Unijne przepisy GVO od 2004r.warto przeczytać.

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Unijne przepisy GVO od 2004r.warto przeczytać.

Post autor: Wahacz »

Od listopada 2004r.obowiązują unijne przepisy znane pod nazwą GVO które pozwalają serwisowanie nowych aut również w nieautoryzowanych serwisach beż obawy o utratę gwarancji.Bardz "dziwne" że nikt nas przy zakupie nowych auta o tym nie informuję ??? Pewnie wszyscy wiemy że chodzi o dużą kasiorę .Nigdy o takich unijnych przepisach nie słyszałem pewnie większość z nas ?.Przypadkowo usłyszałem o tych przepisach GVO będąc u znajomego mechanika w Niemczech,ciekawe co o tym sądzicie na forum ?.Pewnie warto zapytać w naszych polskich ASO o co chodzi ? Ja będę dzisiaj umawiał wizytę w ASO zapytam napiszę co usłyszałem pewnie nie trudno się domyślać ale zobaczymy.
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Unijne przepisy GVO od 2004r.warto przeczytać.

Post autor: Ziomekatomek »

Jak robisz w ASO to masz "Gwarancje Mobilności". Pytanie brzmi czy opłaca się dorzucać kasę czy nie, jak przy każdym ubezpieczeniu...

https://docplayer.pl/52353791-Gwarancja ... obowe.html
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Unijne przepisy GVO od 2004r.warto przeczytać.

Post autor: Wahacz »

Pewnie masz rację ale mnie ciekawi czy posiadacze nowych aut w Polsce wiedzą o tych unijnych przepisach GVO od 2004r ? i czy są takie warsztaty w Polsce spełniające normy serwisowania aut na gwarancji poza aso ? Może ktoś z forum wie coś w temacie ? W naszym ASO vw usłyszałem że przepis znają ale nie ma warsztatów spełniających normy gwarancyjnych napraw i przeglądów ?.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Unijne przepisy GVO od 2004r.warto przeczytać.

Post autor: paulr »

- gwarancja jest dobrowolna i tyle. Można tam napisać co się chce i nikt do tego nic nie ma. Mało tego gwarancja nie jest nawet obowiązkowa. Nic nie stoi na przeszkodzie by np od jutra vw czy każda inna marka zaprzestała udzielania gwarancji na swoje produkty. Jedynie od kupujących zależy czy chcieli by kupić produkt który gwarancji nie ma czy nie lepiej od konkurencji. Innym problemem był by sam sprzedawca który musiał by wziąść na siebie całkowity koszt naprawy danego produktu bo w Polsce obowiązuje Rękojmia. A w przypadku rękojmi nie ma nawet ograniczeni co do np przebiegu itp
ODPOWIEDZ