VW T-Cross vs Renault Captur 2

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: chris »

Jest wreszcie oficjalny cennik Renault ;)

https://cdn.group.renault.com/ren/pl/pd ... -price.pdf

http://cenniki.konfigurator-vw.pl/pdf/R ... -cross.pdf

Trzeba uczciwie przyznać, że wyposażenie wersji INTENS dość bogate w porównaniu do T-Cross w wersji Style :?
Brakuje jedynie podgrzewanej kierownicy i siedzeń ale to pewnie w nowym Captur będzie dostępne za dopłatą.
Trzeba poczekać jeszcze na konfigurator ale już teraz widać, że Renault wychodzi jednak taniej od VW
i jest od niego lepiej wyposażone ;)
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: rob »

chris pisze: 09 sty 2020, 14:14 Jest wreszcie oficjalny cennik Renault ;)

https://cdn.group.renault.com/ren/pl/pd ... -price.pdf

http://cenniki.konfigurator-vw.pl/pdf/R ... -cross.pdf

Trzeba uczciwie przyznać, że wyposażenie wersji INTENS dość bogate w porównaniu do T-Cross w wersji Style :?
Brakuje jedynie podgrzewanej kierownicy i siedzeń ale to pewnie w nowym Captur będzie dostępne za dopłatą.
Trzeba poczekać jeszcze na konfigurator ale już teraz widać, że Renault wychodzi jednak taniej od VW
i jest od niego lepiej wyposażone ;)
Żadna nowość, że VW jest droższe od renówki, nie rozumiem tylko co w związku z tym? :geek:
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: chris »

rob pisze: 09 sty 2020, 17:13 Żadna nowość, że VW jest droższe od renówki, nie rozumiem tylko co w związku z tym? :geek:
Ano to ,że takie tańsze Renault zjada VW na śniadanie swoim wyposażeniem ;)
Nie widzę żadnego uzasadnienia w tym ,że VW w modelu T-Cross żąda sobie dodatkowej opłaty nawet w najwyższej wersji Style za Climatronic
lub czujniki parkowania, których brak w wyposażeniu standardowym tej wersji :?
Francuzi pokazują, że tak być nie musi bo wersja Intens nowego Captura oferuje już w standardzie takie frykasy jak navigację czy tylne szyby dodatkowo przyciemniane.
Niemcy w T-Cross za to wszystko każą sobie znowu słono dopłacać :(
Obecna pazerność tego koncernu na zysk jest chora i jak dla mnie nie do przyjęcia ;)
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: The Rock »

chris pisze: 10 sty 2020, 9:17Obecna pazerność tego koncernu na zysk jest chora i jak dla mnie nie do przyjęcia ;)
Jest jeszcze coś takiego jak Total Cost of Ownership na który składa się też wartość rezydualna, czyli cena za jaką można sprzedać samochód po kilku latach jego używania. VW w tym względzie zazwyczaj wygląda lepiej niż Renault
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: rob »

Obecna pazerność tego koncernu na zysk jest chora i jak dla mnie nie do przyjęcia ;)
Chyba pomyliłeś forum, tu jest VW T-Cros a nie Renault. Każda firma, w tym VW i Renault, ma prawo kształtować swoją politykę cenową wg. swoich zasad, a my możemy tylko zagłosować portfelem.Twój post jest jak od sprzedawcy wymienionej firmy ma R, którą omijam szerokim łukiem po moich przygodach z Laguną i Megane. Jednak wolę dopracowaną i solidną technikę od nawet najpiękniej wyglądającego i cudownie opakowanego szajsu. :) ;)
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: chris »

