Leasing Easy Drive - zakończenie

Uwagi i propozycje dotyczące działania t-rocforum.pl, a także inne tematy, tzw. off-topic
Kwizz
Posty: 14
Rejestracja: 01 gru 2018, 14:17

Leasing Easy Drive - zakończenie

Post autor: Kwizz »

Czy ktoś zakańczał już umowę w ramach leasingu Easy Drive (z wysoką wartością wykupu)? Mój leasing kończy się w marcu i zastanawiają mnie 2 rzeczy:

1. Ostatnia rata płatna jest w lutym. Czyli samochód zdaję na koniec marca?
2. Ubezpieczenie samochodu mam do 10 marca. Jeżeli będę go zdawał na koniec miesiąca to muszę je wykupić. Czy jest szansa na zwrot kwoty ubezpieczenia albo wcześniejszy zwrot pojazdu bez konieczności wykupu ubezpieczenia?

Niestety - salon dealerski nie jest mi w stanie odpowiedzieć na pytania a z Volkswagen Leasing nie mogę się skontaktować. Czy ma ktoś z forumowiczów jakieś doświadczenia w tym temacie?
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Leasing Easy Drive - zakończenie

Post autor: morfeusz747 »

Czy kończył ktoś niedawno ten sposób finansowania? Jak wygląda to w praktyce?
Znajomemu kończy się w ten sposób Skoda i sam diler jest chętny odkupić auto :D
mskrapi1980
Posty: 67
Rejestracja: 21 kwie 2021, 21:16

Re: Leasing Easy Drive - zakończenie

Post autor: mskrapi1980 »

morfeusz747 pisze: 04 lis 2022, 14:14 Czy kończył ktoś niedawno ten sposób finansowania? Jak wygląda to w praktyce?
Znajomemu kończy się w ten sposób Skoda i sam diler jest chętny odkupić auto :D
Miałem taką akcję z Fabią małżonki. Dealer bardzo chętnie chciał odkupić auto. Bardziej opłacało się wykupić samemu i sprzedać na wolnym rynku 15tyś drożej
1.5 DSG + pakiety
c3c
Posty: 66
Rejestracja: 06 cze 2022, 23:22

Re: Leasing Easy Drive - zakończenie

Post autor: c3c »

Wiadomo, że dealer nie działa w tym wypadku charytatywnie, a chce coś na takie transakcji zarobić. Z tego, co zdążyłem zauważyć, to cena proponowana przez dealera jest o około 10-15 tys. PLN niższa od ceny rynkowej. Oczywiście zależy to od ogólnej wartości samochodu. Przyjąłbym zatem, że wykupując samochód na własną rękę możemy przy sprzedaży otrzymać około 15-20% więcej.

Nie jest to jednak tak jednoznaczne, bo dealerowi jest łatwiej sprzedać auto za wyższą kwotę (większe zaufanie w oczach nabywcy). Kolejna sprawa, to kwestia sfinansowania wykupu - jeśli mamy kasę, to OK, jeśli nie mamy, to dochodzą nam koszty ewentualnego kredytowania wykupu. Następna kwestia to ubezpieczenie. Najczęściej z końcem finansowania kończy się nam ubezpieczenie, które w momencie wykupu należałoby przedłużyć. Oczywiście po odsprzedaży dostaniemy zwrot od ubezpieczyciela. Nie wiemy jednak, czy uda nam się sprzedać samochód w tydzień, czy kwartał. Jeśli już mowa o czasie pomiędzy odkupieniem samochodu a jego sprzedażą, to jeżeli finansowanie kończy nam się pod koniec roku kalendarzowego, to istnieje pewne ryzyko, że sprzedamy samochód dopiero w kolejnym roku, a to już będzie w oczach potencjalnego nabywcy samochód o rok starszy, a tym samym wart mniej. Idąc dalej, w przypadku kiedy nasze auto cierpi na pewne niedoskonałości, będziemy najczęściej musieli z tego powodu obniżyć nieco cenę, podczas kiedy dealer we własnym zakresie i korzystając ze swojego warsztatu (a tym samym ponosząc mniejsze koszty) może doprowadzić samochód do lepszego stanu technicznego, czy wizualnego. No i na koniec, dealer ma w handlu zdecydowanie większe doświadczenie od 90% zwykłych zjadaczy chleba, co gwarantuje mu szybszą i bardziej intratną transakcję. Wartością dodaną może być również pomoc dealera w zorganizowaniu finansowania na zakup samochodu używanego, co też może przekonać kupującego do nabycia auta nieco drożej, ale z bardziej zaufanego źródła.

Reasumując: jeśli znajomy chce mieć temat z głowy, niech sprzeda dealerowi, jeśli chce zarobić więcej i gotów jest podjąć ryzyko, to może przy odrobinie szczęścia wyjść na tym znacznie lepiej. Jeżeli natomiast nie wszystko pójdzie po jego myśli, to zapewne też dostanie więcej, ale nie 10-15k, a załóżmy 2-3 tysiące PLN. Czy warto sobie brać na garb za tę kwotę nieco więcej zmartwień - niech odpowie sobie sam ;)
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Leasing Easy Drive - zakończenie

Post autor: morfeusz747 »

Dzięki za cenne uwagi.
Rozumiem, że przed wcześniej, przed zakończeniem finansowania w Easy Drive można sprzedać auto i spłacić wcześniej samochód? W umowie widziałem tylko koszt 100zł za taki manewr.
Nie chce czekać do 2024, bo potrzebuje poprostu większe auto ;)
peter766
Posty: 5
Rejestracja: 05 gru 2023, 9:14

Re: Leasing Easy Drive - zakończenie

Post autor: peter766 »

co do zdania samochodu, zazwyczaj jest tak, ze samochod oddajesz na koniec okresu leasingu. skoro mowisz, ze umowa konczy sie w marcu, to raczej w marcu bedziesz go zwracac. 👍 jesli chodzi o ubezpieczenie, to faktycznie, musisz miec wazne ubezpieczenie do momentu zwrotu auta. 🚗 w przypadku zwrotu na koniec marca, ubezpieczenie powinno byc wazne do tego czasu. co do zwrotu kosztow ubezpieczenia, to zalezy od twojej polisy. najlepiej sprawdzic w warunkach ubezpieczenia lub skontaktowac sie z ubezpieczycielem. a jesli chodzi o wczesniejszy zwrot auta bez koniecznosci wykupu ubezpieczenia, to tez zalezy od warunkow umowy leasingowej. czasami sa mozliwosci wczesniejszego zwrotu, ale moga byc z tym zwiazane dodatkowe koszty. :( rozumiem, ze masz problem ze skontaktowaniem sie z Volkswagen Leasing. moze sproboj przez ich strone internetowa albo social media? czasami przez te kanaly latwiej cos zalatwic. jesli chodzi o doswiadczenia innych uzytkownikow, to moze ktos jeszcze sie wypowie. ja niestety nie mialem doswiadczenia z Easy Drive, ale mam nadzieje, ze moje odpowiedzi troche ci pomogly. trzymam kciuki, zeby wszystko poszlo gladko! 👍🙂
ODPOWIEDZ