Ładowanie akumulatora

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
piotr_kg
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2020, 11:04

Ładowanie akumulatora

Post autor: piotr_kg »

Dzień dobry, mam pytanie -
czy ktoś używał do doładowania akumulatora ładowarki CTEK CT5 START - STOP?
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: Wachacz »

Nie chcę się wymądrzać ale w 21 wieku słowa o ładowaniu czy uzupełnianiu poziomu akumulatora są "niespotykane "każdemu kto jeździ samochodem sprawnym technicznie ładowarka jest zbyteczna.W ostatnim moim VW TDI akumulator od nowości Warty wymieniłem po 8 latach że "starości" choć kręcił nigdy nie było potrzeby ładowania.Od wielu,wielu lat akumulatory są bezobsługowe nikt do nich nie zagląda,ale to tylko moje zdanie ? Jeszcze jedno nie kupujmy "Chińszczyzny"to na pewno trzeba ładować.
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: Ufek »

Wachacz pisze: 11 gru 2021, 19:04 Nie chcę się wymądrzać ale w 21 wieku słowa o ładowaniu czy uzupełnianiu poziomu akumulatora są "niespotykane...
No chyba, że się ma żonę, która zostawia w garażu auto z włączonym zapłonem, radiem i na światłach bo ... cyt. " A to, że zakupy zrobiłam i musiałam sama taskać do domu to już nie jest ważne?! "
Ja mam, żonę i prostownik. ;)
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: baxior »

Przy samej jeździe po mieście, aku na 100% będzie niedoładowane, w takim przypadku dzisiejsze bezobsługowe też potrzebują prostownika.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: Spinner »

Do piotr_kg. Poszukaj na forum komentarza kolegi Pado. Ponoć są problemy po ponownym podłączeniu akumulatora. Wywala mnóstwo błędów.
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: baxior »

Spinner pisze: 11 gru 2021, 21:24 Do piotr_kg. Poszukaj na forum komentarza kolegi Pado. Ponoć są problemy po ponownym podłączeniu akumulatora. Wywala mnóstwo błędów.
A po co odłączać aku do ładowania??? Nie ma takiej potrzeby.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: Wachacz »

Jeżdżę od 40 lat też sporo po mieście od lat 90 kiedy akumulatory dobrych firm były i są dostępne ja nie słyszałem aby ktoś z moich znajomych "samochodziarzy"podpinał akumulator do prostownika ?.Zastanawiam się czy u kogoś w garażu w obecnych czasach widziałem prostownik nie widziałem może ludzie "starej daty"jeszcze mają.Akumulator który nie trzyma i trzeba go doładowywać to agonią czas na wymianę.Mój poprzedni 8 letni Warty nawet jak kilka dni w zimie nie jeździłem zawsze zakręcił w TDI od co najmniej 20 lat ja nie znam problemu akumulatora nigdy go nie dotykam śmigałem i śmigam.pozdrawiam.
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: baxior »

Nie do końca Wachacz masz rację. Wyraźnie napisałem, że przy "samej" jeździe po mieście (krótkie dystanse) i przy takiej ilości odbiorników prądu, aku nie ma szans się dobrze doładować z alternatora, nawet te dzisiejsze lepsze od tych sprzed 30-40 lat. Sporo jest w necie o aku, jego żywotności, dbaniu, ładowaniu, itp.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: baxior »

piotr_kg pisze: 11 gru 2021, 18:13 Dzień dobry, mam pytanie -
czy ktoś używał do doładowania akumulatora ładowarki CTEK CT5 START - STOP?
Spokojnie możesz ładować.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Ładowanie akumulatora

Post autor: Spinner »

baxior pisze: 11 gru 2021, 21:35
Spinner pisze: 11 gru 2021, 21:24 Do piotr_kg. Poszukaj na forum komentarza kolegi Pado. Ponoć są problemy po ponownym podłączeniu akumulatora. Wywala mnóstwo błędów.
A po co odłączać aku do ładowania??? Nie ma takiej potrzeby.
100 razy nic się nie stanie, a raz coś pójdzie nie tak i do wymiany elektronika. Jak ktoś tak lubi... jego sprawa. Prostowniki zasilane są z 230V i szczególnie te impulsowe narażone są na przebicia. Jak 230 pójdzie na instalację to niema co zbierać.
ODPOWIEDZ