Ładowanie akumulatora

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Galux20
Posty: 426
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: Galux20 »

Może jakimś rozwiązaniem jest dołożenie
Zestawu defy .
Ładowarka aku , grzałka silnika , nagrzewnica wnętrza.

Ja miałem tylko grzałkę wkręconą w blok.
Silnik odpalał na ciepło.
Wnętrze też było wyraźnie szybciej grzane
1.5 DSG 6,0 spalanie
MISZA 4752
Posty: 12
Rejestracja: 18 gru 2022, 23:34

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: MISZA 4752 »

Cześć Piotr!Mylisz prąd ladowania z napięciem ładowania -Twój akumulator możesz ładować prądem 1/10 pojemności czyli 5,9-6A (C-tek tyle nie da)ale można mniejszym tylko dłużej,lepiej bo niema gazowania elektrolitu .Akumulator ma 6 tzw cel po2,4do 2,6V po pełnym naładowaniu czyli ok15,5V. Prostownik jest Ok.Co do ładowania bez odpinania klem jak mówisz nic sie nie dzieje z elektroniką to i ja spróbuje.Ja kupiłem T-rocka 3-latka i po 2-ch tyg w garażu napięcie spadło do 12,2V,a to już trochę mało.Wystarczyło 40 km autostradą i napięcie ma 12,6V. Od 12,4 wzwyż to jest już dobrze.Profilaktyczne ladowanie napewno przedłuży zycie aku,ale jak możesz to lepiej się przejechać-nie musi być autostrada(alternator ładuje lepiej prz wyższych obrotach) ważne jest rozgrzanie silnika i przesuszenie wszystkich zespołów. Mam(jeszcze ) Mondka 2,2ld Aku dbane wytrzymało 11lat i250tys km,ale trasa1000km co 2tyg.Drugie już z jazdą jak pisze ""Wachacz' w okół komina tylko 7 lat i50tys Ładowałem i spr.elektrolit kilka razy rocznie Teraz są bezobsługowe. MISZA 4752.(elektryk).Streszczając- jak przy rozruchu mrugną Ci światła i ma mniej niż12,2V to aku już do podładowania.
T-Roc Premium 1,5 TSI 150KM ACT DSG .Brązowy ''Black Oak''metalik, z pakietami i dodatkami .
Galux20
Posty: 426
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: Galux20 »

Ja mam 18 letnie Mondeo 2.2 TDCi.
Aku wymieniałem co 6 lat mniej więcej.
Przy własnej fotowoltaice ten zestaw defy.
Traktowałbym jak przerobienie auta na hybryde :twisted: .
Mniejsze spalanie , większy komfort.
Silnik dostaje mniej w tyłek.
Moje ASO niechętnie chcę o tym słyszeć .
Pomecze ich

Trudno mi sobie wyobrazić problemy z aku przy benzynie, tym bardziej start stop mam na off.
Z drugiej strony jak się czyta np . Historie o aku w Toyotach to wszystko możliwe.
1.5 DSG 6,0 spalanie
pilanin
Posty: 7
Rejestracja: 17 paź 2022, 11:38

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: pilanin »

Nasze T-Roci nie wiem czy wszystkie, posiadają KERS odzyskiwanie energii przy hamowaniu ( hamowanie rekuperacyjne ), to powinno równoważyć pozyskaną energię z akumulatora przy częstym hamowaniu.
MISZA 4752
Posty: 12
Rejestracja: 18 gru 2022, 23:34

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: MISZA 4752 »

Cześć! Moja rada dla Piotra i innych forumowiczów u których więcej stoi..."(samochód") w garażu niż jeżdzi i rozładowuje się dość szybko akumulator,Po wjechaniu do garażu nie zamykać pilotem szamochodu(bo włącza się alarm który ciągnie trochę prądu) i wyłączyć hamulec i hold.
T-Roc Premium 1,5 TSI 150KM ACT DSG .Brązowy ''Black Oak''metalik, z pakietami i dodatkami .
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: Marecki1976 »

Wróciłem do tematu może ktoś jeszcze inny poruszy temat ładowarek mikroprocesorowych, bo mamy już tu ctek 5, boscha 3 ja od siebie dodam weldmana jako propozycje, choć dużo jest jeszcze tej naszej firmy Volt lecz nie wiem czy to nie jest trochę taki poziom z lidla .
Może ktoś coś jeszcze.
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Iso
Posty: 32
Rejestracja: 17 lip 2018, 11:18

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: Iso »

Marecki1976 pisze: 11 lut 2023, 9:06 Wróciłem do tematu może ktoś jeszcze inny poruszy temat ładowarek mikroprocesorowych, bo mamy już tu ctek 5, boscha 3 ja od siebie dodam weldmana jako propozycje, choć dużo jest jeszcze tej naszej firmy Volt lecz nie wiem czy to nie jest trochę taki poziom z lidla .
Może ktoś coś jeszcze.
[/quo
W takim razie coś na temat jakości ładowarek z Lidla, używam taką od 8 lat, wiem że ona nie pomoże przy bardzo już słabym akumulatorze, jej maksymalny prąd ładowania nie jest gigantyczny ale do doładowywania akumulatora zupełnie wystarczy, zimą podczas moich wyjazdów zdarzało mi się zostawiać samochód na dwa tygodnie z podłączoną ładowarką, efekt znakomity. Pozdrawiam.
MISZA 4752
Posty: 12
Rejestracja: 18 gru 2022, 23:34

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: MISZA 4752 »

Cześć! zobacz ostatni post w""Uszkodzony startstop"" bo odruchowo tam dałem odpowiedz.Krótko tu: Ladowarka FOXUR 7A za 95zł albo 12A-za149zł.uzasadnienie w poście'' startstop'' MISZA 4752-elektryk( pytać się o wszystko co z prądem-60lat praktyki)
T-Roc Premium 1,5 TSI 150KM ACT DSG .Brązowy ''Black Oak''metalik, z pakietami i dodatkami .
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: Marecki1976 »

MISZA czytałem 👍
A tu tak propo na temat naprawy ctek ów 😉
https://youtu.be/K3Ml2QzFq9k
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: Marecki1976 »

Zwrócił ktoś może uwagę że strasznie dużo pojawia się tych ctek ładowarek na ogłoszeniu i najlepsze wszystko bez gwarancji, a tu przecież jest 5lat na nie jakby nie było?
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
ODPOWIEDZ