filtr paliwa

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
zurit
Posty: 23
Rejestracja: 01 paź 2021, 21:49

filtr paliwa

Post autor: zurit »

Czy w silniku 1.0 / 95 km wymienia się filtr paliwa ?
Ciekaw jestem Waszych opinii.
lajosz
Posty: 89
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: filtr paliwa

Post autor: lajosz »

Filtr paliwa nie znajduje się w silniku.

Tak, można wymienić filtr paliwa jeśli to konieczne, ale również profilaktycznie co ileś lat lub ilość przejechanych kilometrów.
Czasami jest to konieczne nawet w nowych autach, bo jeśli nalejesz paliwa z wodą, to .... filtr wodę odseparuje, ale jeśli będzie jej dużo, to skutecznie przytka filtr.

Poniżej link gdzie pokazano jak wymienić filtr paliwa w VW Polo, ale .... T-Cross , to po prostu VW Polo, tyle że nieco dłuższy i nieco wyższy.
https://www.youtube.com/watch?v=S2CnIZrKuvc
zurit
Posty: 23
Rejestracja: 01 paź 2021, 21:49

Re: filtr paliwa

Post autor: zurit »

No właśnie, w ASO, w którym serwisuje samochód (Koszalin) powiedzieli, że tego filtra się nie wymienia w ramach okresowych przeglądów.
Bardzo mnie to zdziwiło.
Powiedzieli również, że jeśli się uprę to wymiana polega na wymianie całej pompy paliwowej, w której ten filtr się znajduje (koszt ok. 2 tys. zł)
Dziwne - tani element, który w poprzednim aucie wymieniałem co rok. Nie wierzę, że po kilku latach jeżdżenia nawet na najlepszym paliwie taki filtr się nie zabrudzi.
Ciekaw byłem co mówią w Waszych serwisach.
zurit
Posty: 23
Rejestracja: 01 paź 2021, 21:49

Re: filtr paliwa

Post autor: zurit »

chciałbym odświeżyć temat,
czy spotkaliście się w Waszych t-crossach z okresową wymianą filtra paliwa ?
lajosz
Posty: 89
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: filtr paliwa

Post autor: lajosz »

Ciekawa sprawa z tym filtrem.

Otóż na stronie polskiego producenta filtrów wszelakich (FILTRON) jest informacja, że w filtr paliwa jest częścią wymienną TYLKO w niektórych rocznikach (lub roczniku) czyli że jest do niego dostęp.
Natomiast w większości roczników T-Crossa opisany jest jako .... część NIEWYMIENNA.

Gdzieś na necie znalazłem info, że rzeczywiście .... ten filtr jest zintegrowany z pompą paliwa i jest wewnątrz silnika.
Pokazane to nawet zostało, czyli ten wewnętrzny filtr i .... on jest na tyle duży , że moim zdaniem rzeczywiście powinien starczyć na dłuuugo.

Mimo wszystko, taki filtr powinien być (moim zdaniem) gdzieś na zewnątrz.
marcin255
Posty: 495
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: filtr paliwa

Post autor: marcin255 »

To nie jest typowy filtr, to raczej takie sitko filtrujący większe paprochy. Ciekawe czy nie ma następnego w pompie wysokiego ciśnienia.
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
Masterjam
Posty: 63
Rejestracja: 28 gru 2019, 13:16

Re: filtr paliwa

Post autor: Masterjam »

W moim roczniku 2019 , jest w zbiorniku paliwa z pompą.
Załączniki
Screenshot_11.jpg
Screenshot_11.jpg (99.02 KiB) Przejrzano 830 razy
ODPOWIEDZ