Pełnowymiarowe koło zapasowe ... takie info ... może się przyda

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
lajosz
Posty: 82
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Pełnowymiarowe koło zapasowe ... takie info ... może się przyda

Post autor: lajosz »

Jak kupowałem T-Crossa, to przed kupnem zapytałem w salonie, czy zmieści się tam pełnowymiarowe koło zapasowe.
Zapewniano mnie, że absolutnie nie, czyli albo TYLKO dojazdówka, albo zestaw naprawczy, albo ... pełnowymiarowe też, tyle że podłoga w bagażniku nie będzie mogła być w dolnym położeniu (a są dwa, dolne i górne) tylko w górnym i że owszem ... da się, ale ograniczy to przestrzeń bagażową.
Auto (celowo) było kupione w najniższej możliwej wersji, ale ... z automatem (wersja Life)
Opony w nim założone, to 205/60 R16, a w miejscu na koło zapasowe był zestaw naprawczy.

OK, skoro w salonie stwierdzili (kilku mówiło to samo) , że nie zmieści się tam pełnowymiarowe koło bez utraty miejsca, to ... dlaczego miałem nie wierzyć ?

Jednak wczoraj kupiłem zestaw 4 felg + opony do nich o wymiarach jak wyżej, tyle że zimowe.

Z ciekawości sprawdziłem, czy rzeczywiście jak włożę tam pełnowymiarowe koło, to nie da się opuścić podłogi w dolne położenie i ..... OCZYWIŚCIE SIĘ DA , czyli .... spokojnie wchodzi tam pełnowymiarówka 205/60 R16, do wewnątrz felgi jeszcze podnośnik + klucz do kół + cały zestaw naprawczy + gaśnica która była dołączona przy kupnie, a podłoga przy tym wszystkim bez problemów w dolnym położeniu.

To tak dla informacji, bo może ktoś miał dylemat czy kupować pełnowymiarowe koło zapasowe i czy się zmieści.
Galux20
Posty: 413
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Pełnowymiarowe koło zapasowe ... takie info ... może się przyda

Post autor: Galux20 »

Dzięki za info.
Właśnie wybieram auto.
Zastanawialiśmy się nad dojazdową.
I raczej zrezygnujemy.
1.5 DSG 6,0 spalanie
ODPOWIEDZ