Serwis w niemieckim ASO

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Serwis w niemieckim ASO

Post autor: elk84 »

Hej.

Wielu z was narzeka na jakość usług polskich ASO VW, a ci którzy mają blisko do zachodniej granicy deklarują, że przeglądy i naprawy gwarancyjne robią w Niemczech. Czy możeczie podać więcej szczegółów - czy mogę sobie tak, po prostu pojechać na przegląd (ten opłacony już w pakiecie serwisowym przy zakupie auta) albo z jakąś usterką do usunięcia w ramach gwarancji do niemieckiego ASO?
Nie ma z tym żadnych problemów i takie naprawy będą bezpłatne? Zdaje się że za naprawy gwarancyjne płaci importer, więc to chyba oznacza, że niemieckie ASO musiałoby się zwrócić o zwrot kosztów naprawy do polskiego importera? Podobnie z opłaconym pakietem przeglądów serwisowych - przecież ceny robocizny i części są różne w Polsce i w Niemczech i cena za przegłady zapłacone w Polsce może nie pokrywać kosztów przegladów wykonaych w Niemczech.

Proszę podzieldziecie się swoimi doświadczeniami z wizyt w niemieckich ASO - w tym także cenami za usługi odpłatne, nie objęte pakietem serwisowym ani gwarancją.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Serwis w niemieckim ASO

Post autor: Wahacz »

Dzisiaj rozmawiałem z kolegą serwisował swojego Mercedesa za 260 tys.jak euro było tanie to wychodziło ok.400 euro to było taniej niż w Polsce w ASO.Temat serwisu t roca sprawdzimy już temat nadałem co będzie możliwe wszystkiego się dowiemy i napiszę prawie codziennie jestem za Nysą ale bariera technicznego motoryzacyjnego języka to inna para kaloszy musi pytać oblatany w temacie cierpliwości dam znać.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Serwis w niemieckim ASO

Post autor: Wahacz »

Żięć pracuje w Niemczech i właśnie dzwoni z ASO VW za Nysą:wymiana oleju i filtra = 235 euro !!! Czyli × 4.40 zł = ok.1034 zł !!! w Polsce w Aso vw 800 zł swój olej + filtr ok.300 zł w ASO skody wymiana 570 zł a więc przy tej cenie euro to "kosmos"cenowy.Serwis po 2 latach lub 30 tys/km = 310 euro × 4,40 zł = 1364 zł.?.ile w naszym aso nie wiem ale pewnie ktoś napisze ale cena może być podobna a nawet opłacalna w moim przypadku muszę przejechać dystans ok 260 km do ASO VW.Tak to koledzy wygląda cenowo na dzisiaj.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Serwis w niemieckim ASO

Post autor: Wahacz »

Dzisiejszy kurs sprzedaży euro to jeszcze więcej niż ja przeliczałem czyli 4,59 zł !!! to wychodzi cena kosmiczna ?.za wymianę oleju I filtra i przeglądu po 30 tys/km.a więc tylko w naszym ASO choć też sporo.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Serwis w niemieckim ASO

Post autor: Wahacz »

Tak dla lepszej wyobrażni ekonomicznej dla tych co nie bywają za Nysą,właśnie wróciłem z wycieczki rodzinnej z Niemiec tak z ciekawości zerknąłem do cennika w restauracji piwo lane 3,5 euro × 4.59 = 16,06 zł !!!!!! taka sama proporcja cenowa jak w ASO ?.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Serwis w niemieckim ASO

Post autor: Wahacz »

Kolega był dzisiaj w niemieckim ASO Mercedesa chciał zrobić serwis przyszedł komunikat termin na 29 .09. Brak ludzi nie ma komu pracować ?
ODPOWIEDZ