Opony

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
lunarlon
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:29

Opony

Post autor: lunarlon »

Odbieram auto w ten piątek i dostałem ciekawe pytanie od deleara. Mianowicie... czy dostarcze opony zimowe czy wyjadę na letnich?
Nie ukrywam, lekko się zdziwiłem, jako że zima w pełni, no ale.

I tutaj powstaję pytanie, jakie opony założyć do T-Roc'a?
Sprawdzałem w kilku firmach, oponeo i na allegro i nie ma zbyt wielkiego wyboru, a jak już jest to segment premium.

Na chwilę obecną dla 215/50 R18 stanęło na Pirelli SottoZero 3 (https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirell ... #240686944), które można dostać za 650-750 od sztuki. Widziałem jeszcze Nokian, Vredestein i Toyo. Kosztują nawet 1000zł. Co wy zakładacie?
T-Roc Premium 2.0 TDI DSG 4motion Black Oak
Dach panoramiczny, DCC, Kamera cofania, Instalacja telefoniczna, Elektryczna pokrywa bagażnika
Pakiety: Drogowy, Komfort, Zimowy

Zamówienie: 05.04.2018
Odbiór: 25.01.2019 (zmiana z 1.5 TSI na 2.0 TDI)
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Opony

Post autor: The Rock »

Najoszczędniejsza opcja - zostać na letnich, gdzie zima już się praktycznie skończy się za ok. miesiąc i kupić opony dopiero za jakiś czas na następny sezon, gdzie będzie większy wybór i prawdopodobnie niższe ceny (no i na wymianie też się zaoszczędzi).

Chyba, że:
- jeździsz więcej w trasie niż w mieście
- mieszkasz w regionach, gdzie zima jest dokuczliwa dla kierowców,
to nie ma tematu
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Opony

Post autor: paulr »

Pomysł by autem za grubo ponad 100.000 oszczedzic z 200zl na oponach kupując je po sezonie lekko smieszny. Nasza zima jest nieprzewidywalna. Niedawno w wielkanoc glowna droga DTS na slasku byla zasypana sniegiem rowno z krawężnikami. Owszem moze byc tak ze w tym sezonie zima nie przyjdzie. Zrobi sie cieplo i zimowka bedzie niepotrzebna. Ale jaką mamy pewnosc ze np pod koniec lutego czy w marcu nas nie zasypie?. Sam sie tej zimy lekko ździwilem ze jest tyle sniegu (śląsk) co dawno nie widziałem. A moje zdanie co do opon jest takie że jest to najważniejszy z systemow bezpieczenstwa w samochodzie. To dzieki nim zatrzymamy sie mniejwiecej tam gdzie chcemy a nie kilka metrow dalej bo opony byly .. dlatego jak "stac" cie na wydanie ponad 2k za bardzo dobre opony to niestety ale nie ma sie co zastanawiac. Można ewentualnie pomyslec o felgach i np 17". Oczywiscie nie chce sie tutaj z kimś klucic. W wielu warunckach rzeczywiscie te letnie nie beda gorsze. A czasem moze i lepsze od zimowych. Ale zima jaka jest taka jest. Kazdy tez inaczej auto wykorzystuje. A nie jest to stary golf 3 by zastanawiac sie czy w kwietniu zimowki beda po 50 zl na sztuce tansze.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Opony

Post autor: The Rock »

paulr pisze: 22 sty 2019, 10:41 Pomysł by autem za grubo ponad 100.000 oszczedzic z 200zl na oponach kupując je po sezonie lekko smieszny.
Spodziewałem się takiej "mowy nienawiści" w odpowiedzi, ;) więc właśnie dlatego zaznaczyłem, że "to zależy", ale jak widać nie wystarczyło.

Argument w stylu stać było Cię na auto za 100 kafli, a nie stać na 200 zł jest dla mnie kompletnie z dupy. Nawet nie chce mi się uzasadniać.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Opony

Post autor: paulr »

Slowa mowa nienawisci to juz mi sie z polityką kojarzy i jedynie sluszna i idealna partia.. ale to nie forum o polityce a samochodzie. Wyrazilem swoja opinie. I ona jest taka a nie inna. Pol zimy jezdzic na letnich by oszczedzic kilka zlotuch. Przy nie malych i tak wydanych pieniadzach. Ja wiem ze kazdy mieszka w innym miejscu. Inne ma warunki na drogach i jeden musi miec zimowe a np moja zona w aucie jezdzi 6km do pracy po drogach gdzie od kilku lat nie widzielismy sniegu i ma caloroczne. Chodzilo mi o to ze po zimie opony nie sa tansze o polowe czy wiecej. Ba u nas nawet czarny czwartek i tego typu akcje to oszczednosc podobno niecalych 2%. Wiec ile oszczedzi sie na oponach? Wedlug mnie nic. Albo bedzie teraz opona kosztuje 600 a na wiosne 599 przecenione z 800 czy wiecej. Bo tak mniej wiecej u nas działa promocja. Pozatym nie napisalem nigdzie ze stac cie na auto a nie stac na zimowki a tylko ze jazda na letnich zima by oszczedzic te pare zl jest bez sensu. ( dla mnie) bo sam koszt opon przeciez jest znacznie wiekszy. I sam komfort psychiczny. Wstaje rano i zastanawiam sie czy droga bedzie zasypana czy nie bo mam letnie. A zimowki i tak musze kupic. I jak dla mnie lepszym sposobem na oszczedzenie jak ktos wie ze u niego zimy nie ma jest zakup nieco tanszych opon zimowych niz jazda na letnich i oczekiwanie by nie spad snieg. Ale na szczescie ja mam zimowki. I nie jest to moj problem. A pytajacy ma wybor. I czy bedzie chcial oszczedzic na zimowkach po seznie czy dostarczy je przed odbiorem. To juz jego decyzja. On wie na ile moze wydawac i jak auto bedzie jezdzic. A nie ze ktos ma inne zdanie niz ja to juz mowa nienawisci. ;-)
lunarlon
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:29

