WE Connect

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Sylik
Posty: 24
Rejestracja: 21 wrz 2021, 12:37

WE Connect

Post autor: Sylik »

Czołem,
proszę o opinię osób korzystających z We Connect czy korzystacie z tego? Jest w tym coś co wam ułatwia/uatrakcyjnia korzystanie z tej apliakcji?
Jakieś wady / zalety?
zapraszam do dyskusji
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: WE Connect

Post autor: extreme84 »

Można zlokalizować samochód na parkingu, sprawdzić szczegółowo spalanie na trasach/od zatankowania/całościowe, sprawdzić czy się zamknęło auto, ewentualnie zdalnie zamknąć je lub otworzyć. Podobno włączenie się alarmu też jest komunikowane w aplikacji (nie sprawdzałem). Z gadżetów mniej praktycznych można jeszcze zdalnie zatrąbić lub zamigac migaczami. Ot taki fajny bajer, ale czy będę po pierwszym roku chciał płacić za to 300 zł rocznie, nie wiem :-)

PS. Pewnie więcej możliwości we connect daje jak ma się fabryczna nawigacje, która z kolei wedle opini z tego forum do najlepszych nie należy, ja nie brałem, korzystam z android auto :-)
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
Awatar użytkownika
Raksu
Posty: 48
Rejestracja: 24 maja 2021, 10:56
Lokalizacja: EL

Re: WE Connect

Post autor: Raksu »

Z fabryczną navi dochodzi sprawdzenie miejsca aktualnej pozycji GPS pojazdu, ustawienie celów i ulubionych miejsc, które od razu ładują się wraz z uruchomieniem auta. Co do samej nawigacji, na razie w zatłoczonym mieście Łodzi zdaje egzamin, ostrzega przed korkami i zatorami na drodze, rozpoznawanie znaków, na razie też ok, odświeżanie pozycji, ekrany ładowania i wyznaczania trasy również ok.
T-Roc 1.5 TSI Premium Sport Szary Indium Zamówiony: 26.05, produkcja: 36. tydzień (początkowo 29. :x )
Sylik
Posty: 24
Rejestracja: 21 wrz 2021, 12:37

Re: WE Connect

Post autor: Sylik »

no ja tez nie brałem nawigacji bo stwierdziłem ze na to samo wyjdzie jak odpale z telefonu i połącze sie apple car z ekranem ;) w sumie faktycznie 300 zł rocznie za takie "bajerowate" usługi to jednak sporo. 50 zł rocznie byłoby ok
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: WE Connect

Post autor: Ufek »

Raksu pisze: 27 paź 2021, 19:46 Z fabryczną navi dochodzi sprawdzenie miejsca aktualnej pozycji GPS pojazdu,....

Póki co, ja jeszcze pamiętam gdzie zostawiam auto. Najczęściej w garażu i przed pracą.
...ustawienie celów i ulubionych miejsc, które od razu ładują się wraz z uruchomieniem auta....

Do ulubionych miejsc to raczej bez nawigacji trafiam ;)
....Co do samej nawigacji, na razie w zatłoczonym mieście Łodzi zdaje egzamin, ostrzega przed korkami i zatorami na drodze, rozpoznawanie znaków, na razie też ok, odświeżanie pozycji, ekrany ładowania i wyznaczania trasy również ok....
Mapy Google też reagują na korki, a poza tym w ulubionych albo w co dzień odwiedzanych miejscach wiem gdzie i o której tworzą się korki. Rozpoznawanie znaków? To już kierowca nie wie co ma przed oczami na poboczu!?

Kolego Raksu nie ma w tym wywodzie żadnej osobistej wycieczki, tak wybrałeś - nic mi do tego.

Dla mnie, podkreślam dla mnie fabryczna nawigacja skończyła się wraz z powszechnym internetem komórkowym, mapami Googla i podobnymi oraz ograniczeniem opłat za roaming. Już w VW Up! oraz ostatnio w Dacii uznano, że każdy ma smartfona. To jest zwykłe wyciąganie kasy od podjaranych zakupem klientów. Refleksja przychodzi po czasie. No ale handel ma swoje czarne strony, a merketing jest po to by kupić coś czego nie potrzebujemy za pieniądze których nie mamy.
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: WE Connect

Post autor: elk84 »

Większość z tych funkcji o których piszecie (ostatnie położenie auta, dane o zużyciu itp) to pakiet We Connect, który jest bezpłatny. Płatny jest We Connect Plus, który ma sens w zasadzie tylko dla posiadaczy fabrycznej nawigacji (a czy posiadanie fabrycznej nawigacji ma sens, to już zupełnie inna historia :-))
Szczegółowe zestawie tu: https://www.volkswagen.pl/pl/connected- ... slugi.html
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: WE Connect

Post autor: Spinner »

Właśnie skończył mi się roczny okres darmowego We connect Plus. Nie działają usługi online: opuszczenie obszaru, przekroczenie prędkości, zdalnego zamykania, trąbienie,miganie światłami i niestety, nad czym boleję, nie dostaje się sms-a o wyzwoleniu alarmu. Pozostałe funkcjonalności, łącznie z lokalizacją pojazdu, są.
marcin255
Posty: 486
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: WE Connect

Post autor: marcin255 »

Jak zmusić wgrać czy inaczej się da -fotoradary ?
Przedłużenie -Suma całkowita
679,00 zł
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: WE Connect

Post autor: Spinner »

marcin255 pisze: 08 lis 2021, 20:25 Jak zmusić wgrać czy inaczej się da -fotoradary ?
Przedłużenie -Suma całkowita
679,00 zł
Przedłużenie za 679 - na jaki okres?
marcin255
Posty: 486
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: WE Connect

Post autor: marcin255 »

Na rok na 2 lata 1180 zł
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
ODPOWIEDZ