Negocjacja ceny

Uwagi i propozycje dotyczące działania t-rocforum.pl, a także inne tematy, tzw. off-topic
enzo
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18
Lokalizacja: Gdańsk

Negocjacja ceny

Post autor: enzo »

Cześć, co myślicie o negocjacji ceny już zamówionego auta w dobie tego całego wirusa, gospodarka dostaje po dupie także może cenę można było by zbić ? Nadmienię że na razie tylko zapłacona zaliczka a niebawem powinien być odbiór :)
VW T- ROC Premium 2.0 TSI 4MOTION DSG 190KM

Zamówiony 30.11.2019 :mrgreen:
Odebrany : oby jak najszybciej 8-)
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Negocjacja ceny

Post autor: btr »

A wyprodukowany już? Bo fabryki stoją, o transporcie nawet nie wspominam. Co innego auta z placu. A tutaj to nie ma czego negocjować, bo auta nie ma i nie wiesz kiedy będzie.
enzo
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Negocjacja ceny

Post autor: enzo »

Niby auto wyprodukowane pod koniec lutego i mówił diler że 4-5 tygodni będzie w salonie czyli już niebawem teoretycznie :) A widzę że w katalogu już jest rabat 10 tyś zł :P
VW T- ROC Premium 2.0 TSI 4MOTION DSG 190KM

Zamówiony 30.11.2019 :mrgreen:
Odebrany : oby jak najszybciej 8-)
Awatar użytkownika
darekrezmer
Posty: 50
Rejestracja: 05 maja 2019, 9:55
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Negocjacja ceny

Post autor: darekrezmer »

zamówienie podpisałeś w sensie Twoja konkretna konfiguracja ? Czy w umowie masz napisane zaliczka czy zadatek ?
T-roc 2.0 TSI DSG 4motion
enzo
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Negocjacja ceny

Post autor: enzo »

Zamówienie podpisałem, zaliczka. Dostałem też info że jak przyjdzie i okaże się że są tańsze to zejdą z ceny ale tylko słownie.
VW T- ROC Premium 2.0 TSI 4MOTION DSG 190KM

Zamówiony 30.11.2019 :mrgreen:
Odebrany : oby jak najszybciej 8-)
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Negocjacja ceny

Post autor: paulr »

Pewnie duzo łatwiej teraz przyjsc i negocjowac. Niz juz podpisana umowe. Jak nie maja sprzedazy i zarobku to jak dla mnie moge nie chciec pozbywac sie juz wypracowanego zysku niestety. Ale to tylko moje zdanie
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Negocjacja ceny

Post autor: rabi »

Przy zaliczce możesz zawsze zrezygnować bez konsekwencji. Oddadzą bez problemu wpłaconą kwotę
lukaszc.89
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2020, 20:12

Re: Negocjacja ceny

Post autor: lukaszc.89 »

Nie wiem jak teraz, w dobie kryzysu ale salony nie są skore do negocjacji ceny.

Ja miałem sytuację, że miałem zamówiony samochód w 2019 roku, z końcem realizacji zamówienia na 2020, żeby samochód był rocznikowo 2020 - miał być odbierany w styczniu, niestety fabryka skończyła 3 tygodnie wcześniej i samochód był w grudniu 2019 a co za tym idzie rok do tyłu. No ale pojechałem do salonu, obejrzeć i ponegocjować cene, bo koniec roku, zmiana rocznika itd.
Otrzymałem propozycje 2500 zł obniżki ceny i nic więcej. Próbowałem by dorzucili komplet zimowek na feldze alu, ale to już było za dużo.
Sytuacja zakończyła się tak, że nie odebrałem tego samochodu - zamawiając kolejny na 2020, który odebrałem końcówka lutego.

Także nie wiem jak się udają negocjacje ale powodzenie.
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Negocjacja ceny

Post autor: baxior »

Po wielu latach powracam do marki VW. Zdecydowałem się na zakup T-Roc 1.5 TSI Premium w czarnej perle. Niestety schodzą jak ciepłe bułeczki z salonów i mój dopiero będzie produkowany. Muszę poczekać na odbiór, najwcześniej do przełomu marca-kwietnia. Tymczasem poczytam sobie o waszych autkach i cierpliwie będę oczekiwał na swoje:)
Ponieważ zawsze kupowałem 2ulatki, ten będzie moim pierwszym nowym, jeśli macie jakieś doświadczenia to poproszę o wskazówki na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego auta w salonie.
Jeśli chodzi o ceny to nie wzrośnie dla klienta, z którym ustalono cenę, sprzedawca zapewnia, że jeśli do czasu odbioru będzie jakaś promocja to mogę negocjować i cena idzie w dół. wpadłem do salonu po swojego t-roca dzień przed podwyżką marży o 2% :)
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Gienek
Posty: 11
Rejestracja: 03 lut 2021, 9:28

Re: Negocjacja ceny

Post autor: Gienek »

Podpisałem umowę na t-roca 7stycznia z rabatem 8tys. teraz dowiaduje się na stronie vw ze rabat na t-roca od 1stycznia wynosi13tys. I co z tym fantem teraz zrobić?
ODPOWIEDZ