VW T-Cross vs Renault Captur 2

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: chris »

rob pisze: 10 sty 2020, 21:46 Mimo wszystko mam już trzeciego VAG-a i jak dotychczas żaden mnie nie zawiódł, nie chcę też krytykować innych marek ale na tak nachalne lobbowanie Renault zareagowałem właśnie tak. Przecież jak uważasz, że Captur lepszy to go kupuj, a ja ze swej strony życzę Ci bezproblemowej eksploatacji, naprawdę szczerze!! :)
Niczego tutaj nie lobbuje tylko grzecznie porównuje a to duża różnica :?
Również życzę Koledze samych beztroskich dni w używaniu VW T-Roc ;)
Pozdrawiam :)
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: The Rock »

chris pisze: 11 sty 2020, 11:16Niczego tutaj nie lobbuje tylko grzecznie porównuje a to duża różnica :?
Wrzuciłeś kilkanaście postów z linkami, zdjęciami, testami, które okrasiłeś komentarzami świadczącymi o emocjonalnym, a co za tym idzie mało obiektywnym podejściu do tematu.
Oczywiście masz do tego prawo i jak widzisz forum jest dość tolerancyjne, ale proszę - nie zaczynaj teraz udawać, że "grzecznie porównujesz". ;)
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: chris »

The Rock pisze: 11 sty 2020, 12:51 Wrzuciłeś kilkanaście postów z linkami, zdjęciami, testami, które okrasiłeś komentarzami świadczącymi o emocjonalnym, a co za tym idzie mało obiektywnym podejściu do tematu.
Oczywiście masz do tego prawo i jak widzisz forum jest dość tolerancyjne, ale proszę - nie zaczynaj teraz udawać, że "grzecznie porównujesz". ;)
To wszystko pomału zaczyna mi przypominać rozmowę w stylu "co autor miał na myśli" :?
Generalnie ta nasza dyskusja do niczego nie prowadzi bo nadajemy na innych falach tym bardziej,
że jak widzę jezdzisz modelem T-Roc a nie T-Cross
a dywagację w co by było gdyby są po prostu kompletnie nie w temacie ;)
Mnie interesują konkretne argumenty za i przeciw dotyczące VW T-Cross vs Renault Captur 2 a nie osobiste wycieczki na temat mojego rzekomego lobbowania czy też zbyt emocjonalnego podejścia do tematu
bo to nie forum o wróżkach czytających w cudzych umysłach tylko o samochodach :)
Przypominam na koniec jeszcze raz temat tego wątku VW T-Cross vs Renault Captur 2
Jeżeli masz Kolego coś ciekawego do powiedzenia na ten temat chętnie przeczytam ;)
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: The Rock »

Kolego, odpuść sobie dramatyzowanie. Ja po prostu śmiechnąłem z tego, że po "zarzuceniu" Ci lobbowania przez kolegę Roba, zacząłeś ustawiać się w pozycji "obiektywnego porównywacza". Twoje wpisy świadczą o czymś innym - o emocjonalnym podejściu. Podkreśliłem także, że masz do niego prawo - od tego także jest forum.

Natomiast trochę przestaje mi się podobać, że w pseudogrzeczny sposób próbujesz ustawić nas w szeregu, że nie mamy T-Cross, więc - w domyśle - nie powinniśmy się wypowiadać.
Gdyby przyjąć tę zasadę, to Ty w ogóle się nie powinieneś tu wypowiadać, bo ani nie masz T-Cross, ani nigdy nie miałeś Renault, w przeciwieństwie do mnie i do Roba.
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: chris »

The Rock pisze: 12 sty 2020, 11:21 Kolego, odpuść sobie dramatyzowanie. Twoje wpisy świadczą o czymś innym - o emocjonalnym podejściu.
Taa... :?
The Rock pisze: 13 gru 2019, 15:24 Jak to z Reno. Muszą być piękniejsi, nowocześniejsi, odważniejsi w designie i tańsi, żeby ludzie to kupili, a na końcu i tak chodzą wqrwieni, że to kupili.
A tak wygląda mój rzekomy lobbing na rzecz Renault i moje emocjonalne podejście do tej marki :D

http://www.t-rocforum.pl/viewtopic.php?f=5&t=396

@The Rock no nic nie poradzę na to Kolego, że znowu nie zrozumiałeś tego co napisałem wcześniej ;)
chris pisze: 11 sty 2020, 15:38 To wszystko pomału zaczyna mi przypominać rozmowę w stylu "co autor miał na myśli" :?
Mnie interesują konkretne argumenty za i przeciw dotyczące VW T-Cross vs Renault Captur 2 a nie osobiste wycieczki na temat mojego rzekomego lobbowania czy też zbyt emocjonalnego podejścia do tematu
bo to nie forum o wróżkach czytających w cudzych umysłach tylko o samochodach :)
Przypominam na koniec jeszcze raz temat tego wątku VW T-Cross vs Renault Captur 2
Jeżeli masz Kolego coś ciekawego do powiedzenia na ten temat chętnie przeczytam ;)
Ostatnio zmieniony 12 sty 2020, 12:25 przez chris, łącznie zmieniany 1 raz.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: The Rock »

chris pisze: 12 sty 2020, 12:09No nic nie poradzę na to Kolego, że znowu nie zrozumiałeś tego co napisałem wcześniej ;)
Zrozumiałem - dlatego właśnie napisałem, żebyś nie dramatyzował.
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: chris »

Pojawiają sie pierwsze polskie testy i pomiary przyśpieszeń Renault Captur 2
i trzeba przyznać ,że silnik benzynowy 1.3 TCE 130KM ze skrzynią 7 EDC daje radę o czym świadczą świetne pomiary elastyczności
pomimo zastosowania w tym teście opon zimowych :)
Wg. pomiarów AŚ poziom głośności w kabinie też zaskakująco niski :o
W tych samych testach AŚ T-Cross 1.0 TSI 115KM DSG7 jest jednak sporo głośniejszy
Brawo Renault 8-)
Załączniki
9.png
9.png (105.64 KiB) Przejrzano 29894 razy
1.jpg
1.jpg (150.13 KiB) Przejrzano 29894 razy
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: chris »

Kolejna rzecz to większy rozstaw osi w modelu Captur w stosunku do T-Cross bo różnica jest spora
co z pewnością przełoży się na większą ilość miejsca z tyłu w Renault ;)
Załączniki
6 VW T-Cross wymiary.jpg
6 VW T-Cross wymiary.jpg (232.87 KiB) Przejrzano 29892 razy
5.jpg
5.jpg (179.13 KiB) Przejrzano 29892 razy
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: chris »

Dla zaintersowanych są już także pierwsze polskie testy Renault Captur 2 na YT ;)

https://www.youtube.com/watch?v=8hrTfRGhmOM

https://www.youtube.com/watch?v=Y_tI_hotb0Y

Najnowsze rankingi sprzedaży aut za rok 2019 w Polsce dla osób prywatnych pokazują, że o sprzedaż nowej generacji możemy być spokojni bo poprzedni Captur sprzedawał się wyśmienicie i nawet wyprzedził w ubiegłym roku takie modele VW jak Golf i T-Roc :o

https://www.samar.pl/__/3/3.a/106467/TO ... cale=pl_PL
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: btr »

chris pisze: 14 sty 2020, 17:46Najnowsze rankingi sprzedaży aut za rok 2019 w Polsce dla osób prywatnych pokazują
Osoby prywatne są średnio reprezentatywne w warunkach polskich. Gdzie Captur a gdzie Golf albo Megane.
Zablokowany