Facelifting VW T-Cross 2023

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
lajosz
Posty: 89
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Facelifting VW T-Cross 2023

Post autor: lajosz »

chris pisze: 05 paź 2023, 18:33 A co do braku nowości to właśnie na rynek wjechał nowy VW Tiguan 3 i nie mów mi tylko, że jest on za mało innowacyjny ;)
Nie powiem :) .... napiszę :)

Jest mało innowacyjny, a przynajmniej ja nic nadzwyczajnego tam nie widzę.
No chyba że za "innowację" uznać ten brzydki wystający na pół samochodu tablet na środku i równie "piękną" i "potrzebną" choinkę na drzwiach i w desce rozdzielczej, ale .... nawet to już od dawna jest w innych markach.
Oczywiście samochód mi się podoba jako bryła, ale .... do innowacyjności to mu BARDZO, BARDZO daleko.

chris pisze: 05 paź 2023, 18:33 Chińska motoryzacja w Europie jeszcze bardzo długo będzie egzotyką i nikt o zdrowych zmysłach nie kupi samochodu, który nie zapewnia bezpieczeństwa na poziomie zbliżonym do aut europejskich bez dobrze rozwiniętej sieci serwisowej o dostępności częsci nie wspominając
No to ponownie przypomnę, jak startowali Chińczycy ze swoimi smartfonami.
Sieć serwisowa, a nawet salony firmowe, po prostu NIE ISTNIAŁY.
Ceny były natomiast takie, że po prostu w/w rzeczy NIE MIAŁY ŻADNEGO ZNACZENIA, bo ich produkty, choć oczywiści odbiegające jeszcze pod wieloma względami od takiego Apple-a czy Samsunga, to jednak działały i wyglądały CAŁKIEM PRZYWOZICIE, szczególnie biorąc pod uwagę cenę.
Dzisiaj WSZYSCY wiedzą co to Xiaomi czy inne chińskie marki produkujące telefony.

TO SAMO będzie z chińskimi autami.
Inaczej pisząc, jeśli Chińczycy wejdą do Europy z cenami o połowę lub więcej niższymi (a tak będzie) za swoje auta, które już teraz wyglądają i działają całkiem przyzwoicie, to historia sukcesu smartfonowego, ale dotycząca aut się powtórzy.

chris pisze: 05 paź 2023, 18:33 Wracając do nowego T-Cross po FL to nie uważam żeby zmiany, które w nim wprowadzono miały za zadanie cięcie kosztów produkcji.
Nowa miękka deska rozdzielcza czy reflektory matrycowe z przodu i nowe światła z tyłu wraz z listwą ledową to raczej dla producenta wyższe koszty produkcji ;)
Poczytaj o tym.
Ot chociażby w linku który podałeś (T-Cross) ktoś z komentujących napisał, że tylne podłokietniki są .... TWARDE, przednie drzwi UWAGA .... NIE MAJĄ uszczelek i rzeczywiście ... widać to, a antena to już nie tzw. "rekin" , a zwykły drut.
Podejrzewam, że takich "nowinek" jest znacznie więcej, tyle że ich nie widać gołym okiem.
Nie wiem ... być może mam jakieś dziwne postrzeganie tzw. liftingu, ale .... jak dla mnie powinien polegać na POPRAWIENIU tego co można poprawić jednocześnie NIE RUSZAJĄC tego co było OK.
Tu tak nie jest po prostu.
Masterjam
Posty: 63
Rejestracja: 28 gru 2019, 13:16

Re: Facelifting VW T-Cross 2023

Post autor: Masterjam »

lajosz pisze: 05 paź 2023, 20:23


No chyba że za "innowację" uznać ten brzydki wystający na pół samochodu tablet na środku i równie "piękną" i "potrzebną" choinkę na drzwiach i w desce rozdzielczej,
Na szczęście ten ekran to najwyższa opcja, jest mniejszy wyglądający bardziej spójnie, A podświetlenie deski można pominąć
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Facelifting VW T-Cross 2023

Post autor: chris »

lajosz pisze: 05 paź 2023, 20:23
Poczytaj o tym.
Ot chociażby w linku który podałeś (T-Cross) ktoś z komentujących napisał, że tylne podłokietniki są .... TWARDE, przednie drzwi UWAGA .... NIE MAJĄ uszczelek i rzeczywiście ... widać to, a antena to już nie tzw. "rekin" , a zwykły drut.
No to bardzo ciekawe co piszesz Kolego :roll:
Jaki tępy "rusek" pisze bzdury w komentarzach a Ty w to wierzysz :shock:
Chyba jaja sobie robisz :roll:
Ja tam widzę i uszczelki w przednich drzwiach w dodatku podwójne i nową antenę typu rekin :D
https://youtu.be/-O0-zknVx-w?si=wQWbHAbQxvjF3JwL&t=671

