Czujnik zmierzchu i deszczu.

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
adrian-24
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2018, 8:00

Czujnik zmierzchu i deszczu.

Post autor: adrian-24 »

Drodzy użytkownicy 8-) t-roców.

Jak zauważyłem u siebie (światła ustawione w pozycji auto), gdy jest słonecznie włączają się tylko światła do jazdy dziennej (i to uważam za poprawne),gdy robi się ciemno zapalają się światła mijania (także poprawnie) ale u mnie gdy włączają się światła mijania nie wyłączają się światła do jazdy dziennej tylko świecą te i te.

Czy u Was jest podobnie? a może da się to gdzieś ustawić?
lunarlon
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:29

Re: Czujnik zmierzchu i deszczu.

Post autor: lunarlon »

Wydaje mi się, że jest to normalne. Dzienne masz włączone cały czas, a wieczorem dodatkowo masz światła mijania. Jak masz Light Assist to nawet drogowe się same bedą włączać.
T-Roc Premium 2.0 TDI DSG 4motion Black Oak
Dach panoramiczny, DCC, Kamera cofania, Instalacja telefoniczna, Elektryczna pokrywa bagażnika
Pakiety: Drogowy, Komfort, Zimowy

Zamówienie: 05.04.2018
Odbiór: 25.01.2019 (zmiana z 1.5 TSI na 2.0 TDI)
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Czujnik zmierzchu i deszczu.

Post autor: paulr »

nie można jeździć na światłach DLR i mijania, a więc światła DRL świecą słabiej zmieniając swoją funkcję i działają jako światła pozycyjne, bo podczas włączonych świateł mijania muszą też świecić się światła pozycyjne.
adrian-24
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2018, 8:00

Re: Czujnik zmierzchu i deszczu.

Post autor: adrian-24 »

Nie zauważyłem aby światła DRL świeciły słabiej gdy świecą razem ze światłami mijania (ale może się nie przyglądałem), czyli paulr sugerujesz :roll: że światła DRL świecą mocniej gdy świecą same a słabiej gdy ze światłami mijania?
Oglądałem filmiki z podobnymi światłami w innych markach samochodów i światła do jazdy dziennej gasną całkiem, dlatego zacząłem taki temat.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Czujnik zmierzchu i deszczu.

Post autor: paulr »

Musi inaczej bys stracil drl. Stan przed sciana i daj na 0 a pozniej na pozycyjne. Wieczorem widac roznice wyraźnie.
adrian-24
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2018, 8:00

Re: Czujnik zmierzchu i deszczu.

Post autor: adrian-24 »

Ok, dzięki za informacje.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Czujnik zmierzchu i deszczu.

Post autor: The Rock »

adrian-24 pisze: 21 sty 2019, 15:09Oglądałem filmiki z podobnymi światłami w innych markach samochodów i światła do jazdy dziennej gasną całkiem, dlatego zacząłem taki temat.
Zależy od marki i modelu. Np.: Fordy tak mają, że dzienne przygasają po włączeniu mijania.

Kiedyś nawet zaczepił mnie na ulicy jakiś mądrala, co chciał mi koniecznie udowodnić, że łamię przepisy - nie docierało do niego, że tak jest fabrycznie, czyli auto ma homologację itd. Nie przekonałem go. :lol:
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Czujnik zmierzchu i deszczu.

Post autor: paulr »

Mi policja w megane 3 ta ostatnia wersja co fabryczne DRL ma w zderzaku jak by je ktos samemu zamontował chciała wystawić mandat. Za jazde na dziennych i mijania. Ale pokazalem im ze to nie sa dzienne tylko pozycyjne lekko sie ździwili i pojechalem dalej.
Marek Stadnicki
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2021, 21:09

Re: Czujnik zmierzchu i deszczu.

Post autor: Marek Stadnicki »

Czujnik deszczu
juli
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2023, 7:55

Re: Czujnik zmierzchu i deszczu.

Post autor: juli »

Witam wszystkich na forum. Czy w waszych T-Rocach z czujnikiem zmierzchu i deszczu włączają się automatycznie światła mijania gdy zacznie padać deszcz?
ODPOWIEDZ