Zagłówki regulowene przód/tył

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
lajosz
Posty: 89
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Zagłówki regulowene przód/tył

Post autor: lajosz »

Witam szanowne grono.

Jak wiadomo, w T Cross-ie zagłówki są regulowane tylko w dół i w górę.

Czy w ogóle można gdzieś kupić jakieś pasujące do T-Crossa zagłówki które miałyby regulację również do przodu i do tyłu ?

Chodzi mi o to, że jak dla mnie ... zagłówek wystaje za bardzo do przodu i nie da się go cofnąć do tyłu.
Wystarczyłoby cofnąć o 2-3 centymetry i już byłoby zupełnie inaczej, czyli (jak dla mnie) lepiej.

Można coś takiego gdzieś kupić ?
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Zagłówki regulowene przód/tył

Post autor: pshemus »

Szukałem do T-Roca i nie znalazłem, więc do T-crossa też pewnie będzie cięzko. W ogóle teraz większość aut nie ma takiej regulacji, chyba że jakieś wyższe segmenty. W VW widziałem takie w starszym Tiguanie tylko.
Nie wiem czy to kwestia ceny czy bezpieczeństwa. Te w wyższych klasach mają tam jakieś dodatkowe zabezpieczenie do ochrony głowy i są podpięte do elektroniki, prostych z mechaniczną regulacją chyba nie ma.
lajosz
Posty: 89
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Zagłówki regulowene przód/tył

Post autor: lajosz »

@pshemus

Dziękuję za odpowiedź i za zainteresowanie się tematem.

Chyba jedynym wyjściem będzie kupić ... normalny zagłówek, obciąć połowę gąbki i ponownie obszyć tkaniną.
lajosz
Posty: 89
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Zagłówki regulowene przód/tył

Post autor: lajosz »

.... a może inaczej ?

Wie ktoś może, czy z innego auta grupy VAG można wstawić jakiś cieńszy zagłówek (jeśli istnieje) do T-Crossa ?
ODPOWIEDZ