Kamera cofania

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
wicher
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2022, 13:39

Kamera cofania

Post autor: wicher »

Witam, jak w temacie, czy zakładał/dokładał ktoś oryginalną kamerkę cofania w znaczku klapy?, lub ma jakieś doświadczenia w tym temacie?proszę o opinie.
lajosz
Posty: 82
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Kamera cofania

Post autor: lajosz »

Jak kupowałem auto (w połowie zeszłego roku) , to było bez kamery cofania, ale .... zapytałem czy można zamontować oryginalną i odpowiedzieli, że tak, ale koszt to około 4500zł w serwisie Volkswagena, a tylko tam można ją założyć w okresie gwarancyjnym bez utraty gwarancji.

Natomiast oczywiście można zamontować (oryginalną kamerkę cofania) we własnym zakresie i wtedy zakup nowych części to koszt około 2600zł + koszt montażu w zależności gdzie się będzie zakładało.

Zapewne i tak sobie taką kamerkę zamontuję, ale .... poczekam aż gwarancja minie, albo .... przestanie mi przeszkadzać jej brak :)
wicher
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2022, 13:39

Re: Kamera cofania

Post autor: wicher »

Dzięki za odpowiedź, ja mam zamiar doposażyć się w taką kamerkę.W lutym (bo takie są terminy), pewna firma oferuje montaż kamery z liniami ruchomymi, koszt 1800 z montażem, lub z liniami statecznymi cena 1200, chyba warto?
lajosz
Posty: 82
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Kamera cofania

Post autor: lajosz »

Zapytaj tylko, czy to będzie tak działać, że będziesz widział wszystko na wbudowanym wyświetlaczu i z tego wyświetlacza będzie można to obsługiwać, bo jeśli nie, to .... moim zdaniem, pomimo niskiej ceny .... nie warto.
wicher
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2022, 13:39

Re: Kamera cofania

Post autor: wicher »

Tak, się też stanie, jak zamontują to napiszę jak działa :roll:
wicher
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2022, 13:39

Re: Kamera cofania

Post autor: wicher »

Kamerka zamontowana , śmiga okey, wszystko działa asystent wyjazdu również, kamerkę można wyłączyć na wyświetlaczu klikając na ikonkę kamery.Usługę wykonała firma ELDAR koło Kalwarii Zebrzydowskiej , super fachowiec , polecam. :P
lajosz
Posty: 82
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Kamera cofania

Post autor: lajosz »

Wstawisz tu jakiś filmik (albo chociaż zdjęcia) jak to wygląda ?

Pytam, bo możliwe iż ktoś (może ja) zdecyduje się na montaż.


Co to jest asystent wyjazdu ?
wicher
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2022, 13:39

Re: Kamera cofania

Post autor: wicher »

Asystent wyjazdu to widok auta na ekranie wraz z rozrysowanymi czujkami parkowania, i obraz pokazuje do która czujka ma jaką odległość do przeszkody, zdjęcia wrzucę , spoko.
lajosz
Posty: 82
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Kamera cofania

Post autor: lajosz »

wicher pisze: 28 sty 2023, 14:58 Asystent wyjazdu to widok auta na ekranie wraz z rozrysowanymi czujkami parkowania, i obraz pokazuje do która czujka ma jaką odległość do przeszkody
... aaaaa , to to mam :) , ale szczerze pisząc, NIGDY z tego nie korzystam :))
Po prostu nie patrzę na ekran a w lusterka i słucham tych piszczałek :)

Niemniej jednak kamera cofania w tym akurat samochodzie BARDZO by się przydała, bo ma bardzo szeroki słupek który sporo zasłania.
wicher
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2022, 13:39

Re: Kamera cofania

Post autor: wicher »

No tak samo jest z kamerką mam, przynajmniej na początku, i tak człowiek przy cofaniu patrzy w lusterka i głowę obróci też, takie przyzwyczajenie, ciężko zaufać tej elektronice :oops:
ODPOWIEDZ