Doświetlanie zakrętów

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
szyna
Posty: 72
Rejestracja: 23 sie 2021, 13:41

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: szyna »

Chwila weryfikacji tego co napisał sprzedawca i już można zakwestionować informację, którą podesłał. :roll:

Tak się złozyło, że "pod nosem" zaparkował mi TRoc z LEDami. Przyjrzałem się przednim reflektorom, w środku są dwie diody, z czego zewnętrzna ma soczewkę ale nie wygląda raczej, żeby byla w stanie rozświetlić narożniki. Nie widziałem też, żeby był jakiś element kierujący światło w bok.
Dodatkowo znalałem film prezentujący oświetlenie w TRocu - nie widać, żeby przy skręcaniu pojawiała się wiązka światła skierowana na zewnątrz (nagranie najpierw z frontu samochodu, na koniec właśnie z boku):

https://m.youtube.com/watch?v=2Dc8KwW4-x8

Czyli chyba nie ma co się nastawiać na posiadanie tej funkcji bez przeciwmgielnych.
Jakby komuś się udało potwierdzić przy okazji - byłbym bardzo wdzięczny.
Advance 1,5 TSI manual, RM2022, pakiet drogowy, komfort, design + siedzenia "komfort" + kamerka.
-=-
Zamówiony 30.03, tydzien produkcji 17, potwierdzony dopiero 28, produkowany od 30 do 43(!) tygodnia :roll: 47 u dealera, odbiór 8.12 ;-)
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: rob »

Doświetlanie zakrętów jest realizowane światłami przeciwmgielnymi, tymi samymi lampami i żarówkami, bez żadnych dodatkowych diod, luster itp. Różnica jest taka, że załącza się tylko jedna lampa, ta w którą stronę skręcamy.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: elk84 »

szyna pisze: 11 wrz 2021, 2:37 Aż mi się wierzyć nie chce, że taki nieogar panuje w tym VW, nawet ciężko mi obwiniać dealerów, że nie otrzymują jakiś szkoleń/prezentacji wyposażenia i wprowadzanych zmian w sprzedawanych produktach. Niemcy zawsze kojarzyli mi się, że wszystko musi byc tip top a tu takie jaja :mrgreen:
No niestety niemiecka solidność i porządek to już chyba przeszłość. Trochę nie na temat, ale zauważyliście np. niekonsekwencje w działaniu przełącznika świateł i znajdujących się obok kontrolek? W pozycji Auto swieci się kontrolka Auto i ewentualnie kontrolka świateł pozycyjnych jeśli włącza się światła mijania, jeśli jednak przełączyć pokrętło do pozycji z kontrolka świateł pozycyjnych, włącza się tylko światła pozycyjne. Mnie to strasznie irytuje.
szyna
Posty: 72
Rejestracja: 23 sie 2021, 13:41

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: szyna »

@Rob, dzięki za potwierdzenie.
Ja "szukalem" czegoś w kloszu lampy głównej bo sprzedawca twierdzi, że samochód (wyposażony w światła LED z pakietu drogowego) posiada funkcję statycznego doświetlamia zakrętów. Co jeszcze gorzej swiadczy o obsłudze, nie była to odpowiedź w 4 oczy, która go zaskoczyła sprzedawcę przed poranną kawą po przyjsciu do pracy, tylko odpowiedź na wiadomość mailową, która już sugerowała, że to nie prawda i jednak tej funkcjonalności nie ma - czyli temat do sprawdzenia na spokojnie przed odpisaniem.

@elk84 - przy okazji uświadomiłeś mnie, że w moim obecnym samochodzie (Focus MK2) zarówno światła pozycyjne, jak i mijania są sygnalizowane na desce jedną i tą samą ikoną świateł pozycyjnych :shock: :shock: :lol:
Może to jakiś bug w sofcie i to poprawią z jakąś aktualizacją? Próbowałeś to zgłosić bo ciekawi mnie podejście VW na tego typu problemy ;-)
Advance 1,5 TSI manual, RM2022, pakiet drogowy, komfort, design + siedzenia "komfort" + kamerka.
-=-
Zamówiony 30.03, tydzien produkcji 17, potwierdzony dopiero 28, produkowany od 30 do 43(!) tygodnia :roll: 47 u dealera, odbiór 8.12 ;-)
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: paulr »

Co do Led i doświetlania to juz w 2018 roku było w cenniku z tym doświetlaniem realizowanego głównymi lampami. Co do kontrolki to w wersji z 2018r nie ma żadnej. Świeci mi tylko przełącznik a to czy światła świecą widzę po nawigacji. Przy czym jak pada I jest jasno to nie wiem bo zazwyczaj przełącznik za lekko podświetla by w dzień było widać że się światła świecą a nie jak w daci w deszczy i mgle w ramach chyba oszczędności bez światłem jezdzą;-)
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Doświetlanie zakrętów

Post autor: elk84 »

Świeci mi tylko przełącznik
No to właśnie miałem na myśli - kontrolkę na przełączniku świateł
ODPOWIEDZ