The Rock pisze: 10 sty 2020, 10:46
chris pisze: 10 sty 2020, 9:17Obecna pazerność tego koncernu na zysk jest chora i jak dla mnie nie do przyjęcia ;)
Jest jeszcze coś takiego jak Total Cost of Ownership na który składa się też wartość rezydualna, czyli cena za jaką można sprzedać samochód po kilku latach jego używania. VW w tym względzie zazwyczaj wygląda lepiej niż Renault
Wszystko się zgadza Kolego tylko co ma piernik do wiatraka.Cena auta to jedno a słone dopłacanie za niektóre rzeczy dostępne tylko w opcjach praktykowane obecnie w całej grupie VAG na tle innych marek wypada po prostu dość blado ;)
Jest to po prostu czysty marketing gdzie cena wstępna za nowego VW w tym przypadku T-Cross ma być atrakcyjna dla potencjalnego nabywcy.
Jednak gdy zaczynamy konfigurację okazuje się po dodaniu kilku ocji ,że zaczyna robić się zbyt drogo.
Niemcy po prostu mocno przeginają bo dzisiejsza motoryzacja to jednak zupełnie inna bajka niż ta sprzed 20 lat kiedy to wyroby VW górowały nad innymi markami świetnymi materiałami wnętrz i stanowiły wręcz wzorzec do naśladowania pod tym względem dla innych marek.
rob pisze: 10 sty 2020, 10:54 Chyba pomyliłeś forum, tu jest VW T-Cros a nie Renault. Każda firma, w tym VW i Renault, ma prawo kształtować swoją politykę cenową wg. swoich zasad, a my możemy tylko zagłosować portfelem.Twój post jest jak od sprzedawcy wymienionej firmy ma R, którą omijam szerokim łukiem po moich przygodach z Laguną i Megane.
Przede wszystkim o gustach się nie dyskutuje bo wiadomo każdy ma inny ;)
Z marką Renault nie miałem do tej pory nic wspólnego jednak pozwól Kolego,że będę miał swoje zdanie na dany temat bo chyba od tego są właśnie fora motoryzacyjne, żeby każdy mógł przedstawić swój punkt widzenia ;)
Ja jeszcze na szczęście nie przekonałem się na własnej skórze o zawodności marki Renault bo do tej pory moje wszystkie auta ,
które posiadałem były z grupy VAG a ostatnio nawet Hyundai-Kia :)
Nigdy nie kierowałem się w swoich wyborach stereotypami tak modnymi w Polsce ale zdrowym rozsądkiem i do tej pory na szczęście
dobrze na tym wychodziłem.

Widzę, że jesteś zwolennikiem aut VW i masz do tego pełne prawo ale nie oceniaj nowego modelu Renault
pisząc o nim ...
rob pisze: 10 sty 2020, 10:54 . Jednak wolę dopracowaną i solidną technikę od nawet najpiękniej wyglądającego i cudownie opakowanego szajsu. :) ;)
...jak nawet w nim jeszcze nie siedziałeś o wrażeniach z jazdy nie wspominając bo to mi już wygląda na totalne zaślepienie marką VW
i brakiem jakiegokolwiek obiektywizmu z Twojej strony.

@rob patrząc na wyniki sprzedaży Renault w Europie w 2019 roku nie wydaje mi się jednak, żeby francuskie auta były tak beznazdziejne jak twierdzisz bo nie sprzedawałyby się one aż w takich ilościach a Captur poprzedniej generacji nie został by królem tego segmentu :)

Sprzedaż nowych aut w Europie w pierwszym półroczu 2019

Volkswagen Golf: 220 825 egzemplarzy (-14%)
Renault Clio: 188 177 (+1%)
Volkswagen Polo: 147 191 (-10%)
Ford Focus: 128 827 (+9%)
Ford Fiesta: 126 321 (-20%)
Peugeot 208: 125 643 (-5%)
Opel Corsa: 123 580 (+5%)
Dacia Sandero: 123 069 (+7%)
Renault Captur: 121 970 (bez zmian)
Skoda Octavia: 121 042 (-2%)
https://www.motofakty.pl/artykul/najpop ... -2019.html

Sprzedaż w Polsce ;)
2. Volkswagen T-Roc: 4020
3. Suzuki Vitara: 3828
4. Renault Captur: 3420
https://www.samar.pl/__/3/3.a/106337/Ra ... cale=pl_PL

Na mocno wymagającym rynku niemieckim marka Renault w 2019 zajęła 9 miejsce o dziwo przed Hyundai ;)

