Leaving &Coming home

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Perła
Posty: 36
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:29

Leaving &Coming home

Post autor: Perła »

Witam
Nie wiem jak u was ale w moim t-rocu mam problem z funkcją Coming Home.... Mianowicie jak otwieram auto to funkcja Leaving home działa czyli światła normalnie się świecą.... Natomiast gdy wyłączam silnik zamykam auto nic się nie dzieje. Nie wiem czy według vw Coming home działa tylko wtedy kiedy wyłączę silnik i nie zamkne drzwi z pilota :cry: ... Testowałem wiele razy w ciemnym garażu itp i bez skutku... Światla ustawiałem na wszystkie możliwe sposoby i nic się nie dzieje.
Auto odebrane prawie miesiąc temu i się zastanawiam czy ja coś źle robię czy co.. W ustawieniach mam coming i leaving home na 30 sek
mskrapi1980
Posty: 67
Rejestracja: 21 kwie 2021, 21:16

Re: Leaving &Coming home

Post autor: mskrapi1980 »

W T-roc coming home nie działają w trybie automatycznym. Musisz ręcznie pociągnąć dźwignię świateł do siebie przy wysiadaniu z samochodu. Można to bardzo łatwo zmienić za pomocą VCDS lub OBD Eleven
1.5 DSG + pakiety
Perła
Posty: 36
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:29

Re: Leaving &Coming home

Post autor: Perła »

Próbowałem i też nic nie daje...
Marchewa78
Posty: 15
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:08

Re: Leaving &Coming home

Post autor: Marchewa78 »

Jak wysiadasz pociągnij dźwignie od kierunkowskazów tak jakbyś chciał mrugnać długimi.
mskrapi1980
Posty: 67
Rejestracja: 21 kwie 2021, 21:16

Re: Leaving &Coming home

Post autor: mskrapi1980 »

Marchewa78 pisze: 05 sty 2022, 10:13 Jak wysiadasz pociągnij dźwignie od kierunkowskazów tak jakbyś chciał mrugnać długimi.
fakt, dźwignię kierunkowskazów a nie świateł :)
1.5 DSG + pakiety
Perła
Posty: 36
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:29

Re: Leaving &Coming home

Post autor: Perła »

Dzięki wielkie tak jak pisaliście działa :)
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Leaving &Coming home

Post autor: Wachacz »

Czytam na innych forach że jak masz czujnik światła to tylko ustawiasz czas na centralnym wyświetlaczu jest u mnie taka opcja w ustawieniach i mam ustawione Coming i Leaving Home na 10 sek tak było fabrycznie.Jezeli nie ma opcji ustawiania czasu to robimy to dźwignią od świateł jak błyśnięcie długimi.Opcja Leaving home opuszczanie domu do samochodu działa u mnie po kliknięciu pilotem znakomicie,ale Coming home czyli opuszczanie samochodu do domu jakoś nie widzę "efektu"w dzień to chyba nie działa a wieczorem może parkuję auto w zbyt oświetlonych miejscach wszędzie latarnie ? jutro sprawdzę w ciemnym garażu. Niebardzo się na tym znam może coś pomieszałem czy napisałem OK może ktoś napisze parę zdań ?.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Leaving &Coming home

Post autor: Wachacz »

mskrapi1980 pisze: 05 sty 2022, 8:20 W T-roc coming home nie działają w trybie automatycznym. Musisz ręcznie pociągnąć dźwignię świateł do siebie przy wysiadaniu z samochodu. Można to bardzo łatwo zmienić za pomocą VCDS lub OBD Eleven
Jeżeli jest tak jak piszesz to tylko zmienić za pomocą jak podajesz VCDS lub OBD Eleven ( nie bardzo wiem co to jest ?) bo używanie dźwigni od świateł to jakiś "prymityw"w 21 wieku w autach za spore pieniądze wszystko ma "chodzić"w automacie.
Perła
Posty: 36
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:29

Re: Leaving &Coming home

Post autor: Perła »

I taka moja pierwsza myśl była że skoro leaving home działa automatycznie to coming też powinno no ale... Jak myślicie da radę załatwić w serwisie żeby to ustawili żeby coming home też było automatycznie ?
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Leaving &Coming home

Post autor: Wachacz »

Sprawdziłem w garażu działanie Comin home jest tak jak piszecie nie działa w automacie od czujnika światła tylko od "mignięcia"światłami długimi czas możemy ustawić na centralnym wyświetlaczu ja mam na 10 sek.można więcej.
ODPOWIEDZ