Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
szyna
Posty: 72
Rejestracja: 23 sie 2021, 13:41

Re: Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Post autor: szyna »

Ha! Przynam, że nie myślałem, że może być inaczej :D wiem, że na perforację blach dają 12lat gwarancji (VW chyba też), więcej nie drążyłem.
Takie (istotne) szczegóły to wychodzą dopiero, gdy się człowiek zacznie zagłębiać w temat bo w salonie nie będą się tym chwalić.

Powyższe odczucia to tylko moje prywatne pierwsze wrażenia po zetknięciu się z tymi modelami, skupiłem się na wygodzie podróżowania i właściwościach jezdnych, właśnie pod kątem porównania do TRoca. Środek CX30 cieszy oko i siedzisko ale całość każdy musiałby sam ocenić. Jak dla mnie TRoc cały czas prezentuje się równie atrakcyjnie, co w momencie podejmowania decyzji. Ciekawe jak długo po odbiorze będę podobnego zdania.

Mnie jeszcze ciekawiło standardowe audio w TRocu. Nie jestem audiofilem ale lubię jak coś gra przyzwoicie... Wydaje mi się, że ten fabryczny zestaw 6-głośnikowy jest na moje potrzeby wystarczający, HiFi to nie jest ale gra czysto, szerokim zakresem, nic nie jest przytłumione, nic nie brzęczało - słyszałem dużo gorsze zestawy, przeciętnemu zjadaczowi cebuli ;)
Advance 1,5 TSI manual, RM2022, pakiet drogowy, komfort, design + siedzenia "komfort" + kamerka.
-=-
Zamówiony 30.03, tydzien produkcji 17, potwierdzony dopiero 28, produkowany od 30 do 43(!) tygodnia :roll: 47 u dealera, odbiór 8.12 ;-)
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Post autor: Ufek »

szyna pisze: 26 wrz 2021, 16:40 ... skupiłem się na wygodzie podróżowania i właściwościach jezdnych, właśnie pod kątem porównania do TRoca.
Pewien jutuber testowacz, który jest jurorem motoryzacyjnym wyraził pogląd, że CX-30 jest głośna od podwozia i bardzo ubolewał z tego powodu. Zauważyłeś taki fakt ? Bo też uważam, że w kategorii elegancji wnętrza Mazda robi wrażenie.
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Post autor: funtchomas »

A mnie w tym wątku najbardziej urzekają opinie osób , które albo jeszcze nawet nie mają tego samochodu, albo mają go tydzień, miesiąc.... :lol: :lol: :lol: :lol:
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
szyna
Posty: 72
Rejestracja: 23 sie 2021, 13:41

Re: Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Post autor: szyna »

Czuję się poniekąd wywołany do odpowiedzi przez tutejszą lożę szyderców ;-)
Forum służy właśnie do wymiany wszelkiej maści opinii i chyba nie wszystkie elementy na które składają się nasze wrażenia wymagają "nakulania" tysięcy kilometrów danym samochodem? W postach najczęściej idzie wywnioskować o jakich doświadczeniach osoby wypowiadającej się mamy do czynienia.
Idąc dalej - większość dzisiejszych testów i recenzji samochodów - najczęściej opiera się kilkugodzinnych, kilkudniowych przygodach z danym samochodem. Ilu ludzi tyle opinii i samemu trzeba wyciągnąć jakąś średnią a najlepiej skonfrontować to z własnymi wymaganiami - właśnie w ciągu tych kilku godzin, które się ma na zapoznanie z pojazdem przed ewentualnym zakupem w salonie.
Uwierz mi, że czekając tyle czasu, zdążyłem się zapoznać z całą zawartością tego forum. Wiadomo, że zwykle częściej pisze się o złych rzeczach, niż o tym, że wszystko jest w porządku ale zacząłem się zastanawiać, czy nie zrezygnować i nie wybrać czegoś innego, czy nie znajdę czegoś lepszego dla siebie? Stąd też moje wypowiedzi w tym wątku - niejako osoby, która zadaje sobie właśnie takie pytanie.

Jak się decydowaliśmy to właśnie kwestie samopoczucia za kółkiem i wygody oraz tego jak się prowadzi miały duże znaczenie (oczywiście poza tym, czy się auto podoba).
Czy jest bezpieczne, czy jest bezawaryjne - tutaj już trzeba zasięgnąć różnych źródeł zewnętrznych, dających jakiś szerszy pogląd i wyciągnąć jakąś swoją średnią ważoną. Auta testowe najczęściej są już trochę "najeżdżone", wiadomo, że salon wyjątkowo dba o ich sprawność ale to do takich egzemplarzy potencjalny kupiec musi się odnosić. Nikt nie zakłada, że trafi na wadliwy egzemplarz albo, że będzie miał problemy z uzyskaniem swoich praw z tytułu gwarancji.

