GWRANCJA MOBILNOŚCI

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
zurit
Posty: 23
Rejestracja: 01 paź 2021, 21:49

GWRANCJA MOBILNOŚCI

Post autor: zurit »

czy miał ktoś do czynienia z usługą VW "GWARANCJA MOBILNOŚCI" przedłużaną po każdym przeglądzie w ASO ?
czy w ogóle działa, a jeśli tak to czy w miarę sprawnie ?
lajosz
Posty: 89
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: GWRANCJA MOBILNOŚCI

Post autor: lajosz »

Oczywiście mam tę usługę, bo kupiłem nowego VW, ale .... tak naprawdę (moim zdaniem oczywiście) powiela ona niemal 1:1 to co mamy w pakiecie sensownego ubezpieczenia samochodu, przy czym , cyt VW:

=============
Świadczenia w ramach programu Gwarancja Mobilności Volkswagen Samochody Osobowe pomogą Państwu w razie awarii, wypadku, kradzieży oraz w innych przypadkach unieruchomienia pojazdu wskutek:
rozładowania akumulatora
uszkodzenia pojazdu przez gryzonie
zagubienia złamania lub zatrzaśnięcia w pojeździe kluczyków służących do jego uruchomienia
przebicia opony
braku paliwa w zbiorniku pojazdu albo zatankowania niewłaściwego paliwa

Innymi słowy – w niemalże każdej sytuacji, która uniemożliwi Państwu bezpieczną kontynuację podróży samochodem.

===================

Niby OK, ale ... jak często zdarzają się w/w przypadki ?
... a nawet jeśli się przydarzą, to wszystko to ogarnia sensowne ubezpieczenie.

Ponadto, jeśli samochód nam się zepsuje w takim stopniu, że nie będzie możliwa jazda i nie będzie możliwa naprawa na miejscu, to owszem, odholują (teoretycznie) samochód, ale ... już nie naprawią, czyli ... do najbliższego ASO VW i tam już płacimy za naprawę.

Natomiast przykładowo ja, mam wykupione ubezpieczenie, które zawiera wszystko to co daje ta cała "gwarancja mobilności" z tym że WSZELKIE KOSZTA , włącznie z naprawą, pokrywa ubezpieczyciel.

Owszem, ubezpieczenie takie nie należy do najtańszych, ale ... nie jestem "przyspawany" do VW.

Oczywiście każdy zrobi jak uważa :)
Mnie ta gwarancja mobilności nie jest do niczego potrzebna, a śmiem twierdzić, że naprawdę mało komu jest to potrzebne, ale .... jeśli ktoś uzna, że warto płacić w ASO więcej za wszystko, bo .... jest gwarancja mobilności, to ... jego wybór :)
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: GWRANCJA MOBILNOŚCI

Post autor: Dario »

możesz zdradzić które towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty naprawy pojazdu?
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
zurit
Posty: 23
Rejestracja: 01 paź 2021, 21:49

Re: GWRANCJA MOBILNOŚCI

Post autor: zurit »

Podłączam się do ww. pytania :shock:
ODPOWIEDZ