Przedłużona Gwarancja oraz Pakiet Serwisowy

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Przedłużona Gwarancja oraz Pakiet Serwisowy

Post autor: Dezext »

Witam,
Teraz opowiem wam ciekawą historię (na początku nadmienię iż będzie to raczej ostatni VW ze względu na TRAGICZNY serwis i obsługę)

Zbliżam się magicznie do bariery 30.000km więc pierwszy serwis w salonie (wcześniej wymieniony olej na 15.000 samemu). Mam pakiet serwisowy więc jak komputer pokazał że trzeba już wymienić olej (co jest też hitem bo nie minęły ani dwa lata ani 30.000 ale podobno sam sobie tak wyliczył że już trzeba mimo że zmieniałem olej na 15.000) udałem się na pełny przegląd dwuletni.
Zostawiłem samochód na pare dni, wyjechałem z miasta i telefon z serwisu:
"wie Pan co, bo kojażę jak Pan mówił że ma Pan przedłużoną gwarancję 2+3 i pakiet serwisowy na 60.000 ale ja w systemie tego nie widzę"
-No jak Pan nie widzie? mam to na 100% kupiłem to razem z samochodem jestem pewny
"no rozumiem, ale ja tego nie mam w systemie więc tego nie mamy. Możemy zrobić oczywiście serwis za który Pan zapłaci"
-Mało mnie to interesuj, proszę robić serwis powtarzam MAM PAKIET SERWISOWY I PRZEDŁUŻONĄ GWARANCJĘ
(w międzyczasie odszukałem dokumenty potwierdzające to (to są tylko dwa świstki kartek nie ma tego w umowie ale mam podbitą przedłuzoną gwarancję oraz pakiet serwisowy...)
wysłałem do serwisu skany tych dokumentów, bardzo zdziwiony Pan zadzwonił i powiedział że zrobią ten serwis.

Pojechałem odebrać samochód i dopytuje co się dalej dzieje itd, Pan powiedział, że przekazał sprawę kierownikowi a koszt serwisu póki co pokryje serwis.

Na obecną chwilę wiem tyle że ktoś tego po prostu nie przekazał gdzieś dalej, nie wpisali i prawdopodobnie serwis dokupi kolejne 3 lata gwarancji w momencie kiedy fabryczna wygaśnie...

Zgłaszałem też dziwną pracę silnika, na zimnym silniku strasznie wali coś w silniku ale w serwisie powiedzieli że to normalne przy zimnym silniku to prawdopodobnie katalizator wydaje takie dźwięki.... dla mnie nie do końca normalne bo wcześniej ten dźwięk nie występował... walka z serwisem VW to walka z wiatrakami.... czego nie zgłaszam to nic nie uznają...
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Przedłużona Gwarancja oraz Pakiet Serwisowy

Post autor: Wachacz »

A czym ty jesteś zaskoczony ? Wszystkich nas to czeka oni mają na wszystko gotową odpowiedź: ten model tak ma,taki urok tego auta,niewłaściwą zmiana biegów,niewłaściwą exploatacja auta itp,itd.Ja już poprzednim vw miałem ciekawą rozmowę w ASO pań "fachowiec"wmawiał mi że w Niemieckich ASO wiedzą mniej niż oni o naprawie VW ???,wychodziło że to Niemcy szkołą się u nich w Polsce ? jeżeli sam zmieniałeś olej I nic nie zmieniane w interwale to komputer tego nie zapisał i liczy normalnie do 30 tys.a czas zależy od stylu jazdy i eksploatacji auta tak ci wyliczył i tyle.Ja też mam dokupione ale tylko gwarancję 2 +3 lata do 100 tys./km.pozdrawiam.
ODPOWIEDZ