Kolejną sprawą jest wiarygodność informacji o których czytasz w Internetcie/słyszysz w życiu codziennym. Nawet przy dłuższym czasie eksploatacji też nie wiadomo jaka jest historia auta, jak było jeżdżone, czy było zadbane, czy nie było grzebane przez jakiegoś "chechłacza", itp itd...
O wartości wszelkich wiadomości na jakie się trafia to najlepiej niech każdy decyduje sam a komentarz o urzekaniu niewiele wnosi do tematu ;)
Ufek pisze: 26 wrz 2021, 20:46
szyna pisze: 26 wrz 2021, 16:40 ... skupiłem się na wygodzie podróżowania i właściwościach jezdnych, właśnie pod kątem porównania do TRoca.
Pewien jutuber testowacz, który jest jurorem motoryzacyjnym wyraził pogląd, że CX-30 jest głośna od podwozia i bardzo ubolewał z tego powodu. Zauważyłeś taki fakt ? Bo też uważam, że w kategorii elegancji wnętrza Mazda robi wrażenie.
Przypuszczam o którego pana chodzi, trochę przydługawe ma te filmy z CX-30 ale z ciekawości obejrzę ;-)
Sam nic takiego nie zaobserwowałem, właśnie mam wrażenie, że w ogóle w środku było bardzo cicho. Jeździłem trochę po drodze szybkiego ruchu, nie przekraczałem 120km/h, trochę po podmiejskich drogach lepszej jakości ale były też takie przeciętne - "łatane" 10 razy na metr kwadratowy drogi wiejskie - zawieszenie ładnie tłumiło nierówności bez jakiś dyskomfortu fonicznego, nic nie stukało, nie trzeszczało, sam silnik podczas jazdy też nie był słyszany. Powiedziałbym, że kulturalna ta CX30 bardzo :-) TRoc wydawał mi się głośniejszy (silnik, zawiecha) ale też w innych warunkach było jeżdżone - CX30 podmiejsko a TRoc w centrum - może stąd takie wrażenie? Oczywiście najlepiej przekonać się na własnej skórze bo każdy może mieć jednak zupełnie inną percepcję i standardy do których się odnosi.
Advance 1,5 TSI manual, RM2022, pakiet drogowy, komfort, design + siedzenia "komfort" + kamerka.
-=-
Zamówiony 30.03, tydzien produkcji 17, potwierdzony dopiero 28, produkowany od 30 do 43(!) tygodnia :roll: 47 u dealera, odbiór 8.12 ;-)
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Post autor: funtchomas »

szyna pisze: 27 wrz 2021, 2:42 Czuję się poniekąd wywołany do odpowiedzi przez tutejszą lożę szyderców ;-)

O wartości wszelkich wiadomości na jakie się trafia to najlepiej niech każdy decyduje sam a komentarz o urzekaniu niewiele wnosi do tematu ;)
Za to wiele wnoszą opinie właściciela wirtualnego pojazdu, jak sam opisałeś, rdzewiejącego gdzieś na placu ;)
Uważam, że każda opinia powinna być czymś poparta, wynikać z doświadczenia. A Ty....sorry, ale masz pierwsze wrażenia po jeździe/jazdach testowych. Żeby być zachwyconym lub zniechęconym, musi być ku temu powód, a zdjęcia w katalogu lub opinie youtuberów są często odrealnione, wydawane na podstawie kilkugodzinnej lub kilkudniowej przygody z danym samochodem.
- Zamówiłeś te jeansy?
- Tak
- Wygodne?
-Chyba tak...
- Zamówiłbyś drugą parę?
- Pewnie!
:lol:
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Post autor: Pado »

dokładnie...niech się wypowiadają posiadacze i do tego z przebiegami min. 30kkm ... opinia po 1000 , 5kkm czy 10kkm to też takie średnie ze względu choćby na usterki
marcin255
Posty: 486
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Post autor: marcin255 »

Całkiem odlatujecie, ja jeździłem 3x po godzinie, oglądałem i macalem i na tej podstawie i obejrzeniu 10 tków testów i jazd kilkoma innymi autami wybrałem T-roca. Czy na tej podstawie doradzalbym zakup komuś- nie . Czy na tej podstawie pisałbym opinie o niezawodności itd.-nie.
Niech piszą po 2 -3-6-20 tys bo to ciekawa i pouczająca lektura , przynajmniej dla mnie.
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Post autor: Ziomekatomek »

Każda opinia jest ważna, bo ludzie zwracają uwagę na różne "głupoty", które potem mogą okazać się ekstremalnie irytujące. Największe babole wychodzą zwykle po okresie gwarancji, a w tedy dany model ma swojego następcę, który coś może mieć poprawione ale zepsute coś innego. Zresztą takie zmiany zachodzą nawet pomiędzy rocznikami.

