Mankamenty, wady.

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Mars
Posty: 37
Rejestracja: 11 kwie 2019, 21:36
Lokalizacja: RRS

Mankamenty, wady.

Post autor: Mars »

Witam,
Mam irytujące trzeszczenie (skrzypienie) po stronie pasażera w rejonie deski rozdzielczej i słupka. Zanika gdy samochód jest całkowicie ciepły.
Poszperałem po obcych forach i natrafiłem na rozwiązanie - jak na foto.
Jutro spróbuję, może jakiś kosmetyk do deski pomoże.
Proszę o Wasze doświadczenia z tym skrzypieniem.
Załączniki
Dok1_1.jpg
Dok1_1.jpg (147.69 KiB) Przejrzano 12905 razy
Marcin
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2019, 10:41

Re: Mankamenty, wady.

Post autor: Marcin »

Potwierdzam, że skrzypi. Dokładnie to samo miejsce, szczególnie jak robi się zimniej i jeździ się po nierównym terenie. Zgłaszałem 2 razy do serwisu, raz powiedzieli, że nic nie słyszą (jak zrobi się trochę cieplej to problem ustaje), a za drugim razem rozebrali ten słupek i coś tam próbowali wyciszyć jakąś pianką. Trochę pomogło, ale nie do końca. Chyba zaczęła się już wyrabiać ta pianka bo mam wrażenie że znowu problem powraca. Na razie powiedzieli mi że mam głośniej muzyki słuchać :| Może jakbym wiedział jak rozebrać ten słupek to bym sam spróbował to wyciszyć jakimś filcem, ale nie znalazłem instrukcji jak go się zdejmuje.
Abonn
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2019, 9:49

Re: Mankamenty, wady.

Post autor: Abonn »

Na facebooku na naszym forum ktos o tym wspominał i wyciszył trzeszczenie wsadzając w szczelinę bodajze wizytówkę :>
U mnie lekko trzeszczy tylko gdy temperatura spadnie poniżej 0.

Zapraszam na fejsa:
Volkswagen T-Cross Polska
Nerqasty
Posty: 25
Rejestracja: 17 lis 2019, 2:41

Re: Mankamenty, wady.

Post autor: Nerqasty »

Co do mankamentów to ostatnio w tarasie jak jechaliśmy to aktywny tempomat sie wyłączył mówić ze czujnik jest zasloniety. Prawdopodobne przez deszcz. Troche słabe , bo wtedy akurat by się przydał...

Dopiero jak deszcz na chwilę ustał czujnik wrócił do normy.
Masterjam
Posty: 62
Rejestracja: 28 gru 2019, 13:16

Re: Mankamenty, wady.

Post autor: Masterjam »

Zauważyłem jak dla mnie dwa małe mankamenty:
-brak mocowania gaśnicy - nie wiem co z nią zrobić , mam koło dojazdowe, więc tam nie wrzucę i tak leży w kartoniku
- brak kontrolki świateł włączonych świateł mijania - jedynie zauważyłem że po przełączeniu z dziennych na mijania włącza się podświetlenie zegarów ale w dniu dzisiejszym tego nawet nie zauważyłem kiedy się przełączyły
adifoto
Posty: 51
Rejestracja: 20 maja 2019, 15:02

Re: Mankamenty, wady.

Post autor: adifoto »

Widzę że trzaskanie słupków to jakaś wada fabryczna u mnie oczywiście również to się pojawiło ;) z prawej i z lewej strony... oczywiście po nagrzaniu pojazdu tego nie ma... trzask jak by szyba pękała...
VW T- Cross 1.0 115km Czarna Perła
Odbiór 30.07.2019
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Mankamenty, wady.

Post autor: chris »

adifoto pisze: 10 sty 2020, 15:56 Widzę że trzaskanie słupków to jakaś wada fabryczna u mnie oczywiście również to się pojawiło ;) z prawej i z lewej strony... oczywiście po nagrzaniu pojazdu tego nie ma... trzask jak by szyba pękała...
Wyjaśnienie tego problemu jest banalnie proste bo jest to spowodowane tym twardym jak skała plastikiem
na całym podszybiu i desce rozdzielczej :?
Ostatnio zmieniony 10 sty 2020, 18:45 przez chris, łącznie zmieniany 1 raz.
Masterjam
Posty: 62
Rejestracja: 28 gru 2019, 13:16

Re: Mankamenty, wady.

Post autor: Masterjam »

Jak czytam to trzeszczenie tego słupka pojawia się po jakimś przebiegu. Ja mam niecały tysiąc i na razie nic nie trzeszczy . A czy to że wersja nagłośnienia jest lepsza , nie ma wpływu ? Może w głośnikach są magnesy cięższe ? Tak dywaguję :)
Miki
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2020, 10:20

Re: Mankamenty, wady.

Post autor: Miki »

Ja mam przejechanie 4 tyś. I nic nie trzeszczy, auto produkcja z grudnia 2019
rider0707
Posty: 26
Rejestracja: 27 cze 2019, 11:35

Re: Mankamenty, wady.

Post autor: rider0707 »

Dawno mnie tu nie było. Tak ze witam serdecznie i też miałem problem z trzeszczacym slupkiem po stronie pasażera. Umówiłem się w serwisie vw porsche w Swietochlowicach i po około dwóch godzinach odebrałem autko które już nie trzeszczy. Mechanik powiedział że jakaś spinka byla w czasie produkcji źle wpieta. Przejechałem od tamtego czasu już 2000 km i jest spoko. A w temacie gasnicy to też nie wiem gdzie ją zamontować w poprzednim VW była fabrycznie zamontowana z boku w bagażniku lecz tam były lepiej wykonczone boczki , sztywniejsza tapicerka a w T crosie to dramat te plastiki.
ODPOWIEDZ