Re: Opony

Post autor: lunarlon »

Generalnia wyjściem numer dwa jest zakup kompletu kół zimowych. Za 5000zł (bez 4zł) VW chętnie sprzeda Continental WinterContact TS 850 P, 205/60 R16 92H na obręczach Corvara 16". Przy cenie 320zł za oponę wychodzi, że same felgi przeszło 3700zł. Czy się opłaca... chyba nie dla mnie.

Wygląda na to, że jak zamawiasz 18" koła to musisz się liczyć, że opony tanie nie będą.

Kupiłem te Pirelli SottoZero 3. Notabene, przy zakupie kół zimowych stalowych właśnie te opony dodają fabrycznie (tylko inny rozmiar).
T-Roc Premium 2.0 TDI DSG 4motion Black Oak
Dach panoramiczny, DCC, Kamera cofania, Instalacja telefoniczna, Elektryczna pokrywa bagażnika
Pakiety: Drogowy, Komfort, Zimowy

Zamówienie: 05.04.2018
Odbiór: 25.01.2019 (zmiana z 1.5 TSI na 2.0 TDI)
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Opony

Post autor: The Rock »

paulr pisze: 22 sty 2019, 11:13A nie ze ktos ma inne zdanie niz ja to juz mowa nienawisci. ;-)
To był żart. Dlatego wrzuciłem ;)
lunarlon pisze: 22 sty 2019, 11:39Wygląda na to, że jak zamawiasz 18" koła to musisz się liczyć, że opony tanie nie będą.
Zgadza się - aczkolwiek "nietypowe" rozmiary z czasem tanieją.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Opony

Post autor: paulr »

Chcialem kupic 16" stalowe to byly ponizej 1000. Wiec te 5k to lekkie nagięcie ceny. Nie liczac tego ze np sama zmiana z 16 na 17 w cenniku to juz prawie 3k;-)
pawelp
Posty: 37
Rejestracja: 08 paź 2018, 22:08

Re: Opony

Post autor: pawelp »

VW sprzedaje nawet zimą samochody na oponach letnich.
W salonie można zamówić takie...https://www.vw-sklep.pl/pl/sklep/b/578/ ... t-roc.html.. z tego co pamiętam należy pamiętać, że łańcuchy można złożyć tylko do felg stalowych oraz aluminiowych 16-tek.
wg.mojego dilera wszystkie "letnie felgi" mają homologację całoroczną.

ja kopiłem samochód na 17 więc na nich zostałem... zmieniłem tylko opony...
chciałem założyć Corvara 16" z oponą Continental ale przed salonem stał T-Roc "demo" na nich... nie za bardzo to mi się podobało... pomyślałem więc o rekomendowane Continentaleach....ale musiałbym, kilka dni czekać ..(a tu wyjazd) więc założyłem GOODYEAR ULTRAGRIP PERFORMANCE 215/55R17 98V X L ( dostępne były "od reki" ok 500/szt) na felgi które miałem i jestem zadowolony...

Przy felgach 18 cali pomyślałbym o niższym profilu (nie chodzi o cenę opon ale podobno znaczenie gorszy komfort jazydy szczególnie na 19, i dużo łatwiej uszkodzić felgę.... ). i oryginalnych felgach... Merano https://www.vw-sklep.pl/pl/sklep/p/2090 ... ental.html
jeśli chcemy oszczędzić to można poszukać np na allegro (coś na szybko... np: https://allegro.pl/oferta/felgi-vw-t-ro ... 7769516675 2200 z przesyłką + jakieś opony ...za ok 500 zł znajdziesz...
ja opony kupuje tu:https://www.norauto.pl/0/0/0/zima/0/215 ... 00uMOFJfKB
1.5 TSI ACT Manual; kolor energetic orange + czarny dach; Advance + pakiety drogowy, komfort, design, zimowy, podgrzewana kierownica, nawigacja.
pawelp
Posty: 37
Rejestracja: 08 paź 2018, 22:08

Re: Opony

Post autor: pawelp »

znalazłem fotki...
T-Roc demo na "fabrycznych" 16 zimowych...
20181109_143541.jpg
20181109_143541.jpg (254.15 KiB) Przejrzano 8791 razy
20181109_143541.jpg
20181109_143541.jpg (254.15 KiB) Przejrzano 8791 razy
Załączniki
20181109_143602.jpg
20181109_143602.jpg (217.15 KiB) Przejrzano 8791 razy
1.5 TSI ACT Manual; kolor energetic orange + czarny dach; Advance + pakiety drogowy, komfort, design, zimowy, podgrzewana kierownica, nawigacja.
ODPOWIEDZ