Nawigacja

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
wieczor79
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2021, 10:26

Nawigacja

Post autor: wieczor79 »

Witajcie, mam pytanie. W mojej specyfikacji auta jest taki wpis odnośnie nawigacji "Przygotowanie do aktywacji nawigacji w
ramach "We Upgrade" dla radia Ready2Discover" ? Co to oznacza? Co oznacza przygotowanie do aktywacji? MAm We Connect Plus na rok, a nawiagcji nie mam bo jak to napisali w support We Connect "Uprzejmie informujemy, iż Pański samochód nie posiada zainstalowanej nawigacji."
Jak mam to wszystko rozumieć ? Mam nie mam? Mam się zgłosić do wgrania ? Nie mogę mieć bo musze ją zakupić ? Oczywiście w radiu mam klawicz NAV i jak wciaskałem to pojawiał się komunikat, że trzeba wykupić w sklepie i skierowało do sklepu. Teraz pojawia się informacja o zablokowaniu ?
Autko odebrałem z salonu w styczniu (rocznik 2020).
danrod
Posty: 39
Rejestracja: 04 gru 2020, 19:28

Re: Nawigacja

Post autor: danrod »

tak musiszz wykupic navi lub korzystac z alternatywnej swojej
danrod
Posty: 39
Rejestracja: 04 gru 2020, 19:28

Re: Nawigacja

Post autor: danrod »

np przez telefon
rob
Posty: 178
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Nawigacja

Post autor: rob »

danrod pisze: 09 lut 2021, 17:23np przez telefon
Np. Google, która jest dużo lepsza od tej fabrycznej.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
frycy
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:34

Re: Nawigacja

Post autor: frycy »

Kupowanie fabrycznej nawigacji to wyrzucanie pieniędzy. Otrzymałem ten dodatek w aucie i po pierwszym użyciu dałem sobie spokój. Spolszczenie dramat typu "miasto w Polska" chcesz w znaleźć ulice Karasia w Lesznie nie tak prosto musisz wpisać cały ciąg ulica Kazimierza Karasia. Inaczej nie znajdzie. Ty masz wiedzieć czy to ulica, plac czy aleja - chore. Nadto trzeba znać nie tylko np nazwisko patrona ulicy ale tez imię kolejna głupota. Każda bezpłatna nawigacja w telefonie lepiej działa niż to dziadostwo. Lepiej zainwestować w Android Auto niż w fabryczna nawigacje
wieczor79
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2021, 10:26

Re: Nawigacja

Post autor: wieczor79 »

Ale w takim razie co oznacza "Przygotowanie do aktywacji nawigacji w ramach "We Upgrade" dla radia Ready2Discover". Czym się to różni od wersji bez przygotowania z możliwością zakupu ?
Ja wiem, że google maps jest pewnie lepsze ale skoro juz jest taka możliwość ? Dowiedziałem się, że i tak narazie VW wyłączył nawigacje w sklepie ze względu na błędy z którymi póki co informatycy nie potrafią (pracują na tym ;) sobie poradzić.
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Nawigacja

Post autor: elk84 »

frycy pisze: 15 lut 2021, 20:32 Kupowanie fabrycznej nawigacji to wyrzucanie pieniędzy. Otrzymałem ten dodatek w aucie i po pierwszym użyciu dałem sobie spokój. Spolszczenie dramat typu "miasto w Polska" chcesz w znaleźć ulice Karasia w Lesznie nie tak prosto musisz wpisać cały ciąg ulica Kazimierza Karasia. Inaczej nie znajdzie. Ty masz wiedzieć czy to ulica, plac czy aleja - chore. Nadto trzeba znać nie tylko np nazwisko patrona ulicy ale tez imię kolejna głupota. Każda bezpłatna nawigacja w telefonie lepiej działa niż to dziadostwo. Lepiej zainwestować w Android Auto niż w fabryczna nawigacje
Właśnie niedawno tez to odkryłem i do dzisiaj nie mogę wyjść z szoku, ze można zrobić taki badziew z tym wyszukiwaniem. Nie wiecie gdzie można zgłaszać takie problemy (próbowałem u sprzedawcy ale zostałem olany)? Jak nikt nie będzie im zawracał d..py to nigdy tego nie poprawia, tak jak „polskiej” klawiatury z zamienionymi literami Y i Z (jest tak już chyba od kilku lat i nic!).
frycy
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:34

Re: Nawigacja

Post autor: frycy »

problemy z nawigacja formalnie zgłosiłem za pośrednictwem e maila customer@care.volkswagen.pl . Czekam na odpowiedz mają na nią 14 dni. Co do literek Z i Y można doinstalować język angielski do nawigacji i za pomocą klawisza z symbolem kuli ziemskiej, globusu można to zmienić. Niestety działa tylko do chwili wyłączenia nawigacji
Gelerth
Posty: 4
Rejestracja: 08 kwie 2021, 7:43

Re: Nawigacja

Post autor: Gelerth »

elk84 pisze: 27 lut 2021, 14:14 „polskiej” klawiatury z zamienionymi literami Y i Z (jest tak już chyba od kilku lat i nic!).
To nie jest "polska klawiatura" tylko niemiecka. To ich układ klawiszy, niestety.
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Nawigacja

Post autor: elk84 »

Nie, to właśnie „polska” klawiatura. W menu można wybrać albo, polską albo niemiecką (albo jeszcze inną). Skoro wybieram w menu „polską” to chyba logiczne jest ze oczekuje układu używanego w Polsce. A tymczasem mamy układ niemiecki z datkiem polskich liter.
ODPOWIEDZ