Deaktywacja start stop, wyjęcie panelu z guzikiem

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
asthor
Posty: 5
Rejestracja: 09 sty 2024, 15:41

Deaktywacja start stop, wyjęcie panelu z guzikiem

Post autor: asthor »

Witam, z racji że systemu start stop nie mogę wyłączyć poprzez kodowanie (od któregoś rocznika jest to jeszcze niemożliwe ponoć, chyba że za jakiś czas ktoś tego dokona i opisze na jakimś forum, niestety rózne procedury kodowania nic nie dały...) postanowiłem na znanym portalu od majfriendów kupić przejściówkę którą wpina się pomiędzy guzik start stop i dalszą wiązkę kabelków, instalacja jest prosta, moduł zamienia sygnał i go zapamiętuję tak że za każdym razem start stop sam się wyłącza bez klikania guzika. Czy może ktoś mi podpowiedzieć jak ten panel od guzika start stop wyciągnąć tak aby nic nie zniszczyć?? Czy ktoś już to robił??

pozdrawiam
lajosz
Posty: 89
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Deaktywacja start stop, wyjęcie panelu z guzikiem

Post autor: lajosz »

Gdzieś czytałem, że w nowszych rocznikach można wyłączyć przez kodowanie, ale że czasami (jak piszesz) żadne kodowanie nie pomaga jeśli UWAGA chcesz WYŁĄCZYĆ Start-Stop.
Natomiast można (i to zazwyczaj działa) poprzez kodowanie ... odwrócić działanie Start-Stop, czyli przycisk zamiast wyłączać Start-Stop, będzie go włączał.
Inaczej pisząc, jak uruchamiasz samochód, to domyślnie Start-Stop będzie WYŁĄCZONY, ale jak przyciśniesz przycisk, to się włączy i będzie aktywny tak długo jak ponownie nie przyciśniesz przycisku lub nie wyłączysz silnika.

Jeśli o konkrety chodzi, to gdzieś na YT widziałem (rok temu) jakiś filmik, gdzie w T-Cross-ie z 2021 roku, za pomocą OBDeleven ktoś bez problemu odwrócił działanie przycisku Start-Stop.
asthor
Posty: 5
Rejestracja: 09 sty 2024, 15:41

Re: Deaktywacja start stop, wyjęcie panelu z guzikiem

Post autor: asthor »

Szukam i szukam i nie mogę nic znaleźć o tym odwróceniu działania guzika star-stop. Te wszystkie numery z YT działają do 2019r, na mojego z 2023 nic nie działa, natomiast myślę że kabelek od majfriendów zadziała, czekam tylko na ciepłe dni...
lajosz
Posty: 89
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Deaktywacja start stop, wyjęcie panelu z guzikiem

Post autor: lajosz »

asthor pisze: 14 sty 2024, 11:01 Szukam i szukam i nie mogę nic znaleźć o tym odwróceniu działania guzika star-stop. Te wszystkie numery z YT działają do 2019r, na mojego z 2023 nic nie działa
Oczywiście, rozwiązania fizyczne są ZAWSZE najpewniejsze, ale .... jakby takie ... mało eleganckie :)

Natomiast co do odwrócenia działania, to .... przeglądnąłem moją historię na YT i okazuje się, że większość tych filmików pokazuje kodowanie OGÓLNIE dla grupy VAG, czyli Volkswagena, Seata, Skody i Audi i inne.

.... a detalicznie, odwrócenie działania Start-Stop pokazywane było co prawda dla rocznika 2022, ale .... dla AUDI, a nie Volkswagena.
Generalnie ... wszyscy ci którzy umieszczają filmiki na YT z kodowaniem, mówią ogólnie o grupie VAG, ale ... niemal każdy robi to dla innego auta, więc .... bardzo możliwe, że w jednym samochodzie grupy VAG (np. Audi) kodowanie zadziała ... nawet dla nowych roczników, a w drugim (np. Skoda Czy Volkswagen) już nie i dlatego niektórzy piszą, że jednym działa a innym nie :)

Reasumując ... z tym FIZYCZNYM ustrojstwem od majfriendów, to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie, bo na fizyczne ustrojstwa zazwyczaj NIE MA MOCNYCH i żaden producent nie jest w stanie nic na to poradzić :)

To tak samo jak z jakimś obrazkiem w necie którego ...nie można pobrać, bo kod strony jest tak napisany, że nie jest to możliwe, ale .... ZAWSZE istnieje stary dobry klawisz PrintScreen i na niego już nie ma mocnych :)
asthor
Posty: 5
Rejestracja: 09 sty 2024, 15:41

Re: Deaktywacja start stop, wyjęcie panelu z guzikiem

Post autor: asthor »

Czy t cross i t roc mają takie same te panele z guzikiem start stop? Tutaj no forum jest instrukcja jak ten panel wyjąć w T Rocu, jeżeli są takie same to można zastosować go w T Crossie...
ODPOWIEDZ