Park Assist

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Park Assist

Post autor: elk84 »

Cześć!

W swoim aucie mam Park Assist - czasem się przydaje, ale nie mogę ogarnąć jak zmienić tryb parkowania wybrany przez automat na inny. Np. gdy mijam miejsca parkingowe prostopadłe, po minięciu wolnego miejsca włącza sie tryb parkowania prostopadłego tyłem, a powiedzmy że ja bym chciał zaparkować na tym miejscu przodem. Nie mam pojęcia jak to osiągnąć - instrukcja obsługi mówi, że naciskanie przycisku wyłącznika systemu Park Assist będzie zmieniać cyklicznie tryb parkowania: równoległe tyłem, prostopadłe tyłem, prostopadłe przodem, itd. ale u mnie powoduje to po prostu wyłączenie asystenta. (ogólnie to jeden z wielu punktów, w których intrukcja "rozmija się" z rzeczywistością).

Wie ktoś może jak to zrobić?
Ryszard
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2022, 15:07

Re: Park Assist

Post autor: Ryszard »

Jestem nowym użytkownikem T-Roca.
Moje poprzednie auta nie miały funkcjonalności Park Assist.
Postanowiłem ją wypróbować.

Pojechałam przed galerię handlową, gdzie były rzędy zaparkowanych samochodów i oczywiście również wolne miejsca pomiędzy.
Jeździłem pomiędzy rzędami z włączonym Park Assist.
Mojemu T-Rocowi rzadko udawało się znaleźć miejsce do parkowania (w tym momencie pojawia się stosowna ikona na centralnym wyświetlaczu), chociaż gołym okiem było widać,
że mijam dobre miejsca do zaparkowania. Jechałem wolno ~5km/h z włączonym kierunkowskazem.
Jak auto już zasygnalizowało, że znalazło stosowne miejsce do zaparkowania, to sam manewr parkowania przebiegał bardzo sprawnie.

Zastanawiam się co robię nie tak jak należy, że auto ma problemy z sygnalizacja miejsca parkingowego.
Jakie są Wasze doświadczenia?
Proszę o wszelkie uwagi.
dsg15
Posty: 19
Rejestracja: 23 cze 2021, 18:22

Re: Park Assist

Post autor: dsg15 »

Ja korzystam często z tej funkcji na osiedlu, na którym mieszkam, ze względu trudne warunki - mało miejsca na manewry ze względu na nielegalnie zaparkowane samochody po przeciwnej stronie od miejsc parkingowych. Wykorzystuję to właściwie tylko do parkowania prostopadłego tyłem, zazwyczaj między innymi samochodami i w takich warunkach ta funkcja działa dobrze i bardzo ułatwia życie. Żeby czujniki prawidłowo wykryły wolne miejsce trzeba jechać powoli i miarę blisko zaparkowanych samochodów. System nie najlepiej radzi sobie z wykrywaniem wolnych miejsc, jeśli boczne linie wyznaczające miejsca parkingowe nie są białe lub są nimi krawężniki (w takich przypadkach samochód często wjeżdża na krawężnik). Jeżeli wolne miejsce jest na końcu zaparkowanych samochodów, to staram się jednak parkować sam patrząc na krawężnik w prawym lusterku, bo ten system zazwyczaj nie wykrywa takich miejsc. Z dwa razy użyłem tego systemu do parkowania równoległego tyłem i też dał radę, chociaż raz podjechał kołami bardzo blisko krawężnika, prawie się o niego ocierając.

W instrukcji napisali zdaje się, że przyciskiem asystenta parkowania można przełączać pomiędzy wykrytymi miejscami. U mnie działa on tak, że rozpoczyna i kończy pracę asystenta, ewentualnie przełącza pomiędzy parkowaniem do przodu prostopadłym a skośnym. Innego działania nie zauważyłem.
Leo
Posty: 22
Rejestracja: 25 lis 2022, 15:31

Re: Park Assist

Post autor: Leo »

Kiedy już Park Assist wybierze parkowanie np. równoległe, a Ty chcesz zaparkować prostopadle, to naciśnij jeden raz przycisk automatycznego parkowania. Zmieni się na prostopadłe. Sam to przerabiałem też... :)
łoszengoł
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2023, 0:29

Re: Park Assist

Post autor: łoszengoł »

Hej, dołączę się do tematu. To mój pierwszy samochód, z takimi bajerami, więc wszystkiego się uczę, ale mam następujące pytanie - czy wykrywanie miejsc działa wyłącznie z prawej strony samochodu? Chyba jest to logiczne z prawnego nawet punktu, ale dałbym sobie uciąć łeb, że raz zaczął sondować miejsca parkingowe z lewej strony...
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Park Assist

Post autor: pshemus »

W poprzednim aucie wybierało się stronę parkowania włączając kierunkowskaz. Wyżej też ktoś o tym pisze. A instrukcja coś na ten temat mówi? Olałem ten fragment bo nie korzystam z tej opcji.
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: Park Assist

Post autor: JJCC »

Potwierdzam, jeśli chcesz parkować po lewej to musisz mieć włączony lewy kierunkowskaz. Wtedy będzie szukał wolnego miejsca po lewej stronie.
JACK
ODPOWIEDZ