Wymiana oleju w Haldex - napęd 4Motion

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
Morette
Posty: 23
Rejestracja: 26 maja 2020, 6:11
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana oleju w Haldex - napęd 4Motion

Post autor: Morette »

Witam

Mam pytania odnośnie wymiany oleju w Haldexie:
1. Jaki interwał czasowy/kilometrowy? Jak przewiduje to VW? Jaką jest dobra praktyka?
2. Jaki olej jest dedykowany? Specyfikacja? Jakie koszta?
3. Wymiana / serwis: Czy polecacie autoryzację czy inne warsztaty. Jakie koszta wymiany/robocizny? Ile to trwa?
4. Wasze opinie, wskazówki, dobre praktyki?
VW T- ROC R 2.0 TSI 4MOTION DSG 300KM
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Wymiana oleju w Haldex - napęd 4Motion

Post autor: Wachacz »

Nie piszesz jaki status ma auto cz na gwarancji czy już po to bardzo istotne.Wiadomo że z olejem nie ma co czekać na 30 tys/km wymieniać olej I filtr co 15 tys/km to groszowe sprawy do ceny samochodu,jaki olej to masz w papierach można sprawdzić po vin,do wymiany oleju filtra między interwałem przy 15 tys nie pchać się do ASO VW bo drogo kupić samemu olej I filtr jechać do ASO Skody dużo taniej o kilka stówek i tyle w temacie.
anon.
Posty: 113
Rejestracja: 28 kwie 2021, 9:58

Re: Wymiana oleju w Haldex - napęd 4Motion

Post autor: anon. »

Wachacz pisze: 18 gru 2021, 14:26 Nie piszesz jaki status ma auto cz na gwarancji czy już po to bardzo istotne.Wiadomo że z olejem nie ma co czekać na 30 tys/km wymieniać olej I filtr co 15 tys/km to groszowe sprawy do ceny samochodu,jaki olej to masz w papierach można sprawdzić po vin,do wymiany oleju filtra między interwałem przy 15 tys nie pchać się do ASO VW bo drogo kupić samemu olej I filtr jechać do ASO Skody dużo taniej o kilka stówek i tyle w temacie.
Czy czytanie ze zrozumieniem jest trudne? Chodzi o olej w haldexie, czyli sprzęgle napędu 4motion, nie o olej silnikowy...
1.5 TSI GPF ACT DSG PREMIUM RAVENNA BLUE PANORAMA SPORT
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Wymiana oleju w Haldex - napęd 4Motion

Post autor: Wachacz »

Sorry masz rację nawet się nie zastanowiłem człowiek pisze z "marszu" ciągle na forum obrabiamy wymiany oleju silnikowego.W tym temacie nic nie pomogę ale pewnie chlopaki na forum coś doradzą mają takie auta.Nawet wpisanie w Google temat o który pytasz i po problemie jest tego mnóstwo na forach itp.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: Wymiana oleju w Haldex - napęd 4Motion

Post autor: Tiggy »

Morette pisze: 18 gru 2021, 12:18 Witam

Mam pytania odnośnie wymiany oleju w Haldexie:
1. Jaki interwał czasowy/kilometrowy? Jak przewiduje to VW? Jaką jest dobra praktyka?
2. Jaki olej jest dedykowany? Specyfikacja? Jakie koszta?
3. Wymiana / serwis: Czy polecacie autoryzację czy inne warsztaty. Jakie koszta wymiany/robocizny? Ile to trwa?
4. Wasze opinie, wskazówki, dobre praktyki?
Jaki interwał jest konkretnie to nie wiem, ale w dwóch paskach jakimi jeżdżę wymiana była po 30 tyś. w ASO przy przeglądzie. Ale sądzę, że może to zależeć od mocy silnika (u mnie 170 i 240 KM).
Wymiana była szybka bo auto odebrałem po 4h, a była to tylko jedna z czynności.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Wymiana oleju w Haldex - napęd 4Motion

Post autor: Pado »

Wachacz pisze: 18 gru 2021, 14:53 Sorry masz rację nawet się nie zastanowiłem człowiek pisze z "marszu" ciągle na forum obrabiamy wymiany oleju silnikowego.W tym temacie nic nie pomogę ale pewnie chlopaki na forum coś doradzą mają takie auta.Nawet wpisanie w Google temat o który pytasz i po problemie jest tego mnóstwo na forach itp.
Bez urazy, ale ty chyba w każdym wątku piszesz ot dla pisania...
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Wymiana oleju w Haldex - napęd 4Motion

Post autor: Spinner »

Morette pisze: 18 gru 2021, 12:18 Witam

Mam pytania odnośnie wymiany oleju w Haldexie:
1. Jaki interwał czasowy/kilometrowy? Jak przewiduje to VW? Jaką jest dobra praktyka?
2. Jaki olej jest dedykowany? Specyfikacja? Jakie koszta?
3. Wymiana / serwis: Czy polecacie autoryzację czy inne warsztaty. Jakie koszta wymiany/robocizny? Ile to trwa?
4. Wasze opinie, wskazówki, dobre praktyki?
Wymiana prawdopodobnie (na 90% pewności) co 120 tyś.. Najlepiej poświęć te parę euro i sprawdź w ELSA i będziesz miał pewność i jasność.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Wymiana oleju w Haldex - napęd 4Motion

Post autor: Wachacz »

A co ma robić młody emeryt z 40 letnim doświadczeniem za kierownicą ?,teraz szczęśliwy posiadacz nowego fajnego autka jakim jest T roc ??? Pisać,pisać i jeszcze raz pisać ? Człowiek chce dobrze nie zawsze wyjdzie ale tak to jest.....?.
ODPOWIEDZ