Modyfikacje upgrade’y oświetlenia - ambiente DIY 🙂

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Mike_

Modyfikacje upgrade’y oświetlenia - ambiente DIY 🙂

Post autor: Mike_ »

Cześć.
Kupiłem dwa T-Roki, jeden premium, który ma oświetlenie LED, i oświetlenie ambiente, drugi który ma zwykłe żarówki halogenowe, zarówno w reflektorach jak i w lampkach kabinowych a na dodatek nie ma żadnego podświetlenia w kabinie.
Jak wybierałem opcje, i testowałem w dzień, to sprzedawca mówił mi, że ten ambient w T-Rocu to tylko jeden pasek na drzwiach, nie warto go zamawiać. Testowałem w dzień to nie widziałem co się w nim podświetla a co nie.

Teraz widzę, że jeden ma ładnie podświetlone 1. klamki, 2. przyciski do sterowania szybą i lusterkami, 3 wnękę w drzwiach, 4 przestrzeń na nogi.
Jak dla mnie różnica kolosalna, tym bardziej, że jestem przyzwyczajony do takich „bajerów” z Superba i Golfa 8.

Chciałbym zrobić kilka modyfikacji, oświetlenia.

1, Zmienić podłe żółte światła mijania. Najpierw myślałem o LEDach, później doczytałem co to retrofity i że w sumie świecą fajnie, ale nie mają homologacji. Nie chciałbym żeby w razie jakiegoś wypadku ubezpieczalnia wykręciła się od wypłaty odszkodowania, bo samochód miał światła niedopuszczone do poruszania się po drogach. Myślę o jakichś zabarwionych Philipsach Diamond Vision, co będzie małą namiastką i zmieni trochę barwę światła.
W najgorszym scenariuszu kupno reflektorów ledowych na Allegro, ale to już większy koszt i chyba to nie jest kwestia wykręcenia i przykręcenia, ale też zaprogramowania komputera.

2. Wymiana podświetlenia kabiny i bagażnika na led. To raczej prosta sprawa, wymiana żaróweczki. Kwestia tylko jak się dobrać do tych z przodu, gdzie wszystkie włączniki, żeby nie połamać zaczepów przy wyciąganiu. I może ktoś ma doświadczenie jakie kupić ledy, żeby jasno świeciły i nie wywalały błędów?

3. Dodanie podświetlenia ambiente. Bez paska na listwie oczywiście, ale czy jest jakiś sposób, żeby dodać te diody które są w boczkach drzwi?
Skąd do nich wziąć zasilanie, czy wpiąć się po prostu w wziązki, które podświetlają przyciski do sterowania szybami?

4. Dodanie podświetlenia w przestrzeni na nogi.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Modyfikacje upgrade’y oświetlenia - ambiente DIY 🙂

Post autor: Pado »

Wydaje mi się, ze najprościej będzie wymienić przednie boczki na takie z wszelkiem oświetleniem(z wersji premium) i instalacja - prawdopodobnie będzie to kwestia wpięcia wtyczki w sterownik drzwi i kodowanie... Oświetlenie nóg z przodu to tez raptem dwie lampki i kawalek kabelka.
Masz dwa t rocki to i możesz sobie sprawdzać i porównywać instalacje (choćby w drzwiach - zdjecie boczków to 5min,trzeba zakupić tylko zapasowe kołki na wymianę bo część z nich sie uszkodzi)

Moje dawne mody:

viewtopic.php?f=2&t=425
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Modyfikacje upgrade’y oświetlenia - ambiente DIY 🙂

Post autor: Wachacz »

Jeżeli auto na gwarancji (bo o tym nie piszesz) to lepiej nic nie przerabiać i nie wstawiać,bo jak wyjdzie jakaś awaria w elektryce a zobaczą twoje "modyfikacje"będzie problem z gwarancją.Po gwarancji oczywiście można działać jak to mówią "skolko godno".
Mike_

Re: Modyfikacje upgrade’y oświetlenia - ambiente DIY 🙂

Post autor: Mike_ »

Pado pisze: 08 sty 2022, 15:08 Wydaje mi się, ze najprościej będzie wymienić przednie boczki na takie z wszelkiem oświetleniem(z wersji premium) i instalacja - prawdopodobnie będzie to kwestia wpięcia wtyczki w sterownik drzwi i kodowanie... Oświetlenie nóg z przodu to tez raptem dwie lampki i kawalek kabelka.
Masz dwa t rocki to i możesz sobie sprawdzać i porównywać instalacje (choćby w drzwiach - zdjecie boczków to 5min,trzeba zakupić tylko zapasowe kołki na wymianę bo część z nich sie uszkodzi)

Moje dawne mody:

viewtopic.php?f=2&t=425
Takie mają ślady używania, a idealnie nowe są mega drogie. Poza tym zainspirowany Twoimi modyfikacjami, chciałbym te∂ dodać podświetlenie kieszeni w drzwiach i klamek w tylnych drzwiach.
Nie wiedziałem, że zdejmowanie boczków to taka szybka i prosta sprawa

Nie mam pojęcia o kodowaniu.
1. Muszę coś kodować, po dodaniu oświetlenia?
2. To się nada https://obdeleven.com/pl/?
3. Można się wpiąć równolegle do przewodów do podświetlania włączników?
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Modyfikacje upgrade’y oświetlenia - ambiente DIY 🙂

Post autor: Pado »

Mike_ pisze: 09 sty 2022, 18:05
Nie wiedziałem, że zdejmowanie boczków to taka szybka i prosta sprawa

