Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Kojot
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2021, 16:47

Re: Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Post autor: Kojot »

Ziomekatomek pisze: 04 maja 2022, 9:28
Domell1 pisze: 04 maja 2022, 0:56 4. Odebrałem samochód i od razu skrzypiało/grzegotało sprzęgło (zmiana biegów i wciśnięcie sprzęgła między 2500-3000 obrotów) - ASO ten typ tak ma pojeździ pan trochę pewnie siądzie wszystko i co? 12tys jak grzegotało tak grzegota jak dla mnie to wada fabryczna.
VAG wie o tym problemie i ma na to już ogarnięte rozwiązanie. Wada fabryczna. Jeśli nie chcą Ci tego naprawić to poproś o odmowę na PIŚMIE. Nie wymieniają całej skrzyni tylko jakieś elementy.

Oczywiście o co byś się nie zapytał, to nigdy nikt nie zgłaszał problemów.

Co do hamulców, też mam ten problem. Klocki piszczą jak są zimne. Jak dojeżdżam do serwisu to już są ciepłe i nic nie słychać... Kazali mi nagrać filmik... Osobiście garażuje samochód i klocki nie piszczą...
Temat zarejestrowany w serwisie. Temat pewnie wróci na jesieni...

Jest jeszcze problem z kamerą cofania. Serwis powiedział mi, że wymieniają soft, ale trzeba się dużo wcześniej umawiać, bo robi to tylko jeden gość od elektroniki i ma terminy od czapy... Nie da się się tego ogarnąć aktualizacja zdalna.
Cześć, jakie elementy wymieniają? U mnie wymienili łożysko oporowe, tarczę, docisk, dwumasę i nie pomogło.
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Post autor: Wachacz »

Jedyne rozsądne rozwiązanie w " grubszych " problemach udać się do Niemieckiego ASO jeżeli ktoś ma niedaleko myślę że usuną problem wielu moich kolegów serwisuje za Nysą są zadowoleni,choć teraz przy kursie euro np.przeglądy drogo wychodzi.pozdrawiam
Rotrzyld
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Post autor: Rotrzyld »

Jeśli ktoś się waha w zakupie T-roca to zapraszam do obejrzenia filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=Oro6Nd85xQQ
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Post autor: Marecki1976 »

A mi się wydaje jak przeszedłem z golfa 2.0 140KM na tego troca 1.5 150KM to czuje jakbym jakimś mułem jechał. Nie jestem z tych co szybko jeżdżą ale nieraz trzeba depnąć nawet przy wyprzedzeniu to jakoś nie zatęgo. Macie może takie wrażenie? Zastanawiam się już nawet czy nie dołożyć mu parę koni.
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Post autor: baxior »

Też miałem takie wrażenie. Po pierwszym serwisie gdzie wgrano nowego softa całkiem inne auto, na plus.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Post autor: Marecki1976 »

baxior pisze: 27 kwie 2023, 9:36 Też miałem takie wrażenie. Po pierwszym serwisie gdzie wgrano nowego softa całkiem inne auto, na plus.
Ciekawe jak ja brałem w grudniu 2022 czy mają jakiś nowy soft muszę zadzwonić do nich - aż mi się nie chce.
A można poznać po jakimś numerze jaki mamy soft gdzieś w menu ?
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Kupilibyście drugi raz T-Roca?

Post autor: pshemus »

Coś w tym jest, mój przy ruszaniu jest strasznie mułowaty. Nawet jak się go depnie to wkręca się na obroty a nie jedzie - no ale ma dopiero 1500 przebigu, zobacze powyżej 5k jak będzie. Te do jazd testowych bardziej żwawe były.
Co do depnięcia w trasie - czasem rusza od razu, czasem lag jest, ale często jest też tak że mi się wydaje że jadę wolno a tu już jestem powyżej ograniczenia - jest w nim ciszej niż w moim poprzednim aucie i nie czuć przyspieszania tak bardzo.

Bardziej drażnią mnie hamulce - przy jeździe parkingowej auto staje dęba przy najlżejszym naciśnięciu, a przy normalnym hamowaniu do zera w czasie jazdy auto zawsze nurkuje i odbija po zatrzymaniu - rodzinie z chorobą lokomocyjną to niezbyt pasuje. Zobaczymy jak będzie jak się trochę klocki pościerają.
ODPOWIEDZ