opisy i uwagi

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
anon.
Posty: 113
Rejestracja: 28 kwie 2021, 9:58

Ravenna Blue... Opisy i uwagi

Post autor: anon. »

Witajcie,
Mam pytanie do uzytkowników koloru Ravenna blue. Jak ten kolor naprawdę wygląda? Czasami jak spotykałem t-roc'i w tym kolorze to jeden był głębinowo niebieski a drugi taki bardziej zielonkawy, jaśniejszy, mniej głębinowy, nawet sam nie wiem jak to określić. Na 100% oba były ravenna bo był jeszcze t-roc united też w kolorze niebieskim ale tamten niebieski był naprawdę mocno ciemny. Jak kolor wygląda w słońcu a jak w pochmurny dzień? Jak z utrzymaniem, rysuje się, kurzy?
1.5 TSI GPF ACT DSG PREMIUM RAVENNA BLUE PANORAMA SPORT
Jarek
Posty: 26
Rejestracja: 02 cze 2020, 17:55

Re: Ravenna Blue... Opisy i uwagi

Post autor: Jarek »

To trudne pytanie, szczególnie dla faceta :). Ale faktycznie, kolor potrafi być zmienny, od mocno intensywnego błękitu morza w słońcu po niebieskość ciemniejącego nieba o zachodzie w cieniu. Czasami w cieniu drzew i innych liściastych roślin pojawia się nuta zieleni, a o zmierzchu szczypta fioletu. Chyba nie da się powiedzieć, jak naprawdę wygląda, bo to zależy głównie od oczu patrzącego i od światła w danej chwili. Brudu szczególnie nie widać, można jeździć lekko przykurzonym :). Co do rysowania się - na szczęście jeszcze nie wiem, ale przypuszczam że podobnie jak inne lakiery VW, warstwa bezbarwna jest taka sama.
T-Roc 1.5 TSI Premium DSG
zamówiony styczeń 2020
wyprodukowany marzec 2020
odebrany 01-07-2020
Dawid
Posty: 45
Rejestracja: 17 paź 2020, 14:27

Re: Ravenna Blue... Opisy i uwagi

Post autor: Dawid »

Ja mam ravenna blue od stycznia, myje tylko bezdotykowo żadnych rys na ten moment nie widzę. Dla mnie najładniejszy kolor 😀 ja jestem mega zadowolony i zwraca na siebie uwagę.
ODPOWIEDZ