Samouchylające się szyby

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
lajosz
Posty: 82
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Samouchylające się szyby

Post autor: lajosz »

Mili Państwo.

Wczoraj było na tyle słonecznie, że w pewnym momencie (kręciłem się obok zamkniętego samochodu) wszystkie szyby jednocześnie opuściły się o jakieś 5-8cm.
Czy zadziałała jakaś funkcja która tak właśnie ma działać, czyli w przypadku wykrycia wyższej temperatury wewnątrz auta, szyby zachowują się jak wyżej ?

Dlaczego o to pytam ?

Przewertowałem instrukcję obsługi (elektroniczną i papierową) i ...... nie znalazłem słowa na ten temat.

Czy możliwe jest, że tej funkcji nie ma, a szyby upuściły się na te 5-8cm z innego powodu ?

Jeśli jednak taka funkcja istnieje i działa, to .... gdzie w systemie Infotainment można to włączyć/wyłączyć ?
Jeśli to wyłączę (o ile się da) , to funkcja ręcznego (przytrzymując przyciski na kluczyku) zamykania i otwierania wszystkich szyb przestanie działać ?

Jeśli jednak jest to normalne, czyli szyby uchylają się z powodu jak wyżej (zbyt wysoka temperatura wewnątrz pojazdu) , to tylko wtedy kiedy samochód wykrywa komunikację z kluczykiem ? ... czyli kiedy jestem w pobliżu i jestem w stanie to zauważyć ?, czy też nie ma to znaczenia i szyby uchylą się nawet wtedy kiedy jestem na tyle daleko (np. w galerii handlowej a auto na parkingu) , że nie widzę auta i nie mogę nim sterować kluczeniem ?

Jeśli tak funkcja istnieje i działa bez komunikacji/wykrycia kluczyka, to .... przyznam że bardzo byłoby to dziwaczne rozwiązanie, bo owszem ... fajnie że przewietrzy auto, ale .... bezpieczeństwo wtedy jest .... bardzo dyskusyjne.
Braders
Posty: 142
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Samouchylające się szyby

Post autor: Braders »

Nie schyliłeś się z kluczykiem w kieszeni i nie przycisnąłeś przez przypadek przycisku otwierania? W każdym vw jest taka funkcja od nastu lat. Może to to?
lajosz
Posty: 82
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Samouchylające się szyby

Post autor: lajosz »

Braders pisze: 09 maja 2023, 17:17Nie schyliłeś się z kluczykiem w kieszeni i nie przycisnąłeś przez przypadek przycisku otwierania? W każdym vw jest taka funkcja od nastu lat. Może to to?
... ale ... jaka funkcja ?

Oczywiście wiem, że jak przycisnę przycisk otwierania przez dłuższy czas, to wszystkie szyby się otwierają, ale .... ten przycisk trzeba przycisnąć dość mocno + dłużej trzymać go wciśniętego.
Teoretycznie jest możliwe to o czym piszesz, ale ... kluczyk miałem w górnej kieszeni kurtki i nie przypominam sobie żebym gdziekolwiek choćby dotknął tej kieszeni.

Trzeba to sprawdzić przy kolejnym upale ... zobaczymy czy znowu się otworzą :)
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: Samouchylające się szyby

Post autor: JJCC »

Jeśli przez przypadek przycisnąłeś pilota w kurtce (mnie tak się zdarzyło) to automatycznie powinny też odryglować się drzwi. Chyba, że po jakimś czasie same ponownie się zaryglowały, jeśli ich nie otwierałeś.
JACK
lajosz
Posty: 82
Rejestracja: 04 wrz 2022, 14:19

Re: Samouchylające się szyby

Post autor: lajosz »

Witam ponownie.

Sprawa wyjaśniona, czyli ..... raczej rzeczywiście musiałem gdzieś przypadkowo nacisnąć przycisk na kluczyku, bo auto stało kilka godzin w pełnym słońcu i .... nic się samo nie otworzyło, pomimo iż byłem w pobliżu (ewentualna komunikacja kluczyk-samochód) .

Mimo wszystko .... no ten przycisk na kluczyku trzeba dość mocno nacisnąć, a nic nie poczułem żebym choćby dotknął kluczykiem czegokolwiek, ale ... widocznie jednak nacisnąłem :)
ODPOWIEDZ