Telefon

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Telefon

Post autor: Spinner »

Cześć,
proszę o pomoc w zmaganiach z następującym problemem: Z jakie 2-3 razy znikały mi "Kontakty" mimo, że są one ponoć zapisywane w systemie Infotainment przy pierwszym sparowaniu z telefonem, ale potem, metodą prób i błędów, jakoś udawało mi się to naprawić. Ostatnio jednak nie mogę sobie poradzić z problemem. Stąd moja prośba o podanie właściwej procedury importu kontaktów. Dzięki.
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Telefon

Post autor: Dario »

Popatrzyłem na to dziś i ja nie widzę opcji kopiuj kontakty w ustawieniach bluetooth, jest tylko importuj kontakty. Jak w telefonie jest wyłączony bluetooth to w zakładce Phone wogole nie ma opcji Kontakty. Wygląda na to że są one automatycznie importowane gdy Infotainment połączy sie z telefonem.
A w menu Discover Media idziemy do Phone dalej Ustawienia i tam jest kilka opcji m.in. Import Kontaktow
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: Telefon

Post autor: extreme84 »

Ja z telefonem mam nieco inny problem. Czasami (a w zasadzie dosyć często) telefon nie łączy mi się z zestawem głośnomówiącym.

Mam podłączone android Auto (zwykle bezprzewodowo, choć to chyba nie ma znaczenia) i jak dzwonię lub odbieram, to normalnie robię to przez infotainment, ale dźwięk i mikrofon idą przez telefon więc nic nie słyszę, bo jest w kieszeni. Dopiero jak w trakcie rozmowy wyklikam w infotainment Phone "Ustawienia" - "włącz tryb głośnomówiący" to załapuje. Zanim trwa rozmowa takiego ustawienia do zaznaczenia w ogóle nie ma.

Też tak miewacie? Niby pierdoła, ale bywa irytująca.
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Telefon

Post autor: Ufek »

extreme84 pisze: 13 paź 2021, 14:49
....Mam podłączone android Auto (zwykle bezprzewodowo, choć to chyba nie ma znaczenia)...
Hmm, w opisie auta na stronie, że Android przewodowy jest. Jest bezprzewodowy?
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: Telefon

Post autor: extreme84 »

Ufek pisze: 13 paź 2021, 17:37
extreme84 pisze: 13 paź 2021, 14:49
....Mam podłączone android Auto (zwykle bezprzewodowo, choć to chyba nie ma znaczenia)...
Hmm, w opisie auta na stronie, że Android przewodowy jest. Jest bezprzewodowy?
Jest i działa :-) Opis jest albo nieaktualny albo asekuracyjny ze strony VW, bo też się wstępnie nie spodziewałem bezprzewodowego AA.
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: Telefon

Post autor: extreme84 »

extreme84 pisze: 13 paź 2021, 14:49 Ja z telefonem mam nieco inny problem. Czasami (a w zasadzie dosyć często) telefon nie łączy mi się z zestawem głośnomówiącym.

Mam podłączone android Auto (zwykle bezprzewodowo, choć to chyba nie ma znaczenia) i jak dzwonię lub odbieram, to normalnie robię to przez infotainment, ale dźwięk i mikrofon idą przez telefon więc nic nie słyszę, bo jest w kieszeni. Dopiero jak w trakcie rozmowy wyklikam w infotainment Phone "Ustawienia" - "włącz tryb głośnomówiący" to załapuje. Zanim trwa rozmowa takiego ustawienia do zaznaczenia w ogóle nie ma.

