Aktualizacja systemu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Aktualizacja systemu

Post autor: elk84 »

Wczoraj w moim T-Roc'u (MY2021, produkcja z 10.2020) pojawiała się informacja o dostępnej aktualizacji systemu. Zaakceptowałem ją, coś tam się poinstalowało, infotainment uruchomił się ponownie i wszystko działa tak jak działo (albo dalej nie nie działa, tak jak wcześcniej nie działało :evil: )
Sprawdzałem w menu "informacje o systemie" wszystkie numery wersji są takie same jak poprzednio (oprogramowanie: 0270 baza danych nawigacji: 21.1 baza danych radia: 1.30.16)
To zastanawiam się czego właściwie dotyczyła ta aktualizacja i co zmienieniono? (liczyłem np. na dostosowanie systemu rozpoznawania znaków do zmiany polskiego prawa - teraz przez całą dobę na terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie 50km/h. O poprawie stabilności bezprzewodowego AA już nawet nie wspomnę)

Macie to samo? Wie ktoś co włąściwie sie zaktualizowało?
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: Aktualizacja systemu

Post autor: extreme84 »

Widziałem ta aktualizacje w środę, ale nie instalowałem jeszcze. Do weekendu jestem w szpitalu więc nie sprawdzę, ale też jestem ciekaw. Chociaż AA działa mi bezprzewodowo dość stabilnie, tylko dopiero od czasu kiedy zresetowalem je w telefonie do ustawień fabrycznych (usunięcie wszelkich aktualizacji AA), usunąłem wszelkie powiązania VW w telefonie i aucie, potem aktualizacja AA w telefonie i pierwsze podłączenie telefonu po kablu (bluetooth się wtedy sparował automatycznie). Zaczęło mi od tego czasu samo się podłączać po uruchomieniu auta, wcześniej działało jak chciało (bezprzewodowo głównie było info że nie może się połączyć), nawet po kablu się rozłączało.
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
Wojtass_nt
Posty: 49
Rejestracja: 03 cze 2021, 21:09

Re: Aktualizacja systemu

Post autor: Wojtass_nt »

Info mialem ale nie zainstalowałem. Jak to zrobić? Nie mam użytkownika głównego.
Dawid
Posty: 45
Rejestracja: 17 paź 2020, 14:27

Re: Aktualizacja systemu

Post autor: Dawid »

Sprawdź na belce u góry bo ja w ustawienia jak wszedłem w aktualizacje też nic nie było a sprawdziłem belkę i tam była możliwość aktualizacji
anon.
Posty: 113
Rejestracja: 28 kwie 2021, 9:58

Re: Aktualizacja systemu

Post autor: anon. »

Wiecie moze kiedy ostatnio pojawiła się jakaś aktualizacja?
1.5 TSI GPF ACT DSG PREMIUM RAVENNA BLUE PANORAMA SPORT
Marchewa78
Posty: 15
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:08

Re: Aktualizacja systemu

Post autor: Marchewa78 »

Ja swoją aktualizację miałem w czwartek tj. 08.09 ale co jest nowego to nie mam pojęcia 😀
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Aktualizacja systemu

Post autor: elk84 »

Dzisaj u mnie znowu pojawiała się tajemnicza "aktualizacja systemu" - zainstalowało sie szybko ale po po nownym uruchomieniu auta znowu nie widać żadnych zmian - wszystkie numery wersji są takie jak były. Dodatkowo mapy nawigacji coś nie chcą sie same zaktualizować (ciągle pokazują wersję 21.1 a jest już dostępna 21.6). Zaznaczam że mam jeszcze aktywny pakiet darmowych (przez 1 rok) aktualizacji online.
adalbert68
Posty: 21
Rejestracja: 15 lut 2019, 22:39
Lokalizacja: Skoczów

Re: Aktualizacja systemu

Post autor: adalbert68 »

Dawid pisze: 13 wrz 2021, 8:35 Sprawdź na belce u góry bo ja w ustawienia jak wszedłem w aktualizacje też nic nie było a sprawdziłem belkę i tam była możliwość aktualizacji
Gdzie takowa belka? Bo nie widzę;(
VW T-ROC 2.0 TSI Premium z paroma dodatkami :)
Marchewa78
Posty: 15
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:08

Re: Aktualizacja systemu

Post autor: Marchewa78 »

Jak wejdziesz w menu to zsuń pionowo w dół tak jak się to robi w smartfonach.
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Aktualizacja systemu

Post autor: morfeusz747 »

Te aktualizacje robicie przez WLAN czyli podłączony Internet?
ODPOWIEDZ