Siedzenie kierowcy

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Rwo7
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2024, 14:39

Siedzenie kierowcy

Post autor: Rwo7 »

Z siedzenia kierowcy sypała mi się gąbka.
Dwa razy naprawiali mi siedzenie na gwarancij .
Na koniec stwierdzili że nie potrafię urzywać siedzenia , , źle wsiadam do auta . :shock: Nie ważę zbyt wiele i to nie jest mój pierwszy samochód.
Na razie od 2 miesięcy nic się nie sypie.
Mój T-Cross jest wyjątkowy czy tak już jest.
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Siedzenie kierowcy

Post autor: Radio »

To jest problem wielu VW, ja miałem Tiguana od 1 wersji po najnowszą i w każdym sypie się gąbka z fotela kierowcy, to samo dotyczy T-Roca którego używa żona.
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Siedzenie kierowcy

Post autor: pshemus »

Hm.. to może wyjaśniać dlaczego w moim T-rocu od nowości czuję się jakbym miał wysiedziany fotel. Sprawdzałem wczoraj w salonie i był znacznie twardszy. Fotel pasażera tez jest zupełnie inny.
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Siedzenie kierowcy

Post autor: Radio »

Tego to ci nie powiem bo nie spotkałem się z takim zjawiskiem, no, może za wyjątkiem kilkuletnich aut i słusznej postury kierowców..... może podjedź do serwisu i złóż reklamację, o ile auto jest na gwarancji.
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Siedzenie kierowcy

Post autor: pshemus »

Jade jutro. Auto ma rok a ja waże zastraszające 70kg ;)
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Siedzenie kierowcy

Post autor: pshemus »

Jak można się było spodziewać spuścili mnie po brzytwie - sprężyny są całe, nieodczepione, gąbka się nie sypie a gość swoim tyłkiem nic nie czuje.
lajosz
Posty: 89
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Siedzenie kierowcy

Post autor: lajosz »

pshemus pisze: 19 mar 2024, 13:50 Jak można się było spodziewać spuścili mnie po brzytwie - sprężyny są całe, nieodczepione, gąbka się nie sypie a gość swoim tyłkiem nic nie czuje.
Najciekawsze jest to, że będąc w ASO VW , nie można zobaczyć co się dzieje z Twoim autem, czyli .... równie dobrze mogli ZUPEŁNIE NIC NIE ROBIĆ i stwierdzić, że jest OK .
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Siedzenie kierowcy

Post autor: Radio »

W takiej sytuacji pomagają zamontowane kamery z funkcją podtrzymania nagrywania ;)
Mam je w każdym aucie, działają kilkadziesiąt godzin, dla mnie wystarczające, ale przy wizytach w ASO informuję że posiadam takowe urządzenia i nagrywają cały czas, jak do tej pory nie było żadnego sprzeciwu, oczywiście choćby z samej ciekawości przeglądam nagrania i jedyne co mogę zarzucić pracownikom ASO.... opieszałość kosztem mojego czekania :)
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Siedzenie kierowcy

Post autor: pshemus »

Przy okazji zapytałem ile by kosztowała wymiana fotela, to się okazuje że nie ma czegoś takiego jak fotel - jest stelaż, siedzisko, oparcie, gąbki, mata grzewcza, itp itd...

Używka przeliftowa jest do kupienia za kilkaset złotych, komplet wszystkich od 1500 do kilku tysięcy.

W ASO pewnie wymiana samego siedziska by z 5k kosztowała.
lajosz
Posty: 89
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Siedzenie kierowcy

Post autor: lajosz »

pshemus pisze: 19 mar 2024, 16:36W ASO pewnie wymiana samego siedziska by z 5k kosztowała.
Siedziska jak siedziska, ale .... dzwoniłem ile kosztuje wymiana oleju i filtra oleju (ich filtr i olej), to odpowiedzieli, że 850zł .

Kupiłem olej (oryginał) + filtr ... zamiennik, ale ... był to filtr firmy MANN , czyli DOKŁADNIE TEN SAM który montuje się do VW, bo po prostu VW od nich kupuje te filtry, oczywiście malowane i oznaczane dla VW.
Koszt całości = 278zł i sam wymieniłem ... żadna filozofia.
Kasowanie inspekcji olejowej .... banalnie proste.

================
Tak na marginesie, to jest wszędzie mnóstwo filtrów do oleju dla VW niby to oryginalnych, a w rzeczywistości nie ma to nic wspólnego z oryginałem.
Oczywiście nie twierdzę, że nieoryginalny nie będzie spełniał swojej roli, bo w 90% przypadków robi co powinien, ale ... jeśli ktoś chce oryginał (w ASO 95zł) , a nie wie jak rozpoznać, to albo kupuje w ASO (a i tak nie wiadomo co dostanie) albo kupuje właśnie MANN-a, bo to DOKŁADNIE TO SAMO co oryginał.
Ciekawostka, filtry MANN, mają na denku nadrukowaną (niewidoczną na pierwszy rzut oka) datę produkcji, serię itp. którą widać pod światłem UV i przy okazji są UWAGA ...tańsze.
ODPOWIEDZ