Facelift 2022

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
mskrapi1980
Posty: 67
Rejestracja: 21 kwie 2021, 21:16

Re: Facelift 2022

Post autor: mskrapi1980 »

Czarek pisze: 10 sty 2022, 19:21
morfeusz747 pisze: 10 sty 2022, 14:18
LucyBecher pisze: 10 sty 2022, 8:27 Polska prezentacja ;)
To ledowe oświetlenie z przodu z tym świecącym paskiem bomba 8-)
Dla mnie kicha i wygląda jak wieś tuning ;)
Też tak myślę….kicha.
Widziałem to na żywo i wygląda to słabo. W Arteonie to jeszcze ujdzie ale w T-Rocu wygląda śmiesznie.
Ps. w moim mieście często testują nowe osobowe modele VW.
1.5 DSG + pakiety
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Facelift 2022

Post autor: Spinner »

Faktycznie. T-Roc zawsze był frywolnym autkiem, zwłaszcza w niektórych kombinacjach kolorystycznych. Ale z tym świecącym paskiem to powinien być dozwolony do lat 18-stu.
NowyX
Posty: 55
Rejestracja: 17 sie 2021, 18:17

Re: Facelift 2022

Post autor: NowyX »

Spinner pisze: 10 sty 2022, 21:57 Faktycznie. T-Roc zawsze był frywolnym autkiem, zwłaszcza w niektórych kombinacjach kolorystycznych. Ale z tym świecącym paskiem to powinien być dozwolony do lat 18-stu.
No i tu Spinner trafiłeś w sam środek tarczy! Po kilku tysiach km tak go właśnie czuję. Kolorki kolorkami (u mnie klasyka czyli ravenna blue) ale zachowanie na trasie frywolne na maksa. Super sympatczne autko i przyjemność z jazdy na maksa.I oby jak najdłużej. Ale ten nowy facelift czyli inny ,,wyraz twarzy" to moim zdaniem trochę na siłę ,, coś by było inaczej". Tak jak ze skodą. Mięli kilka super oryginalnych modeli (przerabiałem je od najmniejszego do największgo felicja, fabia, roomster, citigo, octavia). I dało się je lubić.I z zewnątrz i od środka. I były bardzo ciekawe i sympatyczne. A teraz wszystkie podobne. ;) Dlaczego nie kontynuować i nie rozwijać charakterystycznych i oryginalnych lubianych przez nas linii?
Dobra.Ładna dziś pogoda.

Pozdrówka!
AFHG
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2022, 10:47

Re: Facelift 2022

Post autor: AFHG »

Tutaj można zobaczyć zwykły wyświetlacz Digital Cockpit (nie PRO). Chyba wolałbym klasyczne analogowe zegary....
Film jest z Taigo, ale to samo jest w T-Roc po FL w wersji Life jako podstawa.
https://www.youtube.com/watch?v=bJLinRTyFuA
Czarek
Posty: 11
Rejestracja: 28 gru 2021, 22:25
Lokalizacja: Otwock

Re: Facelift 2022

Post autor: Czarek »

Kolejne kilka złoty trzeba wydać na opcje aby digital jakoś wyglądał. Nie wiem jakie ma fajerwerki PRO ale niezły sposób na wymuszenie większej kasy od klienta.
Awatar użytkownika
chris
Posty: 267
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Facelift 2022

Post autor: chris »

Spinner pisze: 10 sty 2022, 21:57 Faktycznie. T-Roc zawsze był frywolnym autkiem, zwłaszcza w niektórych kombinacjach kolorystycznych. Ale z tym świecącym paskiem to powinien być dozwolony do lat 18-stu.
Zawsze tak jest, że modele po FL są krytykowane za wszystko.
Czy słusznie :?
Nie mnie to oceniać bo wszystko to rzecz gustu ;)
https://www.youtube.com/watch?v=EN-eWsBTT1A
AFHG pisze: 06 mar 2022, 12:45 Tutaj można zobaczyć zwykły wyświetlacz Digital Cockpit (nie PRO). Chyba wolałbym klasyczne analogowe zegary....
Te klasyczne zegary są tragiczne :?
https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/fi ... s=1080x720
Ostatnio zmieniony 07 mar 2022, 13:06 przez chris, łącznie zmieniany 1 raz.
szyna
Posty: 72
Rejestracja: 23 sie 2021, 13:41

Re: Facelift 2022

Post autor: szyna »

Zegary to tez rzecz gustu, mnie cyfrowe w ogole nie przekonuja, moim zdaniem wygladaja tandetnie, chociaz w porownaniu do konkurencji i tak te w VW sa w miare przejrzyscie i estetycznie zaprojektowane ;-) Do FL tez sie trzeba przyzwyczaić i opatrzeć. Część zmian na plus, część zmian na minus, z zewnatrz osobiscie stary mi bardziej pasuje, choc RLine fajniej wygląda. Wewnątrz mam mieszane uczucia, twarde plastiki w ogole mi nie przeszkadzaja, poki sa dobbrze spasowane i nic nie trzeszczy, w nowym za bardzo sie wszystko blyszczy, za duzo dotykowych bajerow, ten wystajacy ekran tez mi sie nie podoba, byc moze tak jest lepiej widoczny dla kierowcy. Ciekawe czy fotele sa wygodniejsze, bo w starym jest delikatnie mowiac "tak se".
Ile ludzi - tyle opinii ;-)
Advance 1,5 TSI manual, RM2022, pakiet drogowy, komfort, design + siedzenia "komfort" + kamerka.
-=-
Zamówiony 30.03, tydzien produkcji 17, potwierdzony dopiero 28, produkowany od 30 do 43(!) tygodnia :roll: 47 u dealera, odbiór 8.12 ;-)
art3k
Posty: 23
Rejestracja: 05 mar 2022, 8:42

