VW T-Cross vs Renault Captur 2

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
chris
Posty: 267
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: chris »

Właśnie ukazał się cennik nowego Renault Captur i powiem szczerze VW T-Cross nie będzie miał łatwego życia :?

https://www.samar.pl/__/3/3.a/106142/Re ... cale=pl_PL

Wnętrze nowego Renault naprawdę zaskakuje ,szczególnie jakością wykończenia i materiałami 8-)

W porównaniu do VW T-Cross to po prostu inny świat :shock:

https://youtu.be/8hrTfRGhmOM?t=134
rob
Posty: 178
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: rob »

Fakt, VW z T-Crossem i T-Rocem jeśli chodzi o wnętrze, to nieźle poszedł po bandzie.. :(
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: Pado »

mnie w T Rocku może troszkę rozczarowują boczki jeśli chodzi o ich "jakość"- mogli dac lepsze materiały tzn miększe , jakaś tkaninę na boczek, albo coś...a nie sam plastik. Reszta OK (nawet deska może być)
wedd
Posty: 22
Rejestracja: 15 gru 2018, 8:49

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: wedd »

Moim zdaniem jakość plastików kokpitu i drzwi to tragedia. Auto za ponad 100.000 PLN i taka tandeta. Takie materiały to miało Cinquecento i Siena.
Nie bardzo rozumiem polityki VW.
Awatar użytkownika
chris
Posty: 267
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: chris »

Dziwi to tym bardziej ,że teoretycznie niżej pozycjonowana w koncernie Skoda Kamiq
materiały ma zdecydowanie lepsze i jest lepiej wyposażona niż VW :?
Ale o co kaman :(

Póki co kolejny polski test Renault Captur 8-)

https://www.youtube.com/watch?v=Y_tI_hotb0Y

Oj nie będzie miał VW łatwego życia w tym segmencie bo ładnych modeli wciąż przybywa ;)

Kolejna nowość z Francji to Peugeot 2008 8-)

https://youtu.be/D9ucMJFDo30?t=4

https://youtu.be/xgX3JTZCelY?t=46
Awatar użytkownika
chris
Posty: 267
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: chris »

wedd pisze: 09 gru 2019, 16:27 Moim zdaniem jakość plastików kokpitu i drzwi to tragedia. Auto za ponad 100.000 PLN i taka tandeta. Takie materiały to miało Cinquecento i Siena.
Nie bardzo rozumiem polityki VW.
Szczerze to mam takie same odczucia i tak się zastanawiam dokąd zmierza VAG :?
Porównując wnętrze T-Cross do Renault Captur to niestety VW wypada przy nim jak jakiś ubogi krewny ;)
Co by nie mówić Francuzi zawiesili bardzo wysoko poprzeczkę :shock:
https://youtu.be/0amPtqVWFVY?t=53
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: Pado »

a mnie z nów te francuskie udziwnienia sie nie podobaja - jakie odstające przyciski, wystające tablety (nie tylko u nich) itd...tu akurat cenie sobie prostotę do bólu VW...a jest to mój pierwszy VW :)
wg mnie ta stylistyka tez szybko sie nudzi i przemija- np Citroen Captur...kiedyś wow, dzis juz na niego patrzec nie moge...ale to moje osobiste zdanie
Awatar użytkownika
chris
Posty: 267
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: chris »

Pado pisze: 10 gru 2019, 10:52 a mnie znów te francuskie udziwnienia sie nie podobaja - jakieś odstające przyciski, wystające tablety (nie tylko u nich) itd...
Tu akurat cenie sobie prostotę do bólu VW...a jest to mój pierwszy VW :)
Generalnie ze mną jest podobnie i jakimś tam wielki miłośnikiem francuskiej motoryzacji nie jestem.
Jednak te twarde plastiki wszędzie gdzie człowiek nie spojrzy w T-Cross trochę jednak bolą w aucie za 100tys.zł :(
Moim zdaniem tak być nie powinno a szczególnie jest to wkurzające ,że konkurencyjne marki dają w tym temacie więcej czyli jednak można :?
VAG jedzie coraz bardziej po bandzie tnąc koszty gdzie tylko się da a to może się niedługo strasznie na Nich zemścić ;)
Przykładem tego jest wspomniany Captur ,który ceny ma świetne a i wybór silników nie gorszy :?
Załączniki
CennikCaptur2020 (1).png
CennikCaptur2020 (1).png (218.19 KiB) Przejrzano 15616 razy
Awatar użytkownika
chris
Posty: 267
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: chris »

W dodatku to, za co w przypadku VW T-Cross musimy dopłacać
w Renault jest już zawarte w wyposażeniu fabrycznym ;)
I tak już w podstawowej wersji Zen są światła Full LED z przodu i z tyłu :shock:
W wersji Intens mamy automatyczną klimatyzację, fabryczną nawigację i multimedia z 9 głośnikami w komplecie z AppleCarPlay oraz systemem bezkluczykowym o Auto -Hold nie wspominając bo w T-Cross takowego całkiem brak :(

No co tu dużo gadać VW na tle konkurencji wypada po prostu cieniutko
a pazerność Niemców na zyski zrobiła się po prostu chora i i jak dla mnie nie do przyjęcia.

No bo jak inaczej nazwać to ,że za Climatronica,system bezkluczykowy czy głupie przyciemniane szyby z tyłu czy też za samo elektryczne składanie lusterek, VW każe sobie słono dopłacać nawet w najbogatszej wersji Style a w takim Renault mamy to wszystko bez dopłaty :(
Zwóciłem uwagę na jeszcze jedną rzecz :shock:
Jeżeli do T-Cross nie dokupimy fabrycznej nawigacji satelitarnej Discover Media za 3280zł w Live lub zł 2320zł w Style to będziemy mieli tylko 2 głośniki do fabrycznego zestawu audio chyba, że je sobie wcześniej dokupimy za 500zł :D
Nie ze mną te numery "Bruner" bo to jest rozbój w biały dzień :?
Załączniki
1.jpg
1.jpg (115.16 KiB) Przejrzano 15608 razy
2.jpg
2.jpg (76.64 KiB) Przejrzano 15608 razy
wedd
Posty: 22
Rejestracja: 15 gru 2018, 8:49

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: wedd »

Ergonomia T-Crossa i T-Roca jest super, mi też bardziej pasuje niż we francuzach czy japończykach. Ale te plastiki twarde jak deska to wstyd dla takiego producenta jak VW. Jeszcze żeby to było w seacie czy skodzie. Nic nie rozumiem...
Ale też wpadki z awariami silników TSI i początków TDI - też trudno zrozumieć. Teraz Fiat czy francuzy maja lepsze silniki niż VW. Poczytajcie wątki o 1.5 TSI.
Zablokowany