Zajrzałem na autocentrum i tam jest 30 ocen z czego drugi raz kupiłoby 73%, ale 16 osób oceniło T-Roca 1.5 TSI. Drugi raz kupiło by 56%. Jestem przerażony tą oceną, bo mój aktualny samochód oceniło 40 osób i 95% kupiłoby ponownie...
szyna
Posty: 72
Rejestracja: 23 sie 2021, 13:41

Re: Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Post autor: szyna »

Fantchomas - oczywiście, zgadzam się. To co pisałem to było raczej odniesienie się do pojawiających się zarzutów w stronę TRoca, że to średnio udane i kiepsko wykonane auto, z niewygodnymi fotelami, slabo grajacym audio w standardzie i manualna skrzynia, ktora nawet jesli dziala to beznadziejnie.
Pisałem to z perspektywy osoby, która zastanawia się nad zakupem a nie jako jego użytkownika - osoby która ledwo pomacała omawiany model przez godzinę ale dokładnie to opisałem.

Dalej to MOJE PIERWSZE wrażenie jest takie, że TRoc nie bardzo ma się czego wstydzić względem konkurencji a najistotniejsze właściwości, które można ocenić W TAK KRÓTKIM czasie są wg MNIE na plus.
Każde auto jest inne, każde ma jakieś zalety i niedociągnięcia i każde ma jakieś powtarzajace się usterki i błędy projektowe.

Mimo, że wymiana informacji na linii klient-vw wręcz zachęca, żeby poszukać alternatyw u konkurencji to póki co zaryzykuję i zostaję przy wyborze. Mogąc zrezygnować w każdej chwili, widząc sporo negatywnych opinii - naturalnym jest, że zastanawiam się nad słusznością wyboru ale jakoś w alternatywach zawsze coś mi bardziej nie pasuje.

W Twoim przykładzie ze spodniami napisałbym:
- "Przymierzałem, bardzo wygodne, praktyczne kieszenie, uszyte nieźle ale materiał mógłby być lepszy. Czy bym kupił jeszcze raz - nie wiem, nie znalazłem nic w tej cenie co by mi się bardziej spodobało. Zobaczymy jak faktycznie będą się sprawować bo opinie mają mocno skrajne." :mrgreen:
Advance 1,5 TSI manual, RM2022, pakiet drogowy, komfort, design + siedzenia "komfort" + kamerka.
-=-
Zamówiony 30.03, tydzien produkcji 17, potwierdzony dopiero 28, produkowany od 30 do 43(!) tygodnia :roll: 47 u dealera, odbiór 8.12 ;-)
booncol
Posty: 83
Rejestracja: 28 kwie 2021, 15:28

Re: Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Post autor: booncol »

U mnie akurat żona decydowała, bo szukaliśmy auta dla niej. Nie wchodziły w grę żadne Mazdy, Skody, Hultaje czy Kie (chociaż tą sam pojechałem z ciekawości obmacać). W sumie pozostawał tylko Ford lub VW. Cenowo jak teraz patrzę to ciężko coś innego wybrać z automatem na podobnym poziomie cenowym (Premium 1.5 DSG, keyless, alarm, Montego Bay 18", czarny perłowy, pakiet drogowy, przyciemniane szyby, wybór profilu, pakiet zimowy, kamera cofania, dojazdówka 18", grzana kierownica - za 111k brutto). Chyba tylko Puma, ale tam jakość spasowania dość mocno przeciętna.

Auto ma swoje wady, jak każde. Do miasta spisuje się świetnie, na trasę - na 3+. Silnik i skrzynia mocno mułowate, szczególnie w trybie normal i na D. W trybie Sport i na S trochę lepiej się jeździ. Na trasie lepiej się trzymać prawego pasa na tempomacie bo przyspieszanie to raczej męczarnia. Fotele średnio wygodne, tzn. tragedii nie ma ale więcej niż 300km ciężko w nich wysiedzieć. Reszta jest poprawna. Żonie się podoba, sobie bym nie kupił :)

Na obecną chwilę nie widzę nic innego co spełniałoby wymagania małżonki i mieściło się w widełkach cenowych. Druga sprawa, że gdybym teraz kupował, byłoby znacznie drożej i nie wiem czy zdecydowałbym się na ten model.
Golf VII R Variant 390
T-Roc Premium 1.5 DSG
ODPOWIEDZ