aktualizacja nawigacji

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Bronek
Posty: 8
Rejestracja: 14 cze 2021, 0:24

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: Bronek »

Nawet bez Digital Cockpit mozna mieć informacje o nawigacji na ekranie komputera pokładowego między zegarami. U mnie działa to np. dla nawigacji na mapach Apple za pomocą CarPlay.
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: elk84 »

Tak, można mieć "Informacje o nawigacji" (czyli odległość do następnego skrzyżowania/zjadu i graficzny symbol kierunku) ale nie mapę. Mapę między zegarami to zdaje się można mieć tylko na Digital Cocpit i tylko z nawigacji fabrycznej (jeśli się mylę, proszę poprawcie mnie).
grzesio_82
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2020, 21:36

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: grzesio_82 »

Potwierdzam, niestety jedynie fabryczna nawigacja współpracuje z Digital Cocpit. Gdyby też inne działały to VAG by stracił sporo kasy. Natomiast co do wyświetlania "informacji o nawigacji", czyli strzałeczek między analogowymi zegarami to faktycznie niektóre nawigacje komórkowe potrafią współpracować, tak jak napisał #Bronek; a na Androidzie podobno Sygic.

Jako ciekawostkę mogę napisać, że w BMW w wyższych modelach, wyświetlacz cyfrowy obsługuje Google Maps. Rozkminiałem ten temat, bo jako alternatywę do T-Roca brałem pod uwagę X1. Tyle, że on akurat ma tylko i wyłącznie analogowe zegary i nie obsługuje Android Auto ;)
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: rob »

Są dostępne mapy z czerwca 2022 ://app-connect.volkswagen.com/mapupdates/en/car/#/
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Marcin25
Posty: 20
Rejestracja: 23 gru 2020, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: Marcin25 »

Udało mi się zaktualizować mapy (z pendrive'a), ale mimo podstawienia powyższej aktualizacji oznaczenie map w systemie samochodu mam jako 21.11. Czy Wam też tak się prezentuje ta aktualizacja?
Wojtek
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2020, 10:17

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: Wojtek »

Jest problem.
Karta VW 16GB do tej pory wystarczała. Po ściągnięciu aktualizacji z czerwca i usunięciu zbędnych wersji językowych aktualizacja nie mieści się na tej karcie. Testował ktoś jakie jeszcze pliki można bezkarnie usunąć?
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: Pado »

Wojtek pisze: 11 lip 2022, 9:41 Jest problem.
Karta VW 16GB do tej pory wystarczała. Po ściągnięciu aktualizacji z czerwca i usunięciu zbędnych wersji językowych aktualizacja nie mieści się na tej karcie. Testował ktoś jakie jeszcze pliki można bezkarnie usunąć?
Za forum skody, w naszym wypadku kasujemy foldery skoda/seat...
In the folder "maps\00\cfg\mapcfg\" delete the highlighted files/folders (basically anything VW or Seat specific):

SEAT (whole folder)
VW (whole folder)
se_default.cfg
vw_default.cfg

You should be left with just the SKODA folder, sk_default.cfg and vw_man.cfg. I didn't delete the file vw_man.cfg as it was the only file what that name format.
Wojtek
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2020, 10:17

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: Wojtek »

Dzięki za pomoc, niestety po usunięciu tej sody i seata nadal brakuje kilku kB. Szukam dalej.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: Pado »

Wojtek pisze: 14 lip 2022, 8:45 Dzięki za pomoc, niestety po usunięciu tej sody i seata nadal brakuje kilku kB. Szukam dalej.
ja usuwałem pliki językowe i te niepotrzebne foldery/pliki i działa...
ODPOWIEDZ