Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
AFHG
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2022, 10:47

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: AFHG »

annaoj305 pisze: 12 mar 2022, 13:09 cześć, przeglądam właśnie ile czasu czekaliście na swoje T-roc'i. ja zamówiłam wczoraj swojego (11.03.22), wersje poliftową i ciekawa jestem kiedy będę mogła spodziewać się odebioru. W salonie powiedzieli czerwiec/lipiec i ciekawa jestem jak to ma się do realnej daty odbioru
Ogólnie, sprzedawcy mówią 3-5 miesięcy. Pewnie to zależy od konfiguracji. Pytanie czy w związku z wojną na Ukrainie nie zostanie to zmienione. Jeśli VW nie będzie wysyłać aut do Rosji to może być szybciej. Jak nie będzie części z Ukrainy to dłużej. W przyszłym tygodniu mam się dowiedzieć czy jest już wpisany do planów produkcyjnych (auto zamówione 3 tygodnie temu).
AFHG
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2022, 10:47

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: AFHG »

AFHG pisze: 12 mar 2022, 21:32
annaoj305 pisze: 12 mar 2022, 13:09 cześć, przeglądam właśnie ile czasu czekaliście na swoje T-roc'i. ja zamówiłam wczoraj swojego (11.03.22), wersje poliftową i ciekawa jestem kiedy będę mogła spodziewać się odebioru. W salonie powiedzieli czerwiec/lipiec i ciekawa jestem jak to ma się do realnej daty odbioru
Ogólnie, sprzedawcy mówią 3-5 miesięcy. Pewnie to zależy od konfiguracji. Pytanie czy w związku z wojną na Ukrainie nie zostanie to zmienione. Jeśli VW nie będzie wysyłać aut do Rosji to może być szybciej. Jak nie będzie części z Ukrainy to dłużej. W przyszłym tygodniu mam się dowiedzieć czy jest już wpisany do planów produkcyjnych (auto zamówione 3 tygodnie temu).
Mam wstępną informację kiedy będzie do odbioru.... Zamówiony w połowie lutego > produkcja połowa kwietnia > odbiór połowa maja. Jak na dzisiejsze "standardy" to dość optymistyczne. 2 mies. produkcji + 1mies transportu. Tak naprawdę, to ten transport jest słabym ogniwem. Wydawało by się, że powinny starczyć 2 tygodnie. W 1 tydzień z fabryki do danego kraju i w 2 tydzień rozwózka po miastach. Kilka lat temu kupowaliśmy fiestę. Zamówiona w grudniu przed świętami a odbiór w 1 tygodniu lutego. Można więc powiedzieć, że uwinęli się 5-6 tygodni. Transport był ekspresowy 2-3 tygodnie max. Pamiętam, że byłem nawet trochę zirytowany bo miał być w marcu i musiałem załatwiać sprzedaż starego samochodu na "szybko".
PS> Gdzie robią T-roc'ki???
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: baxior »

W Portugalii.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
szyna
Posty: 72
Rejestracja: 23 sie 2021, 13:41

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: szyna »

Podchodziłbym ostrożnie z tym co salon obiecuje, oni opieraja się na tym co im system "wyliczy" a to i tak do niczego nie zobowiązuje. Data produkcji wygenerowana podczas składania zamówienia też jest orientacyjna i później często po zmianie statusu na "zatwierdzona data produkcji" obsuwa się jeszcze o kilka tygodni a faktyczna data produkcji i tak bywa jeszcze dodatkowo opóźniona o kilka miesięcy.
Zamawiałem w zeszłym roku 30.03, miało trwać 3 miesiące wg. zapewnień w salonie, data na zamówieniu została wpisana 31.07. W tym terminie to ledwo wjechał na taśmę a pózniej 4 miesiące stał na placu w oczekiwaniu na brakujące półprzewodniki.
Oczywiście w międzyczasie nikt nic nie wie, nikt nic nie jest w stanie powiedzieć, przepływu informacji praktycznie brak.
Wszystko tłumaczone jest kryzysem na rynku półprzewodników, pandemią, teraz mają jeszcze kolejną wymówkę.
Mam nadzieję, że wyciągnęli wnioski i sytuacja się poprawiła, tego życzę obecnym kupującym ale patrząc jaki tam nieogar panował, to smiem wątpić, że coś się w tych kwestiach zmieniło.
Advance 1,5 TSI manual, RM2022, pakiet drogowy, komfort, design + siedzenia "komfort" + kamerka.
-=-
Zamówiony 30.03, tydzien produkcji 17, potwierdzony dopiero 28, produkowany od 30 do 43(!) tygodnia :roll: 47 u dealera, odbiór 8.12 ;-)
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: chris »

