Asystent lini

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Wachacz
Posty: 511
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Asystent lini

Post autor: Wachacz »

Ja mam auto z mają 21r.jest to proste lane assist czyli asystent toru jazdy można aktywować i wyłączyć jak kogoś mierzi działanie tego systemu a jest trochę "upierdliwy"ja na tym śmigam ale już nie raz myślałem o wyłączeniu jak kręcę się po okolicy,bardziej przydatny względem bezpieczeństwa jest na trasach za miastem i na autostradzie.
Wachacz
Posty: 511
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Asystent lini

Post autor: Wachacz »

Dla mnie jednym z najprzydatniejszych systemów w moim t rocu jest system Light Assist czyli system automatycznej zmiany świateł mijania na drogowe nigdy tego nie miałem w poprzednich autach w t rocu działa kapitalnie i niezawodnie podczas nocnej jazdy ponad 60 km/ godz poza terenem zabudowanym bardzo przydatny super.
Pozor92
Posty: 51
Rejestracja: 03 sie 2021, 13:41

Re: Asystent lini

Post autor: Pozor92 »

Czyli też twój nie trzyma ładnie środka pasa i sam sobie jedzie tylko się obija o pasy? Czy wiecie może czy vw moze odkodować tą opcje w serwisie?
28 tydzień produkcji - Emdem 01.11.2021
Andrea52
Posty: 106
Rejestracja: 07 lip 2021, 16:18

Re: Asystent lini

Post autor: Andrea52 »

Możesz sobie sam odblokować w chodząc na Asystenci.
Pozor92
Posty: 51
Rejestracja: 03 sie 2021, 13:41

Re: Asystent lini

Post autor: Pozor92 »

Andrea52 pisze: 28 lis 2021, 21:49 Możesz sobie sam odblokować w chodząc na Asystenci.
Jak ?
28 tydzień produkcji - Emdem 01.11.2021
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Asystent lini

Post autor: Ziomekatomek »

Opcja "trzymania" w środku pasa to "Adaptive Lane Guidance".
Ja mam RM2022 i tego nie mam.
Lane assist to "tylko" korekta/odbijanie. Proszę zajżeć do instrukcji z tego roku. Tam nic nie jest napisane o autonomicznym trzymaniu pasa dla Lane assist.
Czy da się to dokodować? Nie wiem. Osobiście nie widzę potrzeby posiadania. Ja już zasypiam z nudów przy samym tempomacie adaptacyjnym.
Stan
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2021, 10:47

Re: Asystent lini

Post autor: Stan »

witam
mam T-roc rocznik 2020, proszę o podpowiedź jak zdemontować tylne siedzisko w celu nałożenia pokrowca. Dzięki pozdr.
Wachacz
Posty: 511
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Asystent lini

Post autor: Wachacz »

Jeżeli można coś podpowiedzieć jedz do kumatego mechanika który "przerabia"setki aut ma to połapane,lub do jakiegoś ASO z grupy VAG skoda,seat,vw pomogą siedziska to tematy praktycznie nieruszane bo i pokrowce w tych czasach są rzadkością,ja w nowych autach współczesnych u nikogo nie spotkałem.Osobiście mam założoną osłonę na oparcie fotela pasarzera z przodu ponieważ mam zamontowany fotelik dla wnuka i bucikami brudził oparcie.
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Asystent lini

Post autor: baxior »

Stan pisze: 29 lis 2021, 10:53 witam
mam T-roc rocznik 2020, proszę o podpowiedź jak zdemontować tylne siedzisko w celu nałożenia pokrowca. Dzięki pozdr.
To nie dotyczy tematu. Proszę nie robić bałaganu.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
NowyX
Posty: 56
Rejestracja: 17 sie 2021, 18:17

Re: Asystent lini

Post autor: NowyX »

Pozor92 pisze: 28 lis 2021, 21:29 Czyli też twój nie trzyma ładnie środka pasa i sam sobie jedzie tylko się obija o pasy? Czy wiecie może czy vw moze odkodować tą opcje w serwisie?
Cześć! Jasne, ta opcja może trochę irytować zwłaszcza gdy ktoś tego nie przerabiał wcześniej.Pocżątkowo też mi to przeszkadzało. Po iluś setkach km można się jednak z tym bliżej zapoznać i oswoić. A po co odkodowywać? Wystarczy poczytać instrukcję i dogadać się z asystentami (oni rządzą na tym sympatycznym ekraniku na konsoli). Pozdrówka!
ODPOWIEDZ