Wymiana oleju w silniku 1.0 TSI 110KM

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Wymiana oleju w silniku 1.0 TSI 110KM

Post autor: chris »

Z cyklu zrób to sam czyli samodzielna wymiana oleju w silniku 1.0 TSI oraz wymiana wszystkich filtrów ;)
https://www.youtube.com/watch?v=ctYMbASs1nE
zurit
Posty: 23
Rejestracja: 01 paź 2021, 21:49

Re: Wymiana oleju w silniku 1.0 TSI 110KM

Post autor: zurit »

wymiana filtrów banalnie prosta
w zeszłym roku za robociznę w ASO zapłaciłem po 76 zł za wymianę każdego
niby nie dużo, ale cena samych filtrów dosyć wysoka
lajosz
Posty: 89
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Wymiana oleju w silniku 1.0 TSI 110KM

Post autor: lajosz »

@zurit

Powiadomienie z aplikacji, że za 35 dni mam wymienić olej.

Zadzwoniłem do ASO Volkswagena z pytaniem, ile to będzie kosztować, czyli wymiana oleju + olej + filtr.
Odpowiedź .... 850zł

Nie wiem czy to dużo czy mało, ale ... wydaje mi się, że no nie jest to mało.
Dlatego zapytałem, ile u nich kosztuje tylko zakup oleju + filtra ... odpowiedź ... 5 litrów oleju 390zł + filtr 93zł = 483zł.
Już jest lepiej, ale .... usługa niemal tyle samo ? ... no OK ... takie mają ceny i albo akceptuję albo nie.
Przy okazji ... za około pół roku mam mieć pierwszy przegląd, więc zapytałem ile przegląd ? ... odpowiedzieli, 200zł.

Reasumując, przegląd + wymiana oleju, to 1000zł.

Jako że i tak kończy mi się w lipcu gwarancja na auto, to postanowiłem ... sam wymienić sobie olej i filtr (żadna filozofia) .
Oryginalny olej + oryginalny filtr, ale kupowany nie w ASO VW, kosztują ... 5L oleju 195zł + filtr około 60zł w zależności od kogo kupowany = 255zł
Przegląd w lokalnej stacji kontroli 100zł.
Razem 355zł, a nie 1000zł.

Żeby sprawa była jasna.
Bez problemu stać mnie na te 1000zł , ale .... po prostu nie widzę powodu dla którego mam tracić 700zł.

===========
Kasowanie inspekcji serwisowej/olejowej .... banalnie proste bez żadnych komputerów i takich tam.
zurit
Posty: 23
Rejestracja: 01 paź 2021, 21:49

Re: Wymiana oleju w silniku 1.0 TSI 110KM

Post autor: zurit »

ja mam przegląd w maju
jak zwykle najpierw poproszę o kosztorys, potem zdecyduję
samochód mam już po gwarancji, ale zależy mi na ciągłości przeglądów w ASO
również ze względu na usługę GWARANCJA MOBILNOŚCI przedłużaną po każdym takim przeglądzie
przy jakiś ekstremalnych kosztach filtr powietrza i kabiny wymienię sam, a zrobię tylko przegląd z olejem i filtrem
ODPOWIEDZ