Nie mam pojęcia o kodowaniu.
1. Muszę coś kodować, po dodaniu oświetlenia?
2. To się nada https://obdeleven.com/pl/?
3. Można się wpiąć równolegle do przewodów do podświetlania włączników?
Tak, zdejmowanie boczków jak się już wie co trzeba robić to kilka minut - robiłem to już wielokrotnie

1. w tylnych nie trzeba kodować bo tam nie ma sterownika, w przednich tak
2. tak, to podstawowe narzędzie do kodowania , tzn najpopularniejsze z przyjaznym interfejsem -są też inne alternatywy, tańsze - ale tu nie mam doświadczenia
3. tak
Tuktus
Posty: 67
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Re: Modyfikacje upgrade’y oświetlenia - ambiente DIY 🙂

Post autor: Tuktus »

Jak tam wyglada sprawa z dołożeniem dodatkowego oświetlenia? Udało się to zrobić?
Awatar użytkownika
Zazior
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2023, 20:32
Lokalizacja: pomorskie

Re: Modyfikacje upgrade’y oświetlenia - ambiente DIY 🙂

Post autor: Zazior »

Pado pisze: 08 sty 2022, 15:08 Wydaje mi się, ze najprościej będzie wymienić przednie boczki na takie z wszelkiem oświetleniem(z wersji premium) i instalacja - prawdopodobnie będzie to kwestia wpięcia wtyczki w sterownik drzwi i kodowanie... Oświetlenie nóg z przodu to tez raptem dwie lampki i kawalek kabelka.
Masz dwa t rocki to i możesz sobie sprawdzać i porównywać instalacje (choćby w drzwiach - zdjecie boczków to 5min,trzeba zakupić tylko zapasowe kołki na wymianę bo część z nich sie uszkodzi)

Moje dawne mody:

viewtopic.php?f=2&t=425
Mam pytanie odnośnie upgradu oświetlenia na nogi w tylnym rzędzie siedzeń (jeden z Twoich wcześniejszych modów) - możesz zdradzić jak zamocowałeś te lampki pod przednimi fotelami ? Nie ma tam żadnej płytki plastikowej czy metalowej w której można by zrobić otwór na lampkę.
Chyba, że wkleiłeś prosto w piankę fotela ? ;)
W moim poprzednim Golfie 6 były tam gotowe otworki, więc tylko wcisnąłem lampki i podłączyłem przewody w kostce przy fotelu.
Przyszło mi do głowy zamocowanie jakiejś dodatkowej plastikowej płytki i dopiero w niej otwór na lampkę.
Pozdro
1.5 TSI FL Style DSG, Matrix, Beats, 11.2022.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Modyfikacje upgrade’y oświetlenia - ambiente DIY 🙂

Post autor: Pado »

Zazior pisze: 13 lut 2023, 11:40
Pado pisze: 08 sty 2022, 15:08 Wydaje mi się, ze najprościej będzie wymienić przednie boczki na takie z wszelkiem oświetleniem(z wersji premium) i instalacja - prawdopodobnie będzie to kwestia wpięcia wtyczki w sterownik drzwi i kodowanie... Oświetlenie nóg z przodu to tez raptem dwie lampki i kawalek kabelka.
Masz dwa t rocki to i możesz sobie sprawdzać i porównywać instalacje (choćby w drzwiach - zdjecie boczków to 5min,trzeba zakupić tylko zapasowe kołki na wymianę bo część z nich sie uszkodzi)

Moje dawne mody:

viewtopic.php?f=2&t=425
Mam pytanie odnośnie upgradu oświetlenia na nogi w tylnym rzędzie siedzeń (jeden z Twoich wcześniejszych modów) - możesz zdradzić jak zamocowałeś te lampki pod przednimi fotelami ? Nie ma tam żadnej płytki plastikowej czy metalowej w której można by zrobić otwór na lampkę.
Chyba, że wkleiłeś prosto w piankę fotela ? ;)
W moim poprzednim Golfie 6 były tam gotowe otworki, więc tylko wcisnąłem lampki i podłączyłem przewody w kostce przy fotelu.
Przyszło mi do głowy zamocowanie jakiejś dodatkowej plastikowej płytki i dopiero w niej otwór na lampkę.
Pozdro

Użyłem lampek , które mi zostały z boczkow (były dawcami do instalacji klapy elektrycznej) i przymocowałem je tyrtytkami-pod fotelemni tak nic nie widać
Ale można kupic ramki pod oswietlenie, są montowane w innych modelach vag
Mun
Posty: 139
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Modyfikacje upgrade’y oświetlenia - ambiente DIY 🙂

Post autor: Mun »

U mnie w bagażniku świeci żarówka W5W tak słabo jakby świeczka i nic nie widać. Moje pytanie : czy wymiana żarówki na led wywali błąd a jeśli już to co zrobić z takim błędem ( w poprzednim Canbusie nigdy nie miałem sytuacji błędu oświetlenia ). A jeśli led to jaki konkretnie do bagażnika ?
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
Perła
Posty: 36
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:29

Re: Modyfikacje upgrade’y oświetlenia - ambiente DIY 🙂

Post autor: Perła »

Ja u siebie pierwsze co to wymieniłem żarówki na ledowe. Są dostępne wszędzie na ali na allegro gdzie ci pasuje. Mi póki co żadnego bledu nie wywaliło a wymieniłem też przeciwmgielne na ledowe. Na aliexpres widziałem zestaw pod t-roca razem z takim zestawem do zdejmowania plastików itp
ODPOWIEDZ