Nie ma co siać zamętu :?
Produkcja po lifta idzie pełną parą co widać po ilości jaka jest obecnie dostępna od ręki.
Naprawdę jest w czym wybierać ;)
https://www.otomoto.pl/osobowe/nowe/vol ... rst%3Adesc
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: rob »

Ceny poszybowały. A fotele wyglądają na ten sam syf, co przedliftowe.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Ziomekatomek »

chris pisze: 21 mar 2022, 10:51 Nie ma co siać zamętu :?
Produkcja po lifta idzie pełną parą co widać po ilości jaka jest obecnie dostępna od ręki.
Naprawdę jest w czym wybierać ;)
https://www.otomoto.pl/osobowe/nowe/vol ... rst%3Adesc
Ale to nie są tylko samochody dostępne od ręki, ale też takie które mają dotrzeć... Chyba, że się np spalą, to w tedy nie dotrą...

Dostępne od ręki są tu: https://od-reki.volkswagen.pl/wszystkie ... odel=T-Roc i jest ich dzisiaj 5 sztuk 😉

Wiązek elektrycznych z Ukrainy dla VW, NIET
Ceny elementów metalowych w ofertach sprzedaży są ważne przez 72h, a czasami 24h, bywało, że cena była stała przez 6 tygodni...

Lepiej już było... Bierzcie co jest, w cenach jakie są, bo taniej nie będzie...
AFHG
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2022, 10:47

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: AFHG »

rob pisze: 21 mar 2022, 21:45 Ceny poszybowały. A fotele wyglądają na ten sam syf, co przedliftowe.
Czemu te fotele do "syf"? Materiały , wygoda , co z nimi???
AFHG
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2022, 10:47

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: AFHG »

szyna pisze: 21 mar 2022, 9:44 Podchodziłbym ostrożnie z tym co salon obiecuje, oni opieraja się na tym co im system "wyliczy" a to i tak do niczego nie zobowiązuje. Data produkcji wygenerowana podczas składania zamówienia też jest orientacyjna i później często po zmianie statusu na "zatwierdzona data produkcji" obsuwa się jeszcze o kilka tygodni a faktyczna data produkcji i tak bywa jeszcze dodatkowo opóźniona o kilka miesięcy.
Zamawiałem w zeszłym roku 30.03, miało trwać 3 miesiące wg. zapewnień w salonie, data na zamówieniu została wpisana 31.07. W tym terminie to ledwo wjechał na taśmę a pózniej 4 miesiące stał na placu w oczekiwaniu na brakujące półprzewodniki.
Oczywiście w międzyczasie nikt nic nie wie, nikt nic nie jest w stanie powiedzieć, przepływu informacji praktycznie brak.
Wszystko tłumaczone jest kryzysem na rynku półprzewodników, pandemią, teraz mają jeszcze kolejną wymówkę.
Mam nadzieję, że wyciągnęli wnioski i sytuacja się poprawiła, tego życzę obecnym kupującym ale patrząc jaki tam nieogar panował, to smiem wątpić, że coś się w tych kwestiach zmieniło.
W takim razie to fatalnie wygląda.... :( Jedyny plus to gwarancja ceny! W tym roku VW zapowiada jeszcze trzy podwyżki. Jeśli więc czekać rok na samochód to będzie pewnie o 15 % taniej :) W między czasie ceny używanych idą też ostro do góry.... Sumarycznie opłaca się (paradoksalnie) zamówić nowy samochód, poczekać rok (wtedy stare będą droższe ), w momencie odbioru sprzedać stary samochód (drożej ) i odebrać samochód z ceną z przed roku.... I chyba można by tak robić co 1-2 lata :) Ale czasy :(
ODPOWIEDZ