Facelift 2022

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Czarek
Posty: 11
Rejestracja: 28 gru 2021, 22:25
Lokalizacja: Otwock

Re: Facelift 2022

Post autor: Czarek »

Obecny konfigurator VW t roc to wycenę robi z kosmosu. Podobnie skonfigurowany jak mam obecnie plus lepsze światła i fotele …. I konieczna dwukolorowa stylistyka nadwozia 😟 wychodzi około 155 -160 tys. Fajnie ze jest dostępny silnik 2.0 tsi ale wtedy dochodzi 20tys więcej a to już okolice Tiguana😜 Gdyby dostępny był upust w konf. jak na początku roku ( 16tys) wtedy miałoby to jakoś sens.
Dla przykładu zrobiłem konf. Cupry Formentor w podobnej konfiguracji z silnikiem 2.0 i wychodzi ok 160tys. Auto większe i ładniejsze jak dla mnie. Oczywiscie konf. Cupry nie daje upustu na dzień dobry jak to jest w VW wiec można coś ponegocjować. Gdyby nie było w t roc upustu ( minus 6tys. ) to w ogóle byłaby komedia. Rozumiem kursy walut, podwyżki coroczne no i duża sprzedaż modelu ale bez przesady.
PS nowa KiA w podobnej konf. z silników. 180km wychodzi podobnie ale auto większe.
balon
Posty: 102
Rejestracja: 29 lip 2021, 16:17

Re: Facelift 2022

Post autor: balon »

No tak, ale w najnowszym konfiguratorze Tuguan też poszedł do góry. Tak więc różnica jest jako tako zachowana, tylko inne marki odjechały cenowo od VW. Podejrzewam, że nie mieli w większości jeszcze aktualizacji cenników.
Troc Premium indium grey 1.5 + dsg + pakiet sport + pakiet drogowy + keyless + automatyczny bagażnik + kamera cofania + felgi szare Kolumbus 17 - zamówiony 11.06 - wyprodukowany 14.10. Odbiór 23.11.
Passaretti B8 2021 Business z pakietami + dsg
Czarek
Posty: 11
Rejestracja: 28 gru 2021, 22:25
Lokalizacja: Otwock

Re: Facelift 2022

Post autor: Czarek »

To prawda, że Tiguan też jest droższy ale nie biorąc wersji R-linę i kilku mniej potrzebnych opcji ceny się wyrównują. Niestety T roc jest mniejszym autem.
balon
Posty: 102
Rejestracja: 29 lip 2021, 16:17

Re: Facelift 2022

Post autor: balon »

Czarek pisze: 29 gru 2021, 11:35 To prawda, że Tiguan też jest droższy ale nie biorąc wersji R-linę i kilku mniej potrzebnych opcji ceny się wyrównują. Niestety T roc jest mniejszym autem.
Wersja Elegance Tiguana też dużo droższa niż w czerwcu kiedy wybieraliśmy auto dla żony. Mam nawet zapisaną konfigurację. Bo myśleliśmy troc czy Tiguan, jednak mały garaż wybrał mniejszego brata;) . Przy obecnych rabatach i zniżkach oraz nowym cenniku, różnica około 20 tys.

Wtedy Troc Premiu z licznymi pakietami 109 vs 137 Tiguan Elegance (bez Rline, mało dodatków), jeden i drugi 1.5 z dsg. Dziś z obecnymi rabatami (+ brak zniżek dla grup zawodowych) 135 vs 157. Różnica się zmiejszyła, ale podejrzewam, że się wyrówna.
Troc Premium indium grey 1.5 + dsg + pakiet sport + pakiet drogowy + keyless + automatyczny bagażnik + kamera cofania + felgi szare Kolumbus 17 - zamówiony 11.06 - wyprodukowany 14.10. Odbiór 23.11.
Passaretti B8 2021 Business z pakietami + dsg
Czarek
Posty: 11
Rejestracja: 28 gru 2021, 22:25
Lokalizacja: Otwock

Re: Facelift 2022

Post autor: Czarek »

