Opony

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Das Auto
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2019, 17:36

Re: Opony

Post autor: Das Auto »

The Rock pisze: 07 lut 2019, 11:29
paulr pisze: 07 lut 2019, 10:50Ubezpieczyciel jest na rynku by zarabiać.
Twierdzenie, że - cytuję: "Faktycznie "najoszczędniejsza" opcja to zostać na letnich w zimie. Zwłaszcza jak będziesz miał stłuczkę wyjeżdżając z salonu i dostaniesz dokładnie zero z AC" - jest nadużyciem, nieprawdą po prostu.
Ok, przyznaję, że to było nadużycie. Miałam na myśli to co napisał kolega wcześniej: ubezpieczyciel w takiej sytuacji najprowodopodobniej będzie próbował uniknąć wypłaty odszkodowania i czeka nas łażenie po rzecznikach/sądach. Jak bardzo jest to upierdliwie wie każdy kto kiedyś korzystał z pomocy rzecznika.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Opony

Post autor: The Rock »

Das Auto pisze: 07 lut 2019, 13:06Ok, przyznaję, że to było nadużycie.
Oki - a ja przepraszam, że użyłem wcześniej trochę dosadnego języka.

Jeśli chodzi o te opony i problemy z odszkodowaniem, to z tego co mi wiadomo temat miał krótkie nogi i szybko upadł - był bardziej medialny, niż realny. Mówimy o nowym samochodzie, na nowych oponach (choć sam wiem, że nawet stara, zużyta zimówka, będzie sprawniejsza na śniegu niż nowa letnia), dopuszczonym legalnie do ruchu itd. Ubezpieczyciel nie ma tu żadnego punktu zaczepienia i nie jest tak, że obecnie w takich przypadkach korzysta z okazji, żeby odmówić wypłaty odszkodowania.
Jorgus1312
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2019, 8:27

Re: Opony

Post autor: Jorgus1312 »

Ale w Polsce nie ma obowiązku jazdy zimą na oponach zimowych.
lunarlon
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:29

Re: Opony

Post autor: lunarlon »

Po odbiorze rano wyjechałem na letnich. W Łodzi akurat tego dnia napadało i była lekka ślizgawica. Mimo napędu na 4 koła wpadłem 3 razy w poślizg na odcinku poniżej 10km. Zimówki założyli dopiero wieczorem. Trasa Łódź - Warszawa... ludzie jechali 90-100km/h a ja bez żadnych problemów i 140. Różnica jest cieżka do opisania, auto stabilne, zupełnie inna bajka. Nie polecam letnich na zimę.
T-Roc Premium 2.0 TDI DSG 4motion Black Oak
Dach panoramiczny, DCC, Kamera cofania, Instalacja telefoniczna, Elektryczna pokrywa bagażnika
Pakiety: Drogowy, Komfort, Zimowy

Zamówienie: 05.04.2018
Odbiór: 25.01.2019 (zmiana z 1.5 TSI na 2.0 TDI)
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Opony

Post autor: The Rock »

lunarlon pisze: 07 lut 2019, 18:21Nie polecam letnich na zimę.
To jest sprawa oczywista, choć wiem, że dla niektórych to zupełnie nowe odkrycie. :)

Jak już pisałem - nawet stara, zużyta zimówka będzie zachowywała się na śniegu dużo, dużo lepiej niż nowa wypasiona opona letnia, zwłaszcza taka z bieżnikiem bardziej sportowo-antydeszczowym - taka to już w ogóle jest jest często jak łyżwa.

Mimo wszystko da się na niej poruszać - jeśli ktoś jest rozsądnym i sprawnym kierowcą z wyobraźnią i porusza się np.: głównie po mieście w regionach, gdzie nie ma jakiś wielkich drogowych wyzwań typu podjazdy itd.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Opony

Post autor: Pado »

Ja dzis zmieniam na koła zimowe, niestety wymuszone bo złapałem gwozdzia w tylnej oponie letniej, wiec juz zmienie na zimowe. Ubytek ciśnienia wykryty, więc system działa.
mam niby z autem ubezpieczenie opon od vw, wiec rozumiem, że naprawa w aso będzie za free...
DominikMurach
Posty: 8
Rejestracja: 30 paź 2019, 19:21

Re: Opony

Post autor: DominikMurach »

Czy przy zmianie opon, trzeba szczególnie uważać na jakieś czujniki? W sensie, czy obawiać sie ze warsztat przy wymianie może coś spartolić?
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: Opony

Post autor: Tiggy »

A masz czujniki ciśnienia w felgach (tzn wyświetla Ci się na desce ciśnienie w każdym kole)? Bo standardowo ich nie ma a mechanizm kontroli ciśnienia działa na podstawie zliczania obrotów koła - więc raczej nic nie uszkodzą :)
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Opony

Post autor: Pado »

Pado pisze: 25 paź 2019, 20:13 Ja dzis zmieniam na koła zimowe, niestety wymuszone bo złapałem gwozdzia w tylnej oponie letniej, wiec juz zmienie na zimowe. Ubytek ciśnienia wykryty, więc system działa.
mam niby z autem ubezpieczenie opon od vw, wiec rozumiem, że naprawa w aso będzie za free...
Fajnie, bede miał nową opone z ubezpieczenia opon vw... A to tylko gwóźdź w oponie, ale napraw nie ma, wymiana na nową...
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: Opony

Post autor: funtchomas »

A ja kupiłem na zimę Klebery Krisalp HP 3 215/55/17 i felgi Autec Astana Black, jestem dość zadowolony i odczuwam nieco wyższy komfort po zmianie letnich 18'' na zimowe 17".
Załączniki
20191104_213106.jpg
20191104_213106.jpg (86.03 KiB) Przejrzano 6528 razy
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
ODPOWIEDZ