Słaby sygnał dźwiękowy - klakson

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
michnik
Posty: 61
Rejestracja: 09 sie 2021, 13:57

Słaby sygnał dźwiękowy - klakson

Post autor: michnik »

Ja na razie czekam na swojego T-Roca ale czy ktoś kto już nim jeździ nie zwrócił uwagi na jego sygnał dźwiękowy.
Podobno od 2018 roku montowany jest tylko jeden, niskotonowy.
I podobno brzmi to słabo. Bardzo słabo.
Na forum UK i DE pełni ludzi na to narzeka.
Nawet Stern pisał o tym.
https://www.stern.de/auto/vw-t-roc-rots ... 59152.html
rob
Posty: 178
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Słaby sygnał dźwiękowy - klakson

Post autor: rob »

To prawda, sygnał dźwiękowy T-Roca jest słaby, zupełnie jak z „malucha” albo „cienkiego”.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Słaby sygnał dźwiękowy - klakson

Post autor: elk84 »

Ja nawet przy okazji wyzyty w ASO z innego powodu, zgłosiłem że sygnał jest za cichy, ale powiedzieli, że tak jest ok.
Teraz latem mam wrażenie że jest głośniejszy, ale zimą to lewo go było słychać (może to przez zamknęte/otwarte okna?). Ponadto jak trzeba szybko go użyć (bo np. gość z sąsiedniego pasa, postanowił go zmienić, ale nie był uprzejmy sprawdzić czy może to zrobić) to często nie trafiam we właściwą część kierownicy i zanim się poprawię jest już za późno (na szczęście jak dotąd obyło sie bez kolizji).

Zastanawiałem się nawet czy jest jakaś norma minimalnej głośności klasonu, a jesli jest to czy T-Roc ją spełnia - można by wtedy podjechać do sacji kontroli i poprosić o zmierzenie natężena dzwięku - mając taką podkładkę ASO musiałoby zareagować.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Słaby sygnał dźwiękowy - klakson

Post autor: paulr »

elk84 pisze: 08 wrz 2021, 10:22 Ja nawet przy okazji wyzyty w ASO z innego powodu, zgłosiłem że sygnał jest za cichy, ale powiedzieli, że tak jest ok.
Teraz latem mam wrażenie że jest głośniejszy, ale zimą to lewo go było słychać (może to przez zamknęte/otwarte okna?). Ponadto jak trzeba szybko go użyć (bo np. gość z sąsiedniego pasa, postanowił go zmienić, ale nie był uprzejmy sprawdzić czy może to zrobić) to często nie trafiam we właściwą część kierownicy i zanim się poprawię jest już za późno (na szczęście jak dotąd obyło sie bez kolizji).

Zastanawiałem się nawet czy jest jakaś norma minimalnej głośności klasonu, a jesli jest to czy T-Roc ją spełnia - można by wtedy podjechać do sacji kontroli i poprosić o zmierzenie natężena dzwięku - mając taką podkładkę ASO musiałoby zareagować.
Jeśli jest jakiś minimalny poziom głośności klaksonu to raczej wątpliwym jest by jakaś firma montowała słabsze niż wynikało by to z przepisów jeśli takie wogóle są;-)
Oso_Elvis
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2021, 15:24

Żenująco Słaby sygnał dźwiękowy - klakson

Post autor: Oso_Elvis »

Pierwszą rzeczą jaką zamierzam wymienić w T-Roc będzie klakson. Jeżdżę Polo i mimo, że jest mały, to ma doniosły klakson, a w T-Rock, to jakieś nieporozumienie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie techniczne związane z wymianą "trabki"?
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Słaby sygnał dźwiękowy - klakson

Post autor: baxior »

Skończy się gwarancja to też wymienię😉 Na razie musi być jak jest😁
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
aciu
Posty: 32
Rejestracja: 30 lip 2018, 11:34

Re: Słaby sygnał dźwiękowy - klakson

Post autor: aciu »

Ja na gwarancji już dwa razy wymieniłem klakson bo przestał działać. W ogóle go nie używałem a się popsuł.
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Słaby sygnał dźwiękowy - klakson

Post autor: Ufek »

Proszę wytłumaczyć staremu drajwerowi po co komu głośny klakson? Trąbicie na panienki na ulicach, wyrażacie zniecierpliwienie w oczekiwaniu przed domem na małżonkę czy może obtrąbiacie w czasie jazdy tych wszystkich debili co to prawko w chipsach znaleźli albo nie wiadomo kto i wogóle je dał lub może tych co czekają na bardziej zielone światło na sygnalizatorze? Aż sobie chyba jutro sprawdzę jaki to ten sygnał jest głośny. Nie używałem jak pamiętam jeszcze tego elementu mojego auta. A jak sprawdzacie tę głośność to stoicie przed autem i ktoś naciska na kierownicę czy tak w czasie jazdy, ze środka? Bo jak w czasie jazdy to może auto jest dobrze wyciszone i dlatego wydaje się cichy? No powiem, że intrygujący ten problem :roll:
Swoją drogą jeśli faktycznie jest cichy i nie spełnia norm to kogo oni tam zatrudniają w tych fabrykach, kim z wykształcenia są inżynierowie u VW? :(
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
szyna
Posty: 72
Rejestracja: 23 sie 2021, 13:41

Re: Słaby sygnał dźwiękowy - klakson

Post autor: szyna »

Jak dla mnie klakson jak klakson... Niczym sie nie wyroznia ani negatywnie ani pozytywnie, działać działa, słychać go wystaczająco... :roll: :mrgreen:
Advance 1,5 TSI manual, RM2022, pakiet drogowy, komfort, design + siedzenia "komfort" + kamerka.
-=-
Zamówiony 30.03, tydzien produkcji 17, potwierdzony dopiero 28, produkowany od 30 do 43(!) tygodnia :roll: 47 u dealera, odbiór 8.12 ;-)
NowyX
Posty: 55
Rejestracja: 17 sie 2021, 18:17

Re: Słaby sygnał dźwiękowy - klakson

Post autor: NowyX »

aciu pisze: 30 mar 2022, 18:36 W ogóle go nie używałem a się popsuł.
Nie kwestionuję Twojej opinii. Jednak delikatnie to zabrzmiało nieco kabaretowo. Nie używałeś a skąd wiedza , że się popsuł? Przepraszam, że czepiam się gry Twoich słów. Bo przecież rozumiem w czym rzecz. :)
Pozdrawiam !
ODPOWIEDZ