opony NOKIAN - kubeł zimnej wody

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
michnik
Posty: 61
Rejestracja: 09 sie 2021, 13:57

opony NOKIAN - kubeł zimnej wody

Post autor: michnik »

Kolejny test pokazujący "siłę" opon Nokiana.
https://www.autobild.de/artikel/winterr ... 11081.html
Szary koniec razem z chińszczyzną.
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: opony NOKIAN - kubeł zimnej wody

Post autor: Ufek »

michnik pisze: 22 wrz 2021, 13:09 Kolejny test pokazujący "siłę" opon Nokiana.
https://www.autobild.de/artikel/winterr ... 11081.html
Szary koniec razem z chińszczyzną.
Tak myślę jakie to polskie. Wyniki hamowania na mokrym i na śniegu. No i jaki ja wniosek wysnułem? Ano taki, że w Polsce na drogach zimą jest albo śnieg albo woda. I nikt nie jeździ po suchym i nie skręca tylko jeździ na wprost. Dwa wybrane parametry i już nam się prawda objawiła! Szary koniec razem z chińszczyzną! A w T-Rocu to wszystkie części niemieckie, takie solidne ... wszystkie kabelki, śrubki, i pracownicy w fabrykach też mają aryjskie pochodzenie, nie chińskie.
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: opony NOKIAN - kubeł zimnej wody

Post autor: Spinner »

michnik pisze: 22 wrz 2021, 13:09 Kolejny test pokazujący "siłę" opon Nokiana.
https://www.autobild.de/artikel/winterr ... 11081.html
Szary koniec razem z chińszczyzną.
To nie fair bo Chińczycy nie mogą odpłacić "pięknym za nadobne" i napisać: '...szary koniec razem z polszczyzną", bo my nic polskiego nie produkujemy.
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: opony NOKIAN - kubeł zimnej wody

Post autor: Ziomekatomek »

Spinner pisze: 22 wrz 2021, 22:36
michnik pisze: 22 wrz 2021, 13:09 Kolejny test pokazujący "siłę" opon Nokiana.
https://www.autobild.de/artikel/winterr ... 11081.html
Szary koniec razem z chińszczyzną.
To nie fair bo Chińczycy nie mogą odpłacić "pięknym za nadobne" i napisać: '...szary koniec razem z polszczyzną", bo my nic polskiego nie produkujemy.
Oprócz AGD, mebli, części samolotowych, części samochodowych z takim śmiesznym napisem "made in Germany" i cebuli... ;)
Można się zdziwić co z naszego kraju wyjeżdża... Trzeba tylko rzucić okiem na statystyki. Szkoda tylko, że technologia i "know how" w większości przypadków nie należy do Polski, a Chińczycy tymczasem mają wyczesane na własność intelektualną...
rabi22
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2020, 18:27

Re: opony NOKIAN - kubeł zimnej wody

Post autor: rabi22 »

Prawda ze ten model Nokian słabo wypadł w tych testach. Ale zobaczcie na uwielbiane przez masy Michelin jak słabiutko. A tu niektórzy daliby sie pokroic za Michelinyyyy. Ile ja razy słyszałem że to najlepsze opony. Sam miałem zimówki i dla mnie słabo.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: opony NOKIAN - kubeł zimnej wody

Post autor: Spinner »

Miałem okazję jeździć na oponach z różnych półek cenowych i przy normalnej jeździe, różnice w właściwościach trakcyjnych, poszczególnych modeli były dla mnie praktycznie niewyczuwalne. Być może reprezentuję zbyt mało spektakularny styl jazdy. Jednakże uważam, że różnice w ocenianych kategoriach są mierzalne w warunkach "laboratoryjnych" albo przy jeździe w ekstremanlych warunkach ze "sportowym" zacięciem.
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: opony NOKIAN - kubeł zimnej wody

Post autor: extreme84 »

We wszystkich tych testach bardzo blisko podium znajduje się zwykle zimowa opona ze średniej półki cenowej Kleber Krisalp HP3 (lub bliźniacza opona też z grupy Michelina - Bfgoodrich GForce Winter 2). I tym też ja się kierowałem przy zakupie. Co do samego Nokiana, to nie skreślałbym od razu całej marki, bo wszystko zależy na ile udany/nieudany jest dany model opony, a także jaki rozmiar jest poddany testowi. Nokian miał (być może nadal ją ma w ofercie) bardzo dobra oponę całoroczna Weatherproof (potwierdzały to testy) i swego czasu kupiłem ją do fiesty żony. Auto jeździ wyłącznie po mieście, opony sprawują się rewelacyjnie - powiedziałbym, że był to strzał w 10. Ale do T-roca zdecydowałem się jednak ostatecznie na sezonowa zmianę opon z uwagi na planowane wyjazdy w góry.

A tutaj kolejny tegoroczny test, tym razem ADAC:

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksplo ... mi/5r3bvmy
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
marcin255
Posty: 495
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: opony NOKIAN - kubeł zimnej wody

Post autor: marcin255 »

A czym się różnią NOKIAN SNOWPROOF P od zwykłych bez P ? Wszędzie są testy tych bez P.
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: opony NOKIAN - kubeł zimnej wody

Post autor: Spinner »

Ja kupiłem Continentale WinterContact tylko z przyzwyczajenia, chociaż wiem, że spokojnie przezimowałbym na letnich, z dobrą trakcją na mokrym.
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: opony NOKIAN - kubeł zimnej wody

Post autor: baxior »

Ciekawe, które Nokiany testowali, te produkowane w Finlandii czy te w Rosji🤔
Te z Rosji są do niczego, po dwóch sezonach pęka guma na bokach, jednym słowem zaczynają się spać. W Volvo zużyłem 2 komplety fińskich, każdy po 6 lat i najmniejszych pęknięć nie było (16"), dla mnie były mega. Teraz też zdecydowałem się na Nokiany (17") do t-roca, też fińskie (200 zeta droższe od tych produkowanych w Rosji). Testów dużo już widziałem przez wiele lat i wszysto zależy od rozmiarówki. W jedym rozmiarze są lepsze marki x, w innym rozmiarze są lepsze marki y.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
ODPOWIEDZ