Tylne klocki hamulcowe

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Masterjam
Posty: 61
Rejestracja: 28 gru 2019, 13:16

Tylne klocki hamulcowe

Post autor: Masterjam »

Witam.
Mam takie pytanie, czy ktoś przyglądał się na przykład przy wymianie opon, jak zużyte są klocki hamulcowe na tyle ? W październiku wymieniałem opony i zostało mi ich może ze 2-3 mmm !!!! Teraz mi się przypomniało bo zawsze rano po uruchomieniu mam szumienie przy hamowaniu dosyć głośne. Wiem że przy niskich temperaturach to normalne , tylko że utrzymuje się dosyć długo. Przednie są cichutkie i zostało ich grubo ponad 1 cm , a samochód teraz ma 15000km , wiec w październiku miał mniej.

Może ktoś zweryfikować u siebie ?
Motik11
Posty: 57
Rejestracja: 31 gru 2019, 9:44

Re: Tylne klocki hamulcowe

Post autor: Motik11 »

Zmieniałem koła klocka dużo ale potwierdzę ze są glosne pozatym nic sie nie dzieje mam 7300km.
frycy
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:34

Re: Tylne klocki hamulcowe

Post autor: frycy »

Zużycie nadmierne klocków hamulcowych z tyłu może być spowodowane intensywnym korzystaniem z aktywnego tempomatu. Trzeba mieć świadomość, że korzystając z ACC auto hamuje tylko tyłem co może doprowadzić do nadmiernego zużycia tych klocków
Motik11
Posty: 57
Rejestracja: 31 gru 2019, 9:44

Re: Tylne klocki hamulcowe

Post autor: Motik11 »

Witaj gdzie zdobyłes info ze tyłem hamuje to niebezpieczne trochę tak na zdrowy rozum.
frycy
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:34

Re: Tylne klocki hamulcowe

Post autor: frycy »

proponuje obejrzeć film dealera KIM https://www.youtube.com/watch?v=RfqxaKydIwE - uwaga przy 8.30 minucie jest to wyjaśnione
Masterjam
Posty: 61
Rejestracja: 28 gru 2019, 13:16

Re: Tylne klocki hamulcowe

Post autor: Masterjam »

frycy pisze: 20 lut 2021, 20:31 Zużycie nadmierne klocków hamulcowych z tyłu może być spowodowane intensywnym korzystaniem z aktywnego tempomatu. Trzeba mieć świadomość, że korzystając z ACC auto hamuje tylko tyłem co może doprowadzić do nadmiernego zużycia tych klocków
Aktywnego tempomatu , nie posiadam :). Ale byłem w serwisie i nie wiem jak patrzyłem , twierdzą ze pozostało 70% ( wpisali na dokumencie ). Cóż , sprawdzi się przy wymianie opon na wiosnę. Jednak z tym wykorzystaniem tylnych hamulców to w ASO powiedział mi gość , że systemy bezpieczeństwa typu Front Assist korzystają z tylnych hamulców , co mnie zdziwiło bo kilka razy zadziałał i bardzie czułem przód niż tył , ale może i taka prawda.
ODPOWIEDZ