Czas oczekiwania na odbiór T-crossa z salonu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Holdeno61
Posty: 13
Rejestracja: 28 sty 2022, 23:52

Re: Czas oczekiwania na odbiór T-crossa z salonu

Post autor: Holdeno61 »

Zamawiając, zastanawiałem się - T Cross czy Toyota Corolla... Gdybym wybrał Corollę już miesiąc temu bym ją miał. A tak dealer wprowadził mnie w błąd podając kilkanaście dni temu termin odbioru na 30-31.05. Sprzedałem więc swoje auto 27.05 i...nie mam czym jeździć. A tak swoją drogą jeszcze nie wiadomo kiedy dostawa. Nie mogą jeszcze skompletować całego składu pociągu do wysłania z Emden. Tak więc w chwili obecnej czas dostawy z Emden do Poznania 14-18 dni to fikcja !! Trzeba być przygotowanym na conajmniej 1 miesiąc!!
Holdeno61
Posty: 13
Rejestracja: 28 sty 2022, 23:52

Re: Czas oczekiwania na odbiór T-crossa z salonu

Post autor: Holdeno61 »

Juszub pisze: 08 sty 2022, 23:35 Hej, dziś zamowiłam gablotę 😁 Wpisane, że auto ma być do odbioru najpóźniej 15 maja.
Zamówiona wersja Style, kolor Silver, silnik 1.0 110 km, manual, pakiet black i beatsy 🎶 😊
Czy odebrałaś już swoją gablotę?
Holdeno61
Posty: 13
Rejestracja: 28 sty 2022, 23:52

Re: Czas oczekiwania na odbiór T-crossa z salonu

Post autor: Holdeno61 »

No i co ?? Moje auto dopiero wczoraj 09.06. wyruszyło koleją z Emden do Poznania. Zapewne ok. 20.06. będzie w salonie. Niesamowite... Transport od momentu naładowania w Pampelunie 29.04. do dotarcia do salonu to niemal 2 miesiące !
Nie wiem co o tym sądzić...
Holdeno61
Posty: 13
Rejestracja: 28 sty 2022, 23:52

Re: Czas oczekiwania na odbiór T-crossa z salonu

Post autor: Holdeno61 »

Uff... Auto wczoraj dotarło do Poznania. W salonie ma być 17.06...
KSlawin
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2022, 17:41

Re: Czas oczekiwania na odbiór T-crossa z salonu

Post autor: KSlawin »

Auto zamówione pod koniec lipca.
Info z salonu, że produkcja rozpocznie się w połowie listopada.
Przy dobrych wiatrach, odbiór jeszcze w tym roku.
b.waski
Posty: 3
Rejestracja: 07 paź 2022, 13:02

Re: Czas oczekiwania na odbiór T-crossa z salonu

Post autor: b.waski »

Przestrzegam przed Dealerem Plichta w Trójmieście. Autko zamówione w marcu z realizacją w połowie maja i do tej pory ugrzęzło gdzieś w Niemczech. Prawie zero informacji od sprzedającego na temat opóźnienia. Próba rozmowy z niemieckim supportem skończyła się odesłaniem do Dealera, który dalej milczy. Na zapytania emailowe Niemcy też nie odpowiadają, więc kółko sie zamyka - milczący Sprzedawca jedynym źródłem informacji. Das Auto - śmiechu warte, a Plichta to żenada.
lajosz
Posty: 82
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Czas oczekiwania na odbiór T-crossa z salonu

Post autor: lajosz »

b.waski pisze: 07 paź 2022, 13:09 Próba rozmowy z niemieckim supportem skończyła się odesłaniem do Dealera, który dalej milczy. Na zapytania emailowe Niemcy też nie odpowiadają, więc kółko sie zamyka - milczący Sprzedawca jedynym źródłem informacji. Das Auto - śmiechu warte, a Plichta to żenada.
To i tak dobrze, że ktoś tam w tych Niemczech w ogóle odebrał telefon.
Ja próbuje się dodzwonić na oficjalną infolinię Volkswagena, to ... WYBRANY NUMER JEST NIEDOSTĘPNY .
OK, piszę na maila i ..... nikt nie odpowiada.
Dzwonię do salonu w którym kupiłem samochód i ... natychmiast ktoś odbiera telefon, ale .... na zadane przeze mnie pytanie nie odpowiedzą tylko kierują na oficjalną infolinię.

