Koła, opony, felgi, kołpaki??

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
rob
Posty: 178
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Koła, opony, felgi, kołpaki??

Post autor: rob »

Również mam i polecam Rezaw-Plast.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
lukaszc.89
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2020, 20:12

Re: Koła, opony, felgi, kołpaki??

Post autor: lukaszc.89 »

Dzięki zatem też pewnie pójdę w tym kierunku.
Masterjam
Posty: 61
Rejestracja: 28 gru 2019, 13:16

Re: Koła, opony, felgi, kołpaki??

Post autor: Masterjam »

Ja przy wymianie opon mało zawału nie dostałem jak mi wulkanizator pokazał co znalazł po zdjęciu kół
Pytanie, co to za sznurek , powiem że okręcił się bardzo mocno, było niebezpieczeństwo że przeciął gumową osłonę półosi, na szczęście nie , wkręcił się jeszcze dalej w piastę. Teraz nie wiem czy to niedawno , jak widać na zdjęciu jest czysty czy chwilę przed wymianą. Pamiętam że od odbioru miałem wrażenie że jak parkowałem tyłem w garażu i lekko skręcałem w prawo to czasem takie delikatne puknięcie miałem , dosłownie kilka razy , może to ten sznur przeskakiwał.
Jeśli był on od początku to co mogło być nim zawiązane podczas transportu ? 4 miesiące temu odebrałem , a sprzedawca głuchy na wysłane zdjęcia.

I na kolejnym zdjęciu są takie nakładki jakby osłonki na czujnikach za tarczą, macie coś takiego ? Wygląda jakby były jakieś termiczne i miałoby to sens bo tarcza nagrzewa się mocno.
20200414_203521.jpg
20200414_203245.jpg
20200414_203233.jpg
Mars
Posty: 37
Rejestracja: 11 kwie 2019, 21:36
Lokalizacja: RRS

Re: Koła, opony, felgi, kołpaki??

Post autor: Mars »

Ja mam autko produkcji 26 tydz. 2019, standardowe 16, dostałem opony Continental.
Nerqasty
Posty: 25
Rejestracja: 17 lis 2019, 2:41

Re: Koła, opony, felgi, kołpaki??

Post autor: Nerqasty »

Końcówka roku - 18 cali na Conti
daras
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2020, 13:25

Re: Koła, opony, felgi, kołpaki??

Post autor: daras »

Cześć. ja mam z luty 2020 turanza bridgestone
Motik11
Posty: 57
Rejestracja: 31 gru 2019, 9:44

Re: Koła, opony, felgi, kołpaki??

Post autor: Motik11 »

Witam 03.20r continental ecocontact 6
daras
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2020, 13:25

Re: Koła, opony, felgi, kołpaki??

Post autor: daras »

Witam .Moje zakupiony T-crossik był zakupiony z zestawem naprawczym, koło dojazdowe już dokupiłem lecz potrzebuję pianke (styropian).Czy był by ktoś uprzejmy odczytać z niej numer i dodać na forum, lub klepnąć fote z tym nr. Pozdrawiam
zzztoppl
Posty: 2
Rejestracja: 03 gru 2020, 19:00

Re: Koła, opony, felgi, kołpaki??

Post autor: zzztoppl »

A czy zastanawialiście się nad montażem chlapaczy??? Ma to sens ??? (Mam tu na myśli zmniejszenie ryzyka piaskowania drzwi i progów)
Magda
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2021, 18:39

Re: Koła, opony, felgi, kołpaki??

Post autor: Magda »

Witam serdecznie! To mój pierwszy post.
A piszę dlatego, iż rozglądam się powoli (w oczekiwaniu na odbiór auta, który ma nastąpić za 4 tygodnie) za kompletem kół zimowych. Przyznam szczerze, że na własną rękę nie jest to łatwe, bo informacji cały ogrom. Tym bardziej przy moim strasznym niezdecydowaniu ;)
Jak do tej pory ustaliłam sama ze sobą, że chcę czarne z polerowanym frontem, ale nie wiem, czy lepsze będą 16", czy 17" ?
Ogólnie, to nie podobają mi się te proponowane przez producenta, ale boję się ryzykować zakupu na własną rękę, stąd postanowiłam się Was doradzić. Czy macie jakieś propozycje?
I co z czujnikami ciśnienia w oponach? Czytam, że są obowiązkowe...

PS. Najbardziej podobają mi się te 16 stki 5x100 x 57,1 z ET40 od Polo, ale nie wiem, czy te wypadałoby montować w T-Crossie ;) No i czy parametry są odpowiednie?

Obrazek

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)
W oczekiwaniu na T-Cross Style 1.0 TSI 81 kW 110KM DSG
ODPOWIEDZ