Traffic Jam Assist

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
arj1989
Posty: 14
Rejestracja: 08 mar 2021, 14:02

Traffic Jam Assist

Post autor: arj1989 »

Hej,

Chciałem zapytać jak to jest z tym systemem w T-ROCu. Przez kilka lat go oferowali w pakiecie drogowym, obecnie zniknął. W aucie z DSG Lane Assist powinien utrzymywać pas podczas jazdy w korku nawet do 60km/h. Obecnie Lane Assist w T-ROCu premium włącza się dopiero od 60km/h. Oczywiście mowa o aucie z DSG. Czym to jest spowodowane? Ktoś wie dlaczego system który był w aucie obecnie jest kompletnie niedostępny?
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Traffic Jam Assist

Post autor: Wahacz »

Temat który nadałeś czyli traffic jam assist to system bezpiecznej jazdy w "korku"był oferowany z dwusprzegłową skrzynią DSG.Lane assist to inny system który utrzymuje pas,tor jazdy,traffic jam assist pilnuje aby np.przy zagapieniu nie wjechać w tył innego auta system bardzo potrzebny na zatłoczonych ulicach.Ja w manualu tego nie mam a auto nowe z maja.
marcin255
Posty: 496
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Traffic Jam Assist

Post autor: marcin255 »

A teraz to nie front asist z acc
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: Traffic Jam Assist

Post autor: extreme84 »

Wahacz pisze: 02 wrz 2021, 19:01 traffic jam assist pilnuje aby np.przy zagapieniu nie wjechać w tył innego auta
Zdaje się, że w przypadku zagapienia się jeśli prędkość nie jest jakaś wielka to nasze auto na szczęście i tak awaryjnie zahamuje, nie wjeżdżając auto z przodu w tyłek.
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
balon
Posty: 102
Rejestracja: 29 lip 2021, 16:17

Re: Traffic Jam Assist

Post autor: balon »

Traffic Jam Assist trzeba włączać jak ACC czy on przy niskich prędkościach sam się załącza?
Troc Premium indium grey 1.5 + dsg + pakiet sport + pakiet drogowy + keyless + automatyczny bagażnik + kamera cofania + felgi szare Kolumbus 17 - zamówiony 11.06 - wyprodukowany 14.10. Odbiór 23.11.
Passaretti B8 2021 Business z pakietami + dsg
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Traffic Jam Assist

Post autor: Wahacz »

To jest system typowy który pomaga w korkach w trakcie powolnego "pełzania" auta to traffic jam assist z DSG.To o czym piszesz że auto i tak za hamuje w korku to Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście,już mi raz ten system zahamował auto w mieście widziałem przeszkodę ale on pewnie wyliczył że będzie późna moja reakcją.
Wojtass_nt
Posty: 49
Rejestracja: 03 cze 2021, 21:09

Re: Traffic Jam Assist

Post autor: Wojtass_nt »

Jak ten asystent w korku działa? Zatrzymuję się i wciskam stop. Tempomat jest na stopie. Aby ruszyć mogę wcisnąć przycisk RES lub pedał gazu i liczyć że wykryje auto z przodu i za bardzo się nie rozpędzi? Czy jakoś inaczej. W instrukcji chyba tak to właśnie szło.
barteksc
Posty: 8
Rejestracja: 29 sie 2021, 9:00

Re: Traffic Jam Assist

Post autor: barteksc »

Wojtass_nt pisze: 02 wrz 2021, 21:08 Jak ten asystent w korku działa? Zatrzymuję się i wciskam stop. Tempomat jest na stopie. Aby ruszyć mogę wcisnąć przycisk RES lub pedał gazu i liczyć że wykryje auto z przodu i za bardzo się nie rozpędzi? Czy jakoś inaczej. W instrukcji chyba tak to właśnie szło.

W t rocu żony właśnie tak to działa jak opisałeś trzeba nacisnąć gaz lub RES żeby ruszył i sam zahamuje jak wykryje że auto przed nami stoi chociaż nie wiem czy nie da się tego tak odpalić jak mam w Leonie 4 że auto samo hamuję i samo też rusza jak samochód przed nami odjedzie bez naciskania niczego. Muszę popróbować w T rocu z tymi ustawieniami.
marcin255
Posty: 496
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Traffic Jam Assist

Post autor: marcin255 »

To jak sam rusza po zatrzymaniu, a jak masz czerwone ? Sam podąża do zadanej prędkości, sam zwalnia i przyspiesza. Po zatrzymaniu chyba do 5 s sam ruszy powyżej trzeba musnąć gaz lub res - ja takim jeździłem tak to działało w premium dsg
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
barteksc
Posty: 8
Rejestracja: 29 sie 2021, 9:00

Re: Traffic Jam Assist

Post autor: barteksc »

Uzywalem tego w korku na autostradzie więc nie było mowy o czerwonym świetle. Powiem Ci że coś może być w tych 5 sekundach, wtedy kiedy tego używałem to ten korek ruszał dość płynnie. Zgłębię ten temat, popróbuję w różnych sytuacjach i dam znać.
ODPOWIEDZ