1. Volkswagen: 667 518 egzemplarzy (+3,7%)
2. Mercedes-Benz: 339 185 (+6,3%)
3. Ford: 279 719 (+10,9%)
4. BMW: 279 243 (+5,4%)
5. Audi: 267 195 (+4,7%)
6. Opel: 215 864 (-5,3%)
7. Skoda: 208 171 (+5,7%)
8. SEAT: 138 670 (+13,9%)
9. Renault: 131 138 (+0,2%)
10. Hyundai: 129 508 (+12,7%)

https://www.samar.pl/__/3/3.a/106400/Ni ... cale=pl_PL

Założyłem ten wątek VW T-Cross vs Renault Captur 2 celowo bo całkiem przypadkiem wpadłem na testy w necie tych dwóch nowych modeli aut.
A że szukam auta dla Żony pomyślałem ,że fajnie będzie sobie porównać wszystkie za i przeciw przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Nie ma dzisiaj na rynku samochodów idealnych i każda marka posiada swoje wady i zalety.
A że tak jest i marka VW nie jest tutaj w niczym lepsza ani gorsza od innych niech świadczy ten wątek z naszego forum :(
Moim zdaniem w aucie za 100tys.zł jest to nie do pomyślenia :?
Czyli nie wszystko złoto co się świeci a marka nie ma tutaj nic do rzeczy :?

http://www.t-rocforum.pl/viewtopic.php? ... 3077#p3077
Załączniki
Dok1_1.jpg
Dok1_1.jpg (147.69 KiB) Przejrzano 15951 razy
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: The Rock »

chris pisze: 10 sty 2020, 17:12Wszystko się zgadza Kolego tylko co ma piernik do wiatraka
Piernik do wiatraka ma tyle Kolego, że wolę kupić auto nawet droższe, które sprzedam za 4 lata za ok. 55-60% jego wartości, niż auto tańsze, które straci więcej na wartości. Sumarycznie przez 4 lata będę mniej w plecy niż to co zaoszczędzę na początku na zakupie.

Do tego dochodzą ceny przeglądów, które kilka lat temu w Renault były sporo wyższe niż w VW (nie wiem jak jest obecnie, bo moje doświadczenia z Renault skończyły się właśnie te parę lat temu).
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: chris »

The Rock pisze: 10 sty 2020, 19:04
chris pisze: 10 sty 2020, 17:12Wszystko się zgadza Kolego tylko co ma piernik do wiatraka
Piernik do wiatraka ma tyle Kolego, że wolę kupić auto nawet droższe, które sprzedam za 4 lata za ok. 55-60% jego wartości, niż auto tańsze, które straci więcej na wartości. Sumarycznie przez 4 lata będę mniej w plecy niż to co zaoszczędzę na początku na zakupie.
No ale to chyba oczywista oczywistość ;)
Drożej kupię drożej sprzedam lub taniej kupię taniej sprzedam :)
Ja z kolei wyznaję zasadę, że skoro nie widać różnicy to po co przepłacać :?
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: rob »

Widzę, że jesteś zwolennikiem aut VW i masz do tego pełne prawo ale nie oceniaj nowego modelu Renault
pisząc o nim ...
rob pisze: 10 sty 2020, 10:54 . Jednak wolę dopracowaną i solidną technikę od nawet najpiękniej wyglądającego i cudownie opakowanego szajsu. :) ;)
Fakt, obecnie już szeroko omijam renówki, ale wynika to właśnie z kiepskiej jakości jakiej doświadczyłem. A jak pamiętam, przy zakupie w salonie sprzedawca używał dokładnie takich argumentów jak te Twoje. Zaślepiony VW raczej nie jestem, wystarczy poczytać moje posty punktujące wady samochodów z tego forum. Mimo wszystko mam już trzeciego VAG-a i jak dotychczas żaden mnie nie zawiódł, nie chcę też krytykować innych marek ale na tak nachalne lobbowanie Renault zareagowałem właśnie tak. Przecież jak uważasz, że Captur lepszy to go kupuj, a ja ze swej strony życzę Ci bezproblemowej eksploatacji, naprawdę szczerze!! :)
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: VW T-Cross vs Renault Captur 2

Post autor: The Rock »

chris pisze: 10 sty 2020, 21:09 No ale to chyba oczywista oczywistość ;)
Drożej kupię drożej sprzedam lub taniej kupię taniej sprzedam :)
Ja z kolei wyznaję zasadę, że skoro nie widać różnicy to po co przepłacać :?
Nie zrozumiałeś. Chodzi o utratę wartości
Renault najczęściej szybciej traci na wartości niż analogiczny model VW - statystyki flotowe są nieubłagane, a wyjątki są bardzo nieliczne. Więc przy zakupie Reno zamiast VW oszczędzę np. 5000 zł, bo "po co przepłacać", a po np.: 4 latach stracę te 5000 zł, które "zaoszczędziłem", bo będę musiał sprzedać używkę dużo taniej niż jakbym kupił VW
Zablokowany