DAS AUTO :lol:
b.waski
Posty: 3
Rejestracja: 07 paź 2022, 13:02

Re: Czas oczekiwania na odbiór T-crossa z salonu

Post autor: b.waski »

Akurat byłem w Hamburgu, więc łaski nie zrobili, choć byli zdziwieni że w temacie dostawy z Polski dzwonię. Z innych krajów, nawet unijnych połączenie nie jest realizowane.
c3c
Posty: 66
Rejestracja: 06 cze 2022, 23:22

Re: Czas oczekiwania na odbiór T-crossa z salonu

Post autor: c3c »

b.waski pisze: 07 paź 2022, 13:09 Przestrzegam przed Dealerem Plichta w Trójmieście. Autko zamówione w marcu z realizacją w połowie maja i do tej pory ugrzęzło gdzieś w Niemczech. Prawie zero informacji od sprzedającego na temat opóźnienia. Próba rozmowy z niemieckim supportem skończyła się odesłaniem do Dealera, który dalej milczy. Na zapytania emailowe Niemcy też nie odpowiadają, więc kółko sie zamyka - milczący Sprzedawca jedynym źródłem informacji. Das Auto - śmiechu warte, a Plichta to żenada.
Ja mam z goła odmienne doświadczenia z salonami Plichta w Trójmieście, a dokładniej w Gdyni. Zamówiłem u nich już drugi samochód i jestem bardzo zadowolony zarówno z obsługi przedsprzedażowej, jak i z późniejszych kontaktów (serwisy, ewentualne naprawy itd.). Zamówiony pod koniec kwietnia T-Roc czeka już na odbiór w dniu jutrzejszym - raptem dwa dni opóźnienia w stosunku do przewidywanej w dniu zamówienia daty odbioru, a gdybym płacił gotówką, a nie leasingował, to mógłbym odebrać samochód nawet kilka dni wcześniej :)

Jeśli zaś chodzi o kontakt w sprawie opóźnienia, to niespecjalnie rozumiem bezpośredni kontakt telefoniczny i mailowy z Niemcami. Stroną dla klienta w Polsce jest dealer i to on powinien odpowiadać na wszelkie pytania. Do Niemiec można ewentualnie wnieść oficjalną skargę na niego, jeśli oczywiście nie wywiązuje się z umowy. Ciśnij dealera do skutku. Handlowiec, który mnie obsługuje za każdym razem był w stanie udzielić rzeczowej odpowiedzi na powtarzające się pytania o termin rozpoczęcia produkcji, jej zakończenia oraz termin dostawy. Pełna profeska :)

Z ciekawości zapytam, który to salon tak leci sobie w kulki?
b.waski
Posty: 3
Rejestracja: 07 paź 2022, 13:02

Re: Czas oczekiwania na odbiór T-crossa z salonu

Post autor: b.waski »

Nie zmienię zdania o trójmiejskiej Plichcie. 5 lat temu zrobiono mnie w trąbę ze Skodą, a teraz wygląda na to że sytuacja się powtarza. Co do serwisu to Gdynia też się nie sprawdziła i uciekłem z tamtąd po drugim przeglądzie, nie mogę za to narzekać na Gdańsk ul. Grunwaldzka. Owszem stroną jest nasz Dealer, ale skoro on milczy, a nawet jest zdiwiony, ża ja usiłuję się czegoś dowiedzieć, to jakie sobie wystawia świadectwo. Kontakt z Niemcami ograniczony do minimum, a jak usłyszeli na infolinii, że sprawa dotyczy zamówienia z Polski, to odesłali mnie właśnie do milczącego już Dealera. Rozmawiałem z Niemcem, niedawno odbierającym swojego T-Cross'a i potwierdził, iż taka sytuacja u nich jest niemożliwa. Też miał opóźnienie, ale był na bieżąco informowany o statusie zamówienia. Chyba poproszę Tuska o interwenję, skoro ma tam takie koneksje.
ODPOWIEDZ