Jeszcze trochę o pakietach w nowym t rocu. Pakiet black style jest jak dla mnie dziwnym rozwiązaniem. Dawny pakiet sport” był bardziej subtelny. Nowy pakiet np. Oferuje nam wnętrze wypełnione po sufit w piano black 🤨 i brak wstawek chromopodobnych wokół atrap imitujących wydech oraz wzdłuż bocznych drzwi. O ile te elementy na drzwiach można sobie darować …. bo to pakiet w końcu to ten tył teraz będzie wyglądał tandetnie bo te plastiki nie są najwyższej jakosci. Może gdyby tyły lakierowane. Fajnym elementem dawnego pakietu sport (z 2019r) plus zawieszenie sport były czerwone zaciski ( z felgami Grange Hill ) robiły robotę.
Dziwnym rozwiązaniem jest też zaproponowana kolorystyka. Aby mieć auto w jednym kolorze trzeba zamówić wersje R-line.
Fajnie że w końcu zmienili ten beznadziejny kolor czerwony na nowy King’s Red. W wersji z czarnym dachem i felgami czarnymi Grange Hill jest super. Tutaj przydałby się dawny pakiet sport 😄 a tak pakiet black stule burzy cała koncepcje. Aha tylko pakiet black oferuje czarna podsufitka.
Trochę długie dywagacje ale według moich preferencji przy konfiguracji następnego T roca musiałbym isc na duże kompromisy. Sprawdzę jeszcze jak to wyglada w DE.
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Facelift 2022

Post autor: morfeusz747 »

Czarek pisze: 30 gru 2021, 9:07 Aha tylko pakiet black oferuje czarna podsufitka.
Wydaje mi się, że czarna podsufitka jest elementem standardowym w Rline.
Czarek
Posty: 11
Rejestracja: 28 gru 2021, 22:25
Lokalizacja: Otwock

Re: Facelift 2022

Post autor: Czarek »

morfeusz747 pisze: 30 gru 2021, 10:00
Czarek pisze: 30 gru 2021, 9:07 Aha tylko pakiet black oferuje czarna podsufitka.
Wydaje mi się, że czarna podsufitka jest elementem standardowym w Rline.
Faktycznie. Czyli na chwile obecna jak dla mnie R-line.

Zauważyłem, że w wersji R-line wirtualny kokpit jest dodatkowo płatny 😄. Rozumiem że analogowe są bardziej sportowe ale wydaje się lepszym rozwiązaniem aby wirtualne były w standardzie a opcją rezygnacja (minus 1820pln).

A może ten wirtualny kokpit w R -line ma jakieś dodatkowe funkcje i lepsza rozdzielczość???hmm
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Facelift 2022

Post autor: Ziomekatomek »

Czarek pisze: 30 gru 2021, 12:25
morfeusz747 pisze: 30 gru 2021, 10:00
Czarek pisze: 30 gru 2021, 9:07 Aha tylko pakiet black oferuje czarna podsufitka.
Wydaje mi się, że czarna podsufitka jest elementem standardowym w Rline.
Faktycznie. Czyli na chwile obecna jak dla mnie R-line.

Zauważyłem, że w wersji R-line wirtualny kokpit jest dodatkowo płatny 😄. Rozumiem że analogowe są bardziej sportowe ale wydaje się lepszym rozwiązaniem aby wirtualne były w standardzie a opcją rezygnacja (minus 1820pln).

A może ten wirtualny kokpit w R -line ma jakieś dodatkowe funkcje i lepsza rozdzielczość???hmm
W polifcie nie ma zegarów analogowych w ogóle. Jest Digital Cockpit basic i pro. Wyświetlacze są podobno tańsze w produkcji od zegarów analogowych.
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Facelift 2022

Post autor: elk84 »

Niezły interes dla VW. Kupić podzespoły taniej i sprzedać klientowi drożej.
BTW - wie ktoś czym się różni wersja Basic od Pro?
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Facelift 2022

Post autor: Ziomekatomek »

elk84 pisze: 30 gru 2021, 18:38 Niezły interes dla VW. Kupić podzespoły taniej i sprzedać klientowi drożej.
BTW - wie ktoś czym się różni wersja Basic od Pro?
Przekątną ekranu oraz Pro wyświetla mapę z fabryczną nawigacją i ma większe możliwości personalizacji.
ODPOWIEDZ