Re: Facelift 2022

Post autor: art3k »

ja tam się cieszę, że z zakupem zdążyłem przed liftem, świadomie wybierając w wyposażeniu wskaźniki analogowe czy klasyczny kluczyk.
zresztą, głównie z tego powodu, specjalnie celowałem w model poprzedniej generacji MQB, mając do wyboru w tej klasie praktycznie tylko T-Roca i Atecę. Leon/Golf 8 odpadły w przedbiegu po obejrzeniu, z czym miałbym do czynienia.

wystający w polifcie ekran infosystemu też mi nie pasuje, bo w tym miejscu mam nawigację garmina, będąca jak dla mnie bardziej funkcjonalną niż mapa fabryczna, nieporównywalnie tańsza, z darmowymi aktualizacjami, no i z możliwością wgrania niezależnym map jak OpenStreetMaps czy UMP, oraz niezależnych, najbardziej aktualnych POI.

szczerze mówiąc, nie podobają mi się stabletyzowane wskaźniki i dotykowe panele klimy. owszem, są oczojebne, super cyfrowe i nowoczesne, wyglądają strasznie "premium", ale w ergonomii użytkowania stoją dużo dużo niżej. to głównie producent na tym korzysta, bo jednostkowe koszty wytworzenia tego są dużo niższe, ale sprzedają za parę razy więcej. no, parę zalet mają, fakt, ale jak dla mnie, spora część z nich to niekoniecznie zalety. jak to mówią - de gustibus...
AFHG
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2022, 10:47

Re: Facelift 2022

Post autor: AFHG »

W tym całym FL jest kilka rzeczy, które są dla mnie dosyć "średnie":

1. w wersji Life - Digital cockpit (nie pro). Niestety zamówiłem taki, nie zwróciłem na to należytej uwagi. Byłem przekonany, że jedyna różnica (sugerując się opisem) to skromniejszy soft bez nawigacji.... A to jest zupełnie inny wyświetlacz!!! W sumie funkcjonalność jest większa niż "analogowych" zegarów ale gdyby VW na swojej stronie choć pokazał wcześniej jak wygląda ten wyświetlacz... Niestety, próżno szukać. Dopiero kilka dni temu przypadkiem na YT znalazłem film z autem w wersji Life po FL. Cóż na pocieszenie, teraz po przejrzeniu całego YT, już znam ten wyświetlacz i wybrałbym go zamiast analogów.
2. w wersji life światła dzienne są w kształcie pasków (zamiennie z kierunkowskazami) w kloszu lampy głównej. Te charakterystyczne dla T-roca migacze niestety to "atrapy" ze srebrnej ramki :( Dopiero w wersji style są takie kierunki/dzienne.
3. w kratkach wentylacyjnych brak regulacji natężenia przepływu poprzez kółka. Chyba jest to rozwiązanie jak z toyoty. przesunięcie do skrajnej pozycji zamyka kratkę ...
4. panel klimatyzacji - dotykowy. Brak wyświetlacza od natężenia pracy wentylaotra ... nie wiem jak to można odczytać ? Funkcjonalność - mam obawy.

Co dostajemy w zamian:
1. Miękką deskę...chyba nie było warto poświęcać niektórych rzeczy dla tej jednej :)
Ok. .. jeszcze:
2. reflektory LED (basic) już w podstawowej wersji
3. drążek skrzyni. Dość fajny dla DSG bo wyświetla bieg u góry na gałce. Biegi są podświetlane różnych kolorach .
4. Wyżej wyświetlacz - jednak jest wygodniej.
5. nowa kierownica - nie mam zdania (chyba jednak ładniejsza).

Podsumowując : coś za coś. Cena niestety po FL w górę i w tym tygodniu jeszcze wzrosła średnio 5 tyś.
Endriu129
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2021, 12:04

Re: Facelift 2022

Post autor: Endriu129 »

Nie mogąc doczekać się na cennik i konfigurator Skody Karoq po lifcie, zacząłem rozglądać się za czymś w miarę podobnym. W zeszłym tygodniu konfigurowałem właśnie nowego T-roca Style 1,5 DSG i z moimi dodatkami, po małym upuście dilera wyszło ok. 148 tys. , a tu znowu podwyżka. No masakra jakaś. Wprawdzie sprzedawca mówi, że może mi teoretycznie (na słowo) zagwarantować niezmienność ceny, ale teraz to już byłoby 152,5 tys. Poza tym życzy sobie 5% zaliczki. Czy wasi dilerzy też "wołają" o tyle kasy na zaliczkę?
ODPOWIEDZ