Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
frantik
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2023, 15:35

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: frantik »

Witam,
czekam i ja.
T-Roc, life, DSG, 1.5 ,indium szary, pakiet komfort, przyciemnione szyby
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: JJCC »

Właśnie dostałem informację od dealera, że mój płynie statkiem LAKE WANAKA z LEIXOES do EMDEN, a po drodze zatrzymuje się jeszcze w VLISSINGEN.
https://www.marinetraffic.com/en/ais/ho ... 23/zoom:10
JACK
atrom55
Posty: 9
Rejestracja: 19 cze 2023, 17:24

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: atrom55 »

Czy ktoś z kolegów ma wiedzę na temat stanu spraw na linii Eden-Poznań?
atrom55
Posty: 9
Rejestracja: 19 cze 2023, 17:24

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: atrom55 »

Oczywiście Emden
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: JJCC »

A ja jeszcze dopytam czy jest jakaś strona gdzie można śledzić ruch pociągów z autami tak jak jest przy statkach?
JACK
n0vembeq
Posty: 3
Rejestracja: 01 lip 2023, 18:47

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: n0vembeq »

dzisiaj leciała pełna lokomotywa z legnicy w strone wrocławia ;) ja zamówiłem na końcu marca i jeszcze nie mam żadnej informacji.
mieciu
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2023, 12:32

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: mieciu »

JJCC pisze: 01 lip 2023, 13:28 A ja jeszcze dopytam czy jest jakaś strona gdzie można śledzić ruch pociągów z autami tak jak jest przy statkach?
Z Emden może być też lawetą, także trackery pociągów dużo nie dadzą.
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: JJCC »

mieciu pisze: 01 lip 2023, 19:00
JJCC pisze: 01 lip 2023, 13:28 A ja jeszcze dopytam czy jest jakaś strona gdzie można śledzić ruch pociągów z autami tak jak jest przy statkach?
Z Emden może być też lawetą, także trackery pociągów dużo nie dadzą.
Dzięki za info
JACK
Reczko
Posty: 16
Rejestracja: 01 lip 2023, 22:19

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Reczko »

Zastanawiam się jak te opóźnienia (na przykład na linii Emden - Poznań) mają się do czasów dostawy podawanych przez dealerów. Podano mi miesiąc na dostawę od zejścia samochodu z linii produkcyjnej, a zważywszy na to, że statek płynie z Portugalii do Emden około 3 dni, nie pojmuję jak mogą być takie opóźnienia, że pozostałe czynności zajmują ich więcej niż 27. Dobry burdelik musi być.
mieciu
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2023, 12:32

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: mieciu »

Reczko pisze: 01 lip 2023, 22:24 Zastanawiam się jak te opóźnienia (na przykład na linii Emden - Poznań) mają się do czasów dostawy podawanych przez dealerów. Podano mi miesiąc na dostawę od zejścia samochodu z linii produkcyjnej, a zważywszy na to, że statek płynie z Portugalii do Emden około 3 dni, nie pojmuję jak mogą być takie opóźnienia, że pozostałe czynności zajmują ich więcej niż 27. Dobry burdelik musi być.
Ten bałagan chyba wypadł jakoś w czerwcu, do końca maja zamówienia od fabryki do salonu rzeczywiście trwały miesiąc. Przyjmując, że czas produkcji skrócił się, a zaległe samochody dostały brakujące podzespoły może być problem logistyczny w Emden w kwestii rozesłania po wschodniej Europie niespodziewanej nadwyżki zaległych auto. Dodając do tego realizowane zamówienia z jesienno zimowej wyprzedaży ma to sens. Też już się nie mogę doczekać i każdego kolejnego wtorku (mój dealer z reguły ma wolne poniedziałki) liczę na wyczekiwany telefon, że już jest w Poznaniu i że od niego do Warszawy już będzie bez opóźnienia :D.
ODPOWIEDZ