https://youtu.be/xVz3YRDMEeY?si=C5o3TQ6e71YSCjeW&t=147

Co do chińskiej motoryzacj to porównujesz wyprodukowanie telefonu do produkcji nowego modelu samochodu :oops:
Na dzień dzisiejszy chińska motoryzacja w Europie nie istnieje i tego się trzymajmy a gdybanie w stylu co by było gdyby "babcia miała wąsy"
jest wręcz śmieszne i niedorzeczne z Twojej strony :?
Co by nie powiedzieć o grupie VAG to Niemcy jeszcze bardzo długo będą mocnym graczem na rynku motoryzacyjnym w Europie
czy to się komuś podoba czy nie.
Co do nowego Tiguana i innowacji w nim zastosowanych :?
Rzeczywiście nie ma oczym gadać bo przecież to auto
tak jak i inne nowe ze znaczkiem VW to wg. Ciebie pewnie też totalna padaka i niemieckie dziadostwo :D :D :D
Ale Panie Chińczycy to mają dopiero bajery ,fury ,skóry i komóry :roll:
Ostatnio zmieniony 06 paź 2023, 18:46 przez chris, łącznie zmieniany 3 razy.
lajosz
Posty: 89
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Facelifting VW T-Cross 2023

Post autor: lajosz »

@chris

Kolego, wydawało mi się, że forum (z definicji przecież) jest miejscem wymiany poglądów.

Nie ma obowiązku zgadzania się z treścią komentarzy, ale wycieczki ad personam uważam za najniższą formę dyskursu.

Inaczej pisząc, ja piszę o SWOICH odczuciach i obserwacjach odnośnie tematu (tu nowy T-Cross) ... a Ty o swoich, ale ... do głowy by mi nie przyszło żeby pisać iż ktoś jest śmieszny czy niedorzeczny.
Po prostu ma inny pogląd na sprawę.

Co do "tępego" ruska, .... no sorry, ale ... to również (moim zdaniem) niezbyt sensowna wypowiedź, bo po pierwsze nie znasz człowieka, po drugie .. co z tego że pisze po rosyjsku ? ... przecież językiem rosyjskim posługują się nie tylko Rosjanie, tak samo jak angielskim nie tylko Anglicy ... no i w ogóle co ma do tematu narodowość ?

Koś napisał pod filmikiem o swoich obserwacjach .... skąd wiesz czy nie widział NA ŻYWO tego samochodu ? ... i że nie posiada takiego z przed liftingu ?
chris pisze: 06 paź 2023, 18:20Co by nie powiedzieć o grupie VAG to Niemcy jeszcze bardzo długo będą mocnym graczem na rynku motoryzacyjnym w Europie
czy to się komuś podoba czy nie.
No i widzisz ... to jest TWOJA opinia .

Moja jest taka, że jeśli Niemcy nadal będą "ratować planetę" , to .... będzie jak z Nokią .... czyli ZNIKNĄ z rynku motoryzacyjnego na własne życzenie.

Generalnie ... sorry, ale Twój post jest .... no niezbyt kulturalny.
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Facelifting VW T-Cross 2023

Post autor: chris »

U Niemców są już ceny i konfigurator :)
https://www.volkswagen.de/de/modelle/de ... cross.html
Silnik 1.0 TSI znowu ma 115KM ;)
https://www.volkswagen.de/de/konfigurat ... =buildable
Co do kolorów to może być ale szału nie ma :?
https://www.volkswagen.de/de/konfigurat ... AK-MKSUKA1
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Facelifting VW T-Cross 2023

Post autor: Galux20 »

Silniki po staremu?.doszła jakaś mild hybrid?
1.5 DSG 6,0 spalanie
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Facelifting VW T-Cross 2023

Post autor: chris »

Po staremu czyli 1.0 TSI 95KM i 115KM oraz 1.5 TSI 150KM ale już ten poprawiony czyli EVO2 8-)
https://youtu.be/dSOeDF-frnQ?si=1NGOim3m3ixe2IwB&t=405
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Facelifting VW T-Cross 2023

Post autor: chris »

pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Facelifting VW T-Cross 2023

Post autor: pshemus »

Tak przeglądam sobie konfigurator nowego T-crossa (ojciec rozważa zakup) i nie widzę w ogóle opcji montażu haka. W starej wersji był.
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Facelifting VW T-Cross 2023

Post autor: chris »

Z pewnością jest taka możliwość skoro w wersji przed FL hak był dostępny.
Podejrzewam, że nowy konfigurator jest na razie niekompletny bo nie można w nim nawet domówić głupiej maty do bagażnika :?
Trzeba by dopytać dealera VW w tym temacie ;)
ODPOWIEDZ