Też tak miewacie? Niby pierdoła, ale bywa irytująca.
Wracając do problemu, który wyżej opisałem - też Wam się to zdarza, czy to u mnie coś nie tak ze sparowaniem? Telefon Samsung s10e.
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Telefon

Post autor: Spinner »

Spinner pisze: 09 paź 2021, 22:30 Cześć,
proszę o pomoc w zmaganiach z następującym problemem: Z jakie 2-3 razy znikały mi "Kontakty" mimo, że są one ponoć zapisywane w systemie Infotainment przy pierwszym sparowaniu z telefonem, ale potem, metodą prób i błędów, jakoś udawało mi się to naprawić. Ostatnio jednak nie mogę sobie poradzić z problemem. Stąd moja prośba o podanie właściwej procedury importu kontaktów. Dzięki.
Zwracam honor Infotainmentowi! Winowajcą był "Galaxy S20+ 5G". Nie wiem jak to się stało ale w Połączenia/Blutooth/Ustawienia My VW 61.. samoistnie odhaczyło mi się "Dostęp do kontaktu". Znaczyło by to, że wbrew instrukcjom i opisom "Kontakty" nie są zapisywane w Infotainmencie przy pierwszym parowaniu, "raz i na zawsze" ale każdorazowo przy każdym połączeniu, na nowo.
oneteusz
Posty: 25
Rejestracja: 01 sty 2021, 20:09

Re: Telefon

Post autor: oneteusz »

Też się nie spodziewałem bezprzewodowego Android Auto i długo jeździłem z podłączonym kablem ))). Aż raz nie podłączyłem, a nawigacja działała, ku mej radości. Przez kilka miesięcy ze dwa razy się zawiesiło, restart samoczynny i git.
A po tym poście spinnera celowo zmieniłem opis w kontakcie w komórce (motorola g5 5G) i oczywiście VW widzi od razu tą zmianę.
Telefonia działa w sumie bez zastrzeżeń. Jest wyraźnie, głośno. I to bezpośrednio przez VW (PHONE na pulpicie) jak i Android Auto.
T-Roc 1.5 TSI ACT 150KM Advance Manual 17" Czarna Perła XII_2020
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Telefon

Post autor: Spinner »

oneteusz pisze: 14 paź 2021, 11:24 Też się nie spodziewałem bezprzewodowego Android Auto i długo jeździłem z podłączonym kablem ))). Aż raz nie podłączyłem, a nawigacja działała, ku mej radości. Przez kilka miesięcy ze dwa razy się zawiesiło, restart samoczynny i git.
A po tym poście spinnera celowo zmieniłem opis w kontakcie w komórce (motorola g5 5G) i oczywiście VW widzi od razu tą zmianę.
Telefonia działa w sumie bez zastrzeżeń. Jest wyraźnie, głośno. I to bezpośrednio przez VW (PHONE na pulpicie) jak i Android Auto.
Zakładam, że ustawiłeś opcję przez Bluetooth jako priorytetową ale może się zdarzyć, że jak podłączysz przez kabelek i jednocześnie będziesz miał włączony w telefonie Bluetooth to pojawi się komunikat "połączenie usb niestabilne".
szyna
Posty: 72
Rejestracja: 23 sie 2021, 13:41

Re: Telefon

Post autor: szyna »

Bezprzewodowe AppCnnect to chyba zmiana od RM2021 bo wlasnie podczas wybierania wyposażenia na początku roku, pani, która mnie obsługiwała cały czas podkreślała, że jest już bezprzewodowe.

Niestety materiały, instrukcje, katalogi nie są aktualizowane na bieżąco, co chwila trafiałem na jakieś sprzeczne informacje dotyczące choćby właśnie AppConnect, typu portów USB czy posiadania odtwarzacza CD i czytnika kart w schowku. Tych ostatnich już w RM2021 podobno nie ma, a w katalogu na stronie i w innych matriałach producenta jeszcze w kwietniu/maju dalej widniało.
Sprzedawcy też chyba nie do końca nadążają nad wszystkimi zmianami a VW mam wrażenie, że nie zależy, żeby infomować swoich sprzedawców, co jak działa i co się zmienia.
Advance 1,5 TSI manual, RM2022, pakiet drogowy, komfort, design + siedzenia "komfort" + kamerka.
-=-
Zamówiony 30.03, tydzien produkcji 17, potwierdzony dopiero 28, produkowany od 30 do 43(!) tygodnia :roll: 47 u dealera, odbiór 8.12 ;-